POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Singur, foarte singur, precum Saul pe drumul Damascului , un MRU patetic și suferind de diaree epistolară...

In jos

Singur, foarte singur, precum Saul pe drumul Damascului , un MRU patetic și suferind de diaree epistolară... Empty Singur, foarte singur, precum Saul pe drumul Damascului , un MRU patetic și suferind de diaree epistolară...

Mesaj Scris de Admin Sam Iul 26, 2014 10:51 am

Singur, foarte singur, precum Saul pe drumul Damascului , un MRU patetic și suferind de diaree epistolară... Slide1
MRU era mai ieri pentru multi români o speranță deși avea ca orice politruc dornic să parvină niște schelete hidoase în șifonier (limbile grețoase date iubitului cârmaci , contribuția sa la înstrăinarea în favoarea Ungariei a moștenirii Gojdu, etc ). MRU a fost până mai ieri o speranță pentru președintele Băsescu , acesta l-a smuls din anonimat și l-a propulsat în înalte demnități publice.Sub titlu de ipoteză MRU era considerat de Băsescu moștenitorul său .Dacă lucrurile stau astfel devine și mai evidentă lipsa de inspirație a lui Băsescu în alegerea colaboratorilor săi apropiați.După ce a fost scos de la guvernare cu șuturi în cur (inclusiv cu contribuția PDL ) arivistul MRU și-a înființat un partid , celebra Forță Civică , posesoare a unei musculature de țânțar rahitic.La europarlamentare , beneficiind de locomotiva electoral MRU (ajuns sărmanul parlamentar doar la redistribuiri ) Forță Civică A OBȚINUT MIROBOLANTUL procent electoral de 2 %,ceea ce în opinia schizoidului MRU îl îndreptățește să fie musai singurul candidat al dreptei în cursa pentru Cotroceni .În fine, după o vreme MRU s-a convins că tot ce poate primi din partea dreptei cu care se șterge stânga pontistă la cur e un scuipat în bot și un șut subnodal , a acceptat un ciolan cu zgârci de la Buldogul Blaga și în schimbul unei funcții de vicepreședinte a trecut umil în rândul ienicerilor vameșului Blaga și a sasului Iohannis.Cel mai mult însă deranjează pe mulți cred eu insistența cu care MRU precum muscoiul ce musai vrea să intre în curul calului scrie scrisori deschise URBIS et ORBIS jignindu-ne inteligența cu cugetările-I politice ce au valoarea unor bășini cu termenul de valabilitate expirat.Fără pretenția de a epuiza lista , o scurtă prezentare a freneticei activități epistolare a celui mai iubit dintre dreptaci :
Initial, pentru a-și „face” mâna MRU având în față poza altei panarame politice (pretenara blondă a președintelui Norvegiei ) MRU a scris epistole din baie - a se vedea

MRU Elenei Udrea,PRETENARA BLONDĂ A PREȘEDINTELUI NORVEGIEI: Aţi distrus dreapta. Plecaţi de lângă Băsescu
.Replica blondei de la drept nu a întîrziat să apară , vezi

MRU Elenei Udrea,PRETENARA BLONDĂ A PREȘEDINTELUI NORVEGIEI: Aţi distrus dreapta. Plecaţi de lângă Băsescu după care MRU se screme și ripostează m o ripostă de râsu pulii :

Razboiul scrisorilor - MRU, nou atac la Udrea: Va aflati pe aceeasi linie selecta ca Voiculescu! , ba mai mult ,devine retoric (și elocvent ca o ciubotă de răcan rus ) :

M.R.Ungureanu, atac la Elena Udrea: Cum s-a ajuns sa impartiti certificate de basism? .Deoarece schizofrenia politică marca MRU trebuia să poarte în nume , acest domn PANTALONE al politichiei dâmbovițene îi scrie și tartorului de la Cotroceni care îi trage o smetie peste plisc prin intermediul consilierului de stat Cristian Hrituc :

Palatul Cotroceni ii da replica lui MRU: Presedintele nu ti-ar da certificat de "basism", ci de "fripturist" moment în care MRU , ACEST APOSTOL AL DREPTEI îl somează pe Băsescu să se lepede de Satana blondă deoarece

Izolarea are un nume: Elena Udrea .În fine , după ce lansează un patetic

Apel către electoratul lui Traian Băsescu şi către toată dreapta și ne livrează o nesolicitată

Explicare a unei „candidaturi incerte” etern neînțelesul și neconsolatul MRU își plânge în poala Buldogului supărarea :

MRU: Am ajuns să fiu criticat de la Palatul Cotroceni în acelaşi stil ca la Antena 3 iar apoi, oftînd din rărunchi zice: „BONJOUR ȚĂRANI , BONJOUR POPOR, VOI NU MĂ MERITAȚI , V-AM CHEMAT SĂ FIȚI UNGURENII MEI ȘI NU M-AȚI ASCULTAT .PĂCAT , voi scrie însă noi scrisori și voi hali din nou căcat.”.Și-am încălecat pe o șa și vi-am spus povestea așa …..Păcat că Băsescu nu a conștientizat din timp că la umbra stejarului de la Cotroceni au crescut doar buruieni, buruieni otrăvite.


Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum