POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

+3
SUFLET_PUSTIU
GIGI_BERBECOSU
DORIANA-YOKO
7 participanți

In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Admin Dum Mai 19, 2013 6:15 pm

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU 8655077642_aef1b877a0_o


 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Purf25a2418ce41e02d


Nu am râs de mult cu atîta poftă ca azi.Iaca na drăcie, Căcărău a fost scos din ambalajul vidat şi pute,duhneşte îngrozitor a disperare animalică şi a frică .
 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU 8754777128_88f2d8a791_o

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Pur5dc095211ff5913b
Zicea preacinstitutul Căcărău ot Isaccea cele de mai jos :
. @“Suntem singuri impotriva lui Basescu, a PSD si a unor institutii internationale."
bine mirositorule Căcărău, ai uitat de jidani, masoni, bubuli ,Bildenberg, Al Qaeda, etţetera
@ " Cred ca toate aceste povesti cu tergiversarile si ce fac cei din PSD eu cred ca trebuie să le rezolvam pana la vacanta parlamentara”.
bună dimineaţa , soare , tu te-ai treyit astăzi oare ?
@ “Dar apoi trebuie să avem o strategie în comunicare prin care toți colegii care participă la vreo emisiune, "

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU 391858005
@ chiar dacă sunt pesd-iști acolo, dar dacă ăla îl întreabă Domnule a ieșit un scandal acolo cu Roșca Stănescu…

@ăla să răspundă ca nuca în perete – Hai să facem Codul Silvic, haideți să ajutăm întreprinderile mici și mijlocii.

@El va spune iar – Dar domnule eu te întreb de Roșca Stănescu… Da, am auzit, dar noi facem Codul Silvic, noi facem pentru IMM-uri.
 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Anmd363979c448839f7
 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU 1288206094
@Nu avem altă soluție.
o altă solutie ,
  1. micţie, poluţie
    să îţi tragi un glonţ în cap
    să te spânzuri
    să te caci pe PSD dar foarte discret, atît de discret încît să nu dai pantalonii jod de pe tine

@Nu zic să discutăm neaparat în termeni de adversari, dar am aruncat ochii peste umar si nu le spun adversar. Dar noi vorbim de un partid care are 40% la o strigare, cu PPDD si cu doamna Udrea ca doar sunt colegi intru coabitare. Vorbim de un partid care are mai mult de jumătate din CJ-urile țării, peste 2.200 de primari si privit cu indulgență de anumite instituții. Și tot acest mastodont este corent si unitar“.
ţi-o trage Băsescu cu Ponta drept organ erect, hâtu-te în gură , lângă casa de cultură , noaptea pe fulgerătură
@  Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Purfae70367e2a64ebd
@“Nu e vorba doar de prezidentiale. E vorba ca la europarlamentare daca PNL nu ia 30% cum spune domnul Turcanu,
NU IA 30%
@cu 25% realist la suta PNL a câștigat batalia pe dreapta si
REALIST SPUS , Băsescu vă regulează pe îndelete , cu perversiuni
@chiar daca PSD ia 40 (sper sa nu fie atat) vor vedea ca e partea dreapta suntem doar noi si se vor gandi sa se tina de angajamente,
Ponta e peştele mare şi rapid care îl haleşte pe cel mic chiar dacă ultimul e cacat pe el
@daca noi o dam in 14-16% atunci si eu m-as spune in pielea lor si sa ma intreb daca nu se intampla altceva pe partea dreapta”.
o vei lua, o veţi lua în mufă.Vă beleşte Băsescu şi işi face ciubote din pielea voastra, porci si scroafe ce sunteti.

lol!

pe site
https://sites.google.com/site/presascrisadeladreaptalastanga/mila-imi-e-de-cacarau-bata-l-bata-dumnezau

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Dum Mai 19, 2013 6:29 pm

Iubitule, văd că ne răsfeţi , nu glumă .În rest, de eram eu la moderare, te banam lol!
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Dum Mai 19, 2013 6:37 pm

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Dum Mai 19, 2013 6:38 pm

Se rupe sau nu se rupe, aceasta e întrebarea hamletiană pe care și-au pus-o actorii politici din USL zilele trecute când camarazii Ponta și Antonescu constataseră că între ei s-a căscat o prăpastie numită S Roșca Stănescu (SRS). Premierul s-a supărat că SRS îl critică zilnic și inițiază comisii și legi împotriva avizului guvernului așa că a pus piciorul în prag: „e cea mai mare criză de când e USL, nu cred că liberalii între PSD și SRS îl vor alege pe SRS care are propriile interese“ și nu merită să fie în USL, unde „s-a umplut paharul“ iar „dacă SRS rămâne senator USL înseamnă că nu mai avem acord, situația e gravă“. Dar și comică! Să te desparți din cauza lui SRS – nici măcar a SRI – e penibil. Crin era și el îngrijorat: „ruperea USL nu mai e o invenție a presei, fractura internă e plauzibilă“ în timp ce SRS, mărul otrăvit al discordiei, comenta: „altceva îl determină pe Ponta să rupă USL, eu sunt un pretext“. În cele două zile cât a durat criza, ruptura, fractura, pretextul și picătura Crin și-a vărsat amarul: „USL nu mai e ce-a fost“ iar Ponta a vărsat paharul: „nu se poate să fii și la guvernare și în opoziție, și în căruță și în teleguță“. Ba se poate. A dovedit-o și PSD. Cert e că în timp ce-și savurau cele câteva zile de libertate, cuplul Ponta-Antonescu continuă să creadă într-un destin comun. Premierul a făcut cea mai stupidă declarație din telenovelele românești: „și dacă se rupe USL eu tot nu candidez la președinție și-l susțin pe Antonescu!“. Haida-de! Ce iubire gogonată! Adică se rupe USL și PSD susține candidatul rupt?! Ar fi unicat în politica mondială. Noroc că ruptura s-a amânat: „problema nu e SRS, problema e solidaritatea în USL“ a zis Ponta iar Crin a precizat: „episodul SRS este încheiat“. În episodul următor, Ponta și Crin au ieșit împreună la Conferința tinerilor liberali – premierul într-o cămașă cam șifonată – și au reevaluat situația: „viitorul nostru împreună e mai lung decât trecutul“ a zis Crin, iar Ponta a confirmat: „împreună suntem mai puternici decât separați“ lucru care s-a demonstrat imediat când cei doi au reușit să desfacă împreună o sticlă de apă minerală cu care Crin se chinuise singur în zadar. Bravo! Se descurcă mai bine decât milițienii când pun un bec. Seara s-au dus la botez: liberalii la botezul fetiței ministrului Voinea, pesedeii la botezul fetiței ministrului Șova. Să le trăiască! Cine sunt nașii nu s-a aflat încă dar îi vom vedea curând în funcții importante. S-or fi lepădat de Satana? Sau măcar Satana de ei?

AICI
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Dum Mai 19, 2013 6:39 pm

Văicărelile lui Crin: Suntem singuri împotriva lui Băsescu, a PSD, a unor instituții internaționale

Aici
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty meserias threadul , in rest, in blogosfera dezinteres total

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Dum Mai 19, 2013 6:42 pm

yoko a scris:Văicărelile lui Crin: Suntem singuri împotriva lui Băsescu, a PSD, a unor instituții internaționale

Aici

Nici nu s-a stins bine scandalul din USL, că pentru Crin Antonescu a început altul

Aici
Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Dum Mai 19, 2013 6:43 pm


Ilie Sârbu: USL se rupe mâine dacă nu PLEACĂ Roşca-Stănescu
CITESTE AICI
Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Dum Mai 19, 2013 6:45 pm

Ghiuleaua de la piciorul lui Antonescu


CITESTE AICI
Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 19, 2013 6:48 pm

Mai marii USL au uitat ce este politica


cherry

CITESTE AICI
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty de ce sa fir banat _? Si eu cred CA CACArau e un cacat cu breton

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 19, 2013 6:49 pm

yoko a scris:Iubitule, văd că ne răsfeţi , nu glumă .În rest, de eram eu la moderare, te banam lol!

Pe cine pregateste PSD pentru prezidentiale

CITESTE AICI
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 19, 2013 6:50 pm

"Avem un prim-ministru isteric, care nu ține cont de interesul național" Consultantul politic Cozmin Gușă a comentat la Realitatea TV declarațiile lui Victor Ponta legate de faptul că senatorul liberal Sorin Roșca Stănescu ar fi cauza celei mai mari crize a USL-ului de la formare și disponibilitatea premierului de a rupe alianța pe fondul acestui scandal.
"Avem un prim-ministru isteric și ușor imberb, care se comportă teleghidat, care nu ține cont de interesul național. De data asta, nu mai este vorba de șantaj. Dacă în cazul Codruței Kovesi puteam vorbi de un potențial șantaj, acum este vorba de o putere foarte mare, gonflată din interior. Această irepsonsabilitate pe care o manifestă într-un context foarte complicat pe mine mă miră profund și n-o pot pune decât pe seama unei totale nepregătiri pentru politica la nivel înalt. Avem și niște servicii secrete care-l tolerează pe Victor Ponta din dorința de a-l manipula. Românii se uită ca la tot acest scandal ca la Suleyman Magnificul, nu prea înțeleg ce ar urma după o eventuală rupere a USL-ului", a spus Cozmin Gușă la Realitatea TV, în cadrul emisiunii Jocuri de putere, moderată de Rareș Bogdan.
Guşă susţine că îi apreciază "curajul" lui Sorin Roşca Stănescu.
"Am o ușoară nostalgie. În anul 2005, ca deputat ostracizat în Parlamentul României de atunci, începeam să mă lupt cu Traian Băsescu. Eram un Sorin Roșca Stănescu mult mai tânăr, care punea o mulțime de probleme, cum ar fi cele legate de parteneriate strategice, care și astăzi ar trebui discutate cu mare seriozitate. Eu îi apreciez curajul lui Sorin Roșca Stănescu, care, deși este sexagenar, nu se lasă. Asta este o pildă, dar sunt convins că, din păcate, colegii lui liberali îl vor urma în această critică complexă pe care a început-o la adresa personalității lui Victor Ponta, pe care, fără să mă laud, cred că îl cunosc cel mai bine din arealul personalităților politice din România" .
AICI
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 19, 2013 6:51 pm

Mircea Ionescu Quintus: USL va dura cel puţin cât trăiesc eu

CITESTEsi comentariile de AICI
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 19, 2013 6:52 pm

Pro sau Contra Traian Basescu

Faptele sunt cam asa: Presedintele a semnat un pact de coabitare cu Premierul, impotriva vointei omului numarul 2 in stat, Crin Antonescu si a principalului promotor al USL, Dan Voiculescu.
In principiu, nimic nu l–ar fi convins pe Traian Basescu ca se poate coabita cu Ponta daca nu ar fi fost puciul de asta vara. Sa ne inchipuim ca este ora de dirigentie – unde profesorul anunta numarul de absente, le trage de urechi retoric pe haimanalele clasei, dar nu uita sa-l opreasca la finalul orei pe ochelaristul care promite, insa care s-a inhaitat cu looserul liceului si cu bisnitarul de la colt – cel care este in atentia autoritatilor pentru frauda.
Problema s-a pus asa: Vrei sa fii presedintele clasei? Nu poti fi daca esti combinat cu astia. Poti sa fii superstar, Cancelaria nu te va recunoaste. Dar putem ajunge la o intelegere. Eu te sustin si te reabiltez, daca vei fi ascultator. 2014 va fi anul in care Ponta va ajunge presedintele clasei.
Jocul lui Traian Basescu este abia la inceput. Toata suflarea de dreapta este divizata . Multi scuipa acolo unde inainte au pupat. Pricina cea mai mare este numirea procurorilor sefi, cei care ar trebui sa gestioneze, prin institutii, cele mai oneroase dosare de dupa Revolutie.
Ceea ce nu se pune in discutie nu este profesionalismul sefilor, ci forta institutiilor. Au avut la dispozitie 7 ani sa devina independente. Aici se va vedea calitatea pepinierei de procurori dezvoltata sub Kovesi si Morar. Institutiile statului nu ar trebui sa stea in doi oameni. Nimeni nu e de neinlocuit.
Desi foarte laudata, Kovesi nu a reusit in 7 ani sa inchida dosarele de la Revolutie, desi CEDO s-a pronuntat cu subiect si predicat ca in speta aceasta crimele nu se prescriu. Morar, pe de alta parte, a primit o sinecura la Curtea Constitutionala. Un fel de “multumim pentru servicii, au fost mai mult decat satisfacatoare”.
Este obligatoriu ca Nitu sa inchida Dosarele revolutiei , iar Kovesi sa trimita infractorii din dosarele de coruptie dupa gratii, indiferent daca au nume rasunatoare ca Dan Voiculescu, George Copos sau Gigi Becali. Iar ministrul Justitiei e apropiat de liberali dar si afin cu Ponta. Principalul obiectiv al lui Cazanciuc este – dupa propria declaratie, un raport pozitiv pe MCV in decembrie. Pentru Schenghen cumva? Sau pentru linistirea totala a criticilor de la Bruxelles? Ramane de vazut.
Ochelaristul ascultator, potential presedinte al clasei, a primit si un premiu cu coronita: are voie la Consiliul European si nu prin debara cum a mai intrat odata. Acum chiar are voie sa se intalneasca cu alti premianti, care se vor face ca nu stiu ca a copiat la extemporal.
Antonescu este in acest moment mana moarta – cum se obisnuieste in bridge. E acolo, dar nu poate sa faca nimic. Doar priveste. O fi licitat bine? Doar partenerul lui ii poate raspunde la intrebare, dupa ce se termina jocul. Insa victoria “axei” – pentru cunoscatori, depinde mult de ceilalti licitatori. Trei joaca, unul sta. Este Traian Basescu in joc sau e doar un simplu observator?
Miza jocului este anul 2014 cand vor fi alegeri prezidentiale, dar ar putea fi si un scrutin anticipat pentru parlamentare. Cu un voucher de Presedinte in portofel, Ponta va lasa oricand in offsaid ginta liberala condusa de Antonescu.
Traian Basescu iese la “pensie”, poate cu un mandat la NATO, dar implicat in Miscarea Populara. Ponta stie ca isi va rupe gatul ca Premier daca va ramane mult in functie. Situatia sociala nu-i permite sa intinda coarda. Au fost taxate deja si suprataxate toate potentiale supape pentru acoperirea populismului desantat al fostei Opozitii. Iar cu un Traian Basescu – lider al noii drepte, lucrurile nu vor fi usoare la Palatul Victoria.
Pana atunci este “care, pe care”. Coabitam sau suspendam? Lui Ponta pare sa-i priasca coabitarea si lui Basescu la fel. Antonescu este cocos, dar purceaua este moarta in cotet. Voiculescu spera ca nu-i va lua locul lui Nastase la Rahova, insa nu mai depinde de el, indiferent de tonomatele platite cu bani grei.
Traian Basescu a fost sef de partid, primar al Capitalei si Presedinte. A fost o surpriza cand l-a detronat pe Petre Roman in Partidul Democrat, a castigat ca outsider Bucurestiul si a invins la limita in cele doua scrutinuri pentru fotoliul de la Cotroceni.
Visul lui Traian Basescu este sa creeze o dreapta puternica. Una care sa castige alegerile fuierand si care sa detina o astfel de majoritate incat tot ce nu a putut face in cele doua mandate sa se realizeze.
Poate ma insel, dar razbunarea pentru cele doua suspendari nu poate lipsi din ecuatie. Si nici promisiunile neindepinite din cele doua mandate.
Concluzia – Traian Basescu sta la panda la Cotroceni si-si spune in barba: “Eu cand vreau sa fluier, fluier”. Udrea a fost doar un tril. Macovei e partitura.


CITESTE AICI

GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Dum Mai 19, 2013 7:06 pm

EXCLUSIV AUDIO - Ministrul Muncii atac la premierul Victor Ponta. VEZI de ce s-a certat cu vicepremierul Chițoiu
mai mult, AICI
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 20, 2013 9:01 am

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU 8757411384_aca06225d5_o

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Admin Lun Mai 20, 2013 9:39 am

Proportiile pe care le-a luat scandalul Sorin Rosca Stanescu, culminat cu declaratia de razboi a lui Ponta, facuta nu la nervi, nu pe culoare sau in spatele usilor, ci la calm, in platourile televiziunii publice, arata o strategie. Arata ca dincolo de vorbe mai e ceva. Dar ce? In fond, Rosca Stanescu practica de ani de zile manipularea, santajul ( de presa si nu numai), dezinformarea, linsajul mediatic, traficul de influenta (documentele interventiilor facute de SRS pentru diferite numiri in posturi, puse nu intimplator pe tapet de RTV- Ghita, arata dimenisunea personajului)- gloria a atins-o in campania prezidentiala din 2009 si in referendumul din vara lui 2012. Functia de senator i-a dat aripi. Si-a largit aria, site-urilor in spatele carora se afla si televiziunii colegului intr-ale Securitatii, Felix- Voiculescu, li s-au adaugat parlamentul, puterea legii, tribuna oficiala. " Cancerul CNA" trebuie extirpat, "ANI sa fie coafata", ba chiar desfiintata, procurorii lui Basescu inlaturati, justitia eliberata, serviciile trecute sub alta comanda. Astea sunt tezele SRS-isiste, stiute si rastiute.Relatiile lui cu serviciile paralele de informatii si conexiunile financiare din aceasta zona sint si ele binecunoscute in anumite cercuri. De asta l-a luat Antonescu consilier, i-a dat un loc pe liste si s-a expus criticilor. Cind Rosca deschidea gura, prin ea parea ca vorbeste insusi Liderul.

" Ponta e santajabil", vrea sa "preia controlul serviciilor". Sunt convinsa ca miezul aici e. Amintiti-va de razboiul SRS- Ghita, unul al acuzelor si amenintarilor exact pe tema asta. De acolo a inceput totul. A urmat iesirea sefului SRI, Liviu Maior, si prima atentionare dura. " Fosti colaboratori ai Securitatii vor sa atraga SRI intr-o disputa politica. Acestia nu pot nici din punct de vedere al unor criterii morale, nici din punctul de vedere al unor criterii profesionale, sa emita judecati de valoare despre activitatea unui serviciu profund atasat valorilor euro-atalantice, care are o credibilitate majora si o legitimitate care depaseste incercarea lor patetica de a lansa acuze la adresa Serviciului". Maior a admis ca a avut o discutie cu Ponta. "Ce este in interiorul partidelor e o chestiune care nu ma intereseaza, ma intereseaza insa in schimb atunci cand fost reprezentanti ai Securitatii incerca sa arate ca serviciul face politie politica, cand ei insisi au facut politie politica", a mai spus Maior. Interventia lui Ponta nu a intirziat. "Potoleste-te, SRS!", a sunat avertismentul. Coincidenta? Nu cred. Individul s-a folosit intotdeauna de informatii din zona unor servicii, diferite surse sustinind ca e vorba de cele gravitind in jurul lui Voiculescu si al altor fosti generali de securitate, ai caror bani au fost lasati " la pastrare". Diverse conturi sunt accesate si in ziua de astazi, zice-se. Rosca n-ar fi deloc strain de astfel de activitati.

Oficial, SRS a deranjat prin Comisia de ancheta a interceptarilor in cazul judecatorului Corneliu Barsan. Si aici e ceva necurat, ceva ce seamana a strategie. PSD a votat infiintarea comisiei, desi, asa cum au sunat declaratiile chiar din plenul parlamentului, era clar ca la audieri nu puteau fi chemati procurori sau judecatori ( asa cum clamau SRS si, destul de recent, adica in vara lui 2012, insusi Ponta si Antonescu), pentru ca s-ar fi incalcat separatia puterilor in stat si ar fi iesit un scandal cit casa. Cine avea nevoie de asa ceva? Ponta este ultimul pe lista. In subtext insa, a devenit repede evident ca Rosca urmarea de fapt sa puna presiune pe servicii, pentru ca in final sa ceara schimbarea legii 51/1991 in ce priveste interceptarile pe siguranta nationala. Sa nu uitam ca dupa ce Ministerul Justitiei, condus de liberala vopsita Mona Pivniceru, a renuntat la proiectul de modificare a legii, prin care procurorii nu mai pot utiliza în dosarele de corupţie interceptările realizate pe mandate de siguranţă naţională, un amendament identic a fost introdus de deputatul Florin Iordache. SRI a transmis atunci un punct de vedere negativ, iar jurnalisti si ONG-uri au atras atentia ca in felul acesta vor fi pur si simplu distruse dosare de mare coruptie. ( Vezi AICI). Inca un amanunt: preferatul lui Ponta, Tiberiu Nitu, proaspat numit de Basescu in functia de procuror general, este singurul care avizeaza cererile de interceptare pe siguranta nationala(ulterior se obtine mandat de la judecatori). Intelegeti de unde furia lui Rosca si a liberalilor? Pai, cine va avea primul acces la aceste interceptari? Raspuns: Ponta. Si Basescu. Traiasca coabitarea din care, la nivel informativ, PNL este exclus!

Revenind, PSD a votat Comisia de ancheta, dupa care i-a lasat in offside pe liberali. Rosca si-a dat demisia, acuzindu-si "colegii de la PSD" ca vor sa ingroape ancheta si ca este " o serparaie de interese". "Ce o fi stârnit atât de mult şerpăria? Ce se ascunde în spatele tuturor tentativelor de obturare a adevărului? (...) Cum a funcţionat asaltul şerpilor asupra tentativei noastre de a afla adevărul?", scrie Rosca. "Am sentimentul, certitudinea ca, fara sa vrem, incercand sa aflam adevarul cu aceasta interceptare, ne-am apropiat cumva de un caz extrem de grav si nu m-as mira ca intr-o buna zi sa aflam ca la capatul firului se afla presedintele Traian Basescu si seful SRI, George Maior. (...) In PSD a fost o reticienta in a investiga un caz flagrant de interceptare ilegala a unui magistrat. De ce anume, nu stiu, pot sa banuiesc legaturile care exista la varf cu domnul Maior". E clar? Bate saua sa priceapa iapa.

Acestea sint datele problemei si aici se afla prima explicatie a determinarii lui Ponta de a forta mina lui Antonescu. A doua explicatie e de ordin strategic si politic. Desi grav, subiectul Rosca Stanescu nu este insa suficient sa duca la ruperea USL- criza procurorilor, a numirii lui Kovesi, a fost mult mai grava. Aceea a fost ocazia in care PSD si PNL s-au repozitionat, impreuna cu televiciunile de partid, si au trecut la atacuri si la consolidarea propriilor electorate. Declaratia dura a lui Ponta ("Să fie foarte clar, dacă domnul Roşca Stănescu este în continuare senator PNL, atunci înseamnă că acordul USL nu se mai respectă. Iar daca acordul nu se respecta inseamna ca nu mai avem acord") face parte dintr-o strategie in mai multi pasi. USL nu se va rupe acum, mi-e destul de clar asta,Ponta nu ar risca destramarea Uniunii pentru un motiv care in ochii electoratului este pueril, o lupta de orgolii si de interese (citi stiu increngaturile si interesele legate de servicii?).

Intr-un fel sau altul Antonescu va ceda, fie il va determina pe Rosca sa demisioneze, fie ii va oferi garantii lui Ponta ca ii va inchide definitiv acestuia gura. Pozitia totusi concilianta a lui Antonescu, graba cu care SRS si-a cerut scuze, merg in aceasta directie. Totul va fi ambalat, evident, in argumentul "cauza si popor, interes national". In final insa, Antonescu iese subrezit din conflict, Ponta devine liderul en titre, de necontestat al USL. Scandalul a mai scos la iveala si subrezenia din teritoriu a USL. Ati vazut avalansa de acuze reciproce? Galeata de laturi pe care alesii majoritari si-au varsat-o in cap? Nu suna a bine.

Spun ca e primul pas dintr-o strategie a ruperii, pentru ca, in mod evident, marile conflicte vor fi in alte zone: modificarea Constitutiei, regionalizarea, guvernarea in sine, banii pentru autoritatile locale, contractele cu statul, unde nemultumirile se acumuleaza in ritm accelerat. Acest scandal a pregatit doar terenul, opinia publica trebuie fezandata. Abil, Ponta si-a aratat acum lui Antonescu pisica SRS-isista pentru a-l vulnerabiliza, a-i arata care ii sunt limitele si cine e stapinul.

P. S. Nu exclud ca Ponta sa forteze acum ruperea, desi mi se pare improbabila, chestia trebuie pregatita mai temeinic, dar in aceasta ipoteza inseamna ca premierul s-a decis deja sa candideze la prezidentiale si sa desfaca baierile pungii cu plocoane electorale. Pe de alta parte, fragmentarea dreptei, mai exact anticipata sciziune a PDL, va schimba si ea aritmetica parlamentara. Nu e clar cine va profita mai mult. PSD sau PNL? Raspunsul la intrebarea asta il au Blaga, Udrea, Hunor si PPDD.
De ce ii arata Ponta lui Antonescu pisica SRS-sista
CITESTE AICI


Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de ELVIRA Lun Mai 20, 2013 2:58 pm

Ruperea USL, un scenariu care se aplica potrivit graficelor Ruperea USL este o rupere programata de mult timp si ea are loc conform graficelor dinainte stabilite, sustine sociologul Bruno Stefan, apreciind ca acesta era momentul cel mai prielnic pentru ca PSD sa devina liderul Puterii, iar PNL al Opozitiei, profitandu-se de degringolada din PDL si PP-DD. "Este un scenariu scris cu mult timp inainte si pe care il aplica conform graficelor, atunci cand trebuia sa se intample. Este o rupere programata. Acum este cea mai buna ocazie sa se rupa USL, castigand amandoua partidele in acelasi timp. Se profita de faptul ca exista un mare haos atat in randul PP-DD, cat si al PDL. Acolo nu s-au limpezit lucrurile si este o mare brambureala, si atunci ei cred ca pot sa capitalizeze si mai mult prin rupere decat daca sunt impreuna. Pe de alta parte, aceasta rupere are ca scop distrugerea si mai mult a Opozitiei. In mod categoric, atat PSD, cat si PNL si PC se vor indrepta catre membri ai PDL si PP-DD pe care ii vor racola si se vor face alte tipuri de aliante", a declarat Bruno Stefan, pentru Ziare.com. Sociologul a reamintit, ca un argument suplimentar, ca exista lideri PDL gata sa sustina un Guvern PSD minoritar. PSD - european, PNL - nationalist. Oprescu vs Antonescu, turul doi la prezidentiale Totodata, Bruno Stefan a explicat cum vor evolua lucrurile. "Stiind scenariul lor inca de cand s-au infiintat, stiu si ca aceasta varianta era luata in calcul de multi. Vor candida separat la europarlamentare si atunci trebuie sa existe o diferentiere intre cele doua partide. Unul va juca o carte, cea a apropierii de regulile europene, acesta va fi PSD, si celalalt partid va juca o carte mai degraba nationalista - PNL. In felul acesta ei cred ca se intind pe mai multe culoare, unul de dreapta altul de stanga, unul nationalist altul internationalist, unul mai autoritar, altul mai libertarian etc. E un program dinainte facut", a subliniat acesta. Intrebat care ar fi motivul pentru care PNL ar premedita iesirea de la guvernare si, implicit, pierderea puterii si a accesului la resurse, Bruno Stefan a raspuns: "Guvernarea este oricum la ora actuala la PSD. PNL are ministerele cu resurse foarte putine. PNL nu pierde prea mult iesind de la guvernare, ci mai degraba castiga - Va deveni principala forta de Opozitie". Sociologul este convins ca ruperea USL va avea loc "in zilele urmatoare". "Ei au candidati la presedintie dinainte stabiliti, de aceea trebuie sa opreasca aparitia altor candidati. Deci e posibil sa avem turul doi intre Sorin Oprescu si Crin Antonescu, sau Victor Pontadaca nu o sa fie Sorin Oprescu", a mai sustinut Bruno Stefan. Poate strica Opozitia planul USL? Intrebat daca Opozitia poate sa strice planul bine pus la punct al USL, sociologul a spus ca singura solutie ar fi ca partidele din afara USL sa se uneasca. "Opozitia are o sansa importanta, data de starea de nemultumire fata de guvernare a unei parti insemnate a populatiei. Totusi, nu sunt multi cei care iubesc USL sau partidele din interior luate separat. De aceea, Opozitia trebuie sa se uneasca, pentru a raspunde acestor asteptari. Din pacate, cata vreme ea e subjugata de partidele respective, nu raspunde acestor asteptari. PDL mizeaza pe o ramanere acasa a electoratului anti-USL. Ei zic ca nu au candidat la prezidentiale. Au candidati, ii pot gasi imediat: Mugur Isarescu ar putea sa coalizeze toate resursele pe partea dreapta, Mihai Razvan Ungureanu este un candidat care poate fi branduit pentru a creste. Dar chiar liderii Opozitiei le omoara din start sansa si in felul acesta apare dezamagirea in randul populatiei", a declarat Bruno Stefan. Cat despre presedintele Traian Basescu, acesta face, la randul sau, "scenarii separate". "Au incercat sa faca Partidul Popular, dar nu au strans numarul de deputati, asa ca lucrurile mai stagneaza. Daca ar aparea un partid mai agresiv pe partea dreapta, ar putea capitaliza politic, iar PDL stie acest lucru, de aceea a inceput o campanie si impotriva Miscarii Populare. Nici nu s-a infiintat bine, dar isi dau seama ca Traian Basescu le devine principalul dusman. Toti incearca sa construiasca ceva, dar se sapa cu totii, unii pe altii. Nu este suficient ca ii sapa ceilalti de nu se poate, ca le racoleaza candidat cu candidat. Sunt atat de multi membri PDL care nu au trecut inca cu arme si bagaje dincolo, dar au promisiuni pentru functii, pentru diverse contracte si vor pleca, stau cu demisiile in buzunar...", a mai sustinut sociologul Bruno Stefan. Sedinta de luni a conducerii USL a fost amanata, o premiera de la infiintarea uniunii. Singurii care se reunesc sunt social-democratii, care vor trebui sa ia o decizie legata de pastrarea sau ruperea USL, dupa ultimatumul dat liberalilor cu privire la excluderea lui Sorin Rosca Stanescu. Conform presei, senatorul liberal s-a aratat, luni, gata sa demisioneze pentru a mentine USL intreaga, dar Crin Antonescu ar fi refuzat acest lucru http://www.ziare.com/uniunea-social-liberala/crin-antonescu/ruperea-usl-un-scenariu-care-se-aplica-conform-graficelor-sociolog-1236269
ELVIRA
ELVIRA

Mesaje : 247
Data de inscriere : 18/01/2010
Varsta : 36
Localizare : Vancouver

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de NAIADA Lun Mai 20, 2013 3:01 pm

NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty De ce nu vor PSD şi PNL să se despartă

Mesaj Scris de NAIADA Lun Mai 20, 2013 3:02 pm

NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty NEWS ALERT Frica păzeşte pepenii, dar PNL tot o să zboare de la guvernare…

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Lun Mai 20, 2013 3:06 pm

Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Un somnambul pe acoperişul politicii

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Lun Mai 20, 2013 3:09 pm

Crin Antonescu şi-a pus ceasul să sune în decembrie 2014. Până atunci, se plimbă ca un somnambul pe acoperişul politicii. E greu să-l dai jos, fiindcă rişti să-l trezeşti. Ce le cuvântă liberalilor, de la înălţime? ”Suntem singuri împotriva lui Băsescu, a PSD şi a altor instituţii interne şi internaţionale!”.
Ce-l răscoleşte? Întâlnirea de la Palatul Cotroceni, din seara de 12 decembrie 2012, când s-a semnat pactul de coabitare. Întrebat despre întâlnire la câteva zile, pe 15 decembrie, de nişte ziarişti înfriguraţi, Crin răspundea fără teamă şi prihană: ”Înţeleg toate neliniştile. (...) A fost o întâlnire informală. Nu am nici un motiv să evit răspunsul, că nu am nimic de ascuns, nu a fost o întâlnire secretă, ci informală. Asta nu înseamnă pact, înţelegere, renunţarea la poziţiile publice adoptate (...) Nu înseamnă că eu sau alţi participanţi am făcut ceva ce trebuie ascuns. Întâlnirea a avut loc. Subiectul a fost cum se procedează mai departe. Punctul de vedere al meu şi al USL a fost că se procedează normal. Ponta va fi premier. Nu s-a cedat, nu s-a promis, nu s-a făcut nimic, nu s-a târguit nimic în schimbul acestui lucru (...) Faptul că noi am cedat ceva este un neadevăr. Ce am fi putut ceda? (...) Nu ştiu ce scria pe foile alea. Nu ştiu ce ar putea să scrie". Abia pe 11 ianuarie, tot sub tirul jurnaliştilor, începuse să-şi amintească vag că la mijloc ar fi fost vorba şi despre un document: "Nici întâlnirea, nici semnarea documentului nu aveau rost. Comportau riscuri de imagine şi nu merita. Asta a fost opinia mea, totuşi împărtăşeam convingerea, cu domnul Ponta, că trebuie să evităm o nouă criză. Oricum nu se întâmpla nimic, ţipa Traian Băsescu de două ori şi-l numea pe Victor Ponta premier".
Din toată istoria USL, mi-ar plăcea să văd un singur episod: ce a făcut Crin Antonescu în noaptea de 12 decembrie 2012 - de la ora 21.30, când a început întâlnirea, până la 22.50 când s-a semnat pactul de coabitare.


sursa
http://www.gandul.info/puterea-gandului/un-somnambul-pe-acoperisul-politicii-10887633


Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty DE CE S-A ÎMBLÎNZIT PONTA

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Lun Mai 20, 2013 3:11 pm

Ieri la Romexpo Victor Ponta probind ca a invăţat ceva politică a înghiţit o broască dupa vorbă lui Take Ionescu şi a fost tot numai zimbet. A făcut declaraţiii impăciuitoare, a ţinut un discurs fff complezent. A vrut să transmită un mesaj simplu - că supărarea i-a trecut. Oare!? Cine pe cine foloseşte în acest joc al aparenţelor ?
sursa :
http://www.stelian-tanase.ro/la-zi/de-ce-s-a-imblinzit-ponta/
Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Katana-TACETI DIN GURA ! Lun Mai 20, 2013 3:59 pm


USL- coliva, muzica şi dansul în incintă
Ruperea USL nu mai e un subiect de speculaţie, o ipoteză de conspectat în pure enunţuri teoretice. Presa (aşa cum e ea) e saturată deja de zecile de băgări în seamă care se agaţă zilnic de acest subiect. Aproape toate opiniile ţintesc spre ideea că Jana e moartă, pute şi e bântuită de muşte; lipseşte doar formalizarea rupturii, anunţul oficial. Iar acest anunţ nu se poate întâmpla decât îmbrăcat în jiletca unui pretext credibil. Ori SRS şi gălăgia cu care se înconjoară era doar un pretext, nu neapărat şi foarte credibil.

USL nu avea cum se rupe din cauza declaraţiilor lui SRS, indiferent de supărarea domnului Ponta – sau tocmai pentru că l-au supărat pe premier. O astfel de ruptură, legată de un astfel de pretext ar fi validat afirmaţiile lui Roşca Stănescu, ar fi făcut din trăncăneala anapoda a unui fost ziarist dubios şi expirat un subiect grav şi serios, care ar fi fost amplificat şi ar fi putut aduce enorme prejudicii. Tuturor. În mod logic, este mult mai convenabil ca acest subiect să fie îngropat, ca orice subiect de o zi – iar asta nu se putea întâmpla dacă ar fi devenit pretextul desfiinţării USL. Din acest punct de vedere, Ponta s-a trezit încă o dată vorbind, ameninţând cu ruperea USL, fără prea serioasă chibzuială. Pentru că dacă declaraţiile lui SRS ar fi avut ca rezultat ruperea USL, atunci nu formalizarea desfiinţării USL era subiectul, ci valoarea de adevăr a celor declarate de SRS.

Evacuarea subiectului “SRS trăncănind” nu modifică, totuşi, starea de fapt: USL e garsoniera în care niciunul dintre foştii concubini nu mai vrea să locuiască. Întrebarea care mai rămâne de pus nu este dacă USL se va rupe, ci când se va oficializa ruptura. Iar răspunsul e o chestiune de oportunitate; sondajele de opinie vor decide când şi cine va anunţa decesul. Socotelile sunt simple. Elementele care intră în calcul ar fi următoarele:

- Pentru PSD menţinerea alianţei este departe de a fi cel mai convenabil aranjament. Social- Democraţii se simt pe val, au redevenit cel mai important partid al ţării, Ponta primeşte sondaje care îl anunţă că se bucură de o enormă popularitate ( e doar treaba lui dacă le şi crede). Păstrarea USL înseamnă pentru pesediştii împărţirea prăzii cu unii care îi calcă pe nervi, menţinerea unei alianţe care nu mai poate aduce nimic PSD, din care nu mai e nimic de câştigat, dar care presupune, repet, împărţirea prăzii. Ideea pe care USL a reprezentat-o cândva ( şi cu care azi nu mai are nicio legătură) continuă să se bucure de simpatie în rândul unei părţi a electoratului, aşa că pentru oamenii lui Ponta singura preocupare este aceea ca atunci când vor anunţa ruptura costul politic şi electoral să fie minim.

Ponta pare a miza pe o viitoare susţinere din partea PDL în cazul unei eventuale ieşiri a PNL de la guvernare, aşa că se simte acoperit şi din acest punct de vedere. Singurul mărunt inconvenient ar fi alegerile europarlamentare de anul viitor, unde are nevoie de un scor bun- care poate fi influenţat de felul în care se rupe USL. Trăgând, totuşi, linie, într-un foarte riguros calcul costuri/beneficii, pentru PSD, la acest moment, demolarea USL este mult mai profitabilă decât menţinerea în viaţă a uniunii.

- La liberali lucrurile sunt ceva mai încurcate. Câtă vreme premierul e dat de PSD şi se bucură de o relativă binecuvântare din partea Cotroceniului, ieşirea din USL echivalează cu plecarea de la guvernare. Iar asta înseamnă plecarea de lângă cârnat, lucru pe care nu mulţi liberali sunt dispuşi să-l accepte fără crâcnire. Există, desigur, şi ipoteza ca USL să se desfiinţeze, iar PNL să rămână la guvernare, cel puţin o vreme, pe un nou protocol. Pare un nonsens, dar în politica noastră s-au văzut şi grozăvii mai mari.

În percepţia publică liberalii sunt percepuţi acum ca fiind mai apropiaţi de valorile pe care promitea să le promoveze USL; din această perspectivă Antonescu e mai credibil, pare mult mai consecvent decât Ponta, dar asta nu oferă niciun fel de garanţii – nu atunci când vine vorba de un electorat atât de bizar ca cel românesc.

Prezidenţialele de anul viitor reprezintă un element esenţial pentru discuţia pe care o facem. Crin Antonescu îşi doreşte cu orice preţ să devină preşedinte al României. Ori dacă acest lucru părea o certitudine în situaţia în care ar fi beneficiat (conform angajamentelor) şi de susţinerea PSD, acum lucrurile nu mai sunt la fel de clare, când devine evident că susţinerea reală din partea PSD nu va exista şi e posibil să nu fi existat niciodată. Totuşi, Antonescu greşeşte imaginându-şi că dacă va menţine USL în viaţă, conectat la aparate, până anul viitor, cât mai aproape de prezidenţiale, asta îi va asigura un oarecare suport din partea PSD, respectarea protocolului USL, deci.

Vestea bună pentru Antonescu este că PSD nu poate produce un contracandidat puternic până la prezidenţialele de anul viitor. Oprescu e un banc prost. Ipotezele George Maior sau Sârbu sunt glume lipsite de sare. Singurul contracandidat care i-ar pune probleme ar putea fi chiar Victor Ponta ( în ciuda anunţurilor repetate prin care neagă această intenţie). Încă un an şi jumătate de guvernare, apropierea de Băsescu, eventuala susţinere dinspre PDL a guvernării, toate acestea reprezintă factori de erodare care ar lucra în sprijinul lui Antonescu. Totuşi, Crin are câteva probleme: aparatul PNL e incomparabil inferior celui pesedist, accesul la media e destul de îngust, capacitatea de coordonare logistică a PNL e mai degrabă modestă, comunicarea nu trece de o anume zonă a segmentului urban etc. Mai există şi problema susţinerii din partea unor parteneri europeni – ne place sau nu, e un factor de luat în seamă.

Fie că Băsescu va reuşi să-şi fabrice propriul partid până la prezidenţiale, fie că va propune un succesor din PDL-ul lui Blaga, e limpede că de aici nu poate apărea un contracandidat care să se lupte cu Antonescu şi Ponta. Chiar dacă acesta va fi ( aşa cum arată anume indicii) un fruntaş al intelectualităţii băsiste. Totuşi, direcţia în care se va înclina dreapta băsistă la un eventual tur doi poate fi decisivă.

Sigur, e prematur să discutăm despre prezidenţiale, dar e mai mult decât evident că întreaga chestiune a ruperii USL depinde de acest subiect. Paradoxal, deşi Crin Antonescu si liberalii par a avea cel mai mult de pierdut din ruperea USL şi ieşirea de la guvernare, cred că tot ei ar fi cei mai câştigaţi, pe termen mediu şi lung, dacă spargerea USL ar fi provocată şi asumată de ei. Replierea în peluza principiilor care au stat la baza USL, o opoziţie la guvernarea “Băsescu- Ponta” ( în aceşti termeni s-ar formula credibil o astfel de opoziţie) şi aproape doi ani de opoziţie, fără frânele pe care le impune colaborarea cu PSD în USL, îi pot ajuta pe liberali să câştige Cotroceniul, într-un joc de totul sau nimic.

Raţional e şi mai înţelept să preia ofensiva, decât să aştepte să fie scuipaţi de la guvernare şi apoi să se lupte cu avalanşa de dosare. Iar pentru Antonescu poate fi şansa de a demonstra că poate fi un viitor preşedinte, nu doar ceea ce a fost până acum: un prezidenţiabil.

SURSA
http://moshemordechai.ro/usl-coliva-muzica-si-dansul-in-incinta/
Katana-TACETI DIN GURA !
Katana-TACETI DIN GURA !

Mesaje : 230
Data de inscriere : 29/10/2012

Sus In jos

 Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU Empty Re: Milă îmi e de Căcărău, bată-l bată DUMNEZĂU

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum