POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu

+8
klein raluca
Narcisa-Edelweiss
Admin
MIKUTZA CE KURAI
FRANK ZAPA[KING]
DOLFI , caporalul FUHRER
FUCK YOU
BOB de ROUA
12 participanți

In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu

Mesaj Scris de BOB de ROUA Dum Mai 18, 2014 1:50 pm

Victor Ponta a fost pus la zid de o voce importantă din PDL.

Vasile Blaga i-a acuzat pe liderii PSD şi PNL că şi-au pus rudele pe listele de candidaţi pentru alegerile europarlamentare. Astfel, liderul PDL a  făcut trimitere la Victor Ponta.
„Niciodată nu i-a trecut domnului Iliescu prin cap, cu toate păcatele lui, să o trimită pe doamna Nina în Parlamentul European. Păi dacă ne uităm acum la conducerea tânără, la tânăra gardă a PSD, lucrează numai pe clanuri. Domnul Ponta, cel puţin cu numale e premier, doamna e în Parlamentul European, socrul mare e şeful senatorilor PSD", a spus Vasile Blaga, conform Digi 24.
BOB de ROUA
BOB de ROUA

Mesaje : 85
Data de inscriere : 10/08/2013

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Oligarhii României. Adevărurile care dor

Mesaj Scris de FUCK YOU Dum Mai 18, 2014 2:09 pm



Ultima editare efectuata de catre FUCK YOU in Dum Mai 18, 2014 2:11 pm, editata de 1 ori
FUCK YOU
FUCK YOU

Mesaje : 407
Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Cum a fost protejat Stoica de executarea a 10 milioane de euro

Mesaj Scris de FUCK YOU Dum Mai 18, 2014 2:10 pm

Cum a fost protejat Stoica de executarea a 10 milioane de euro
http://pelerinintaraspagii.blogspot.ro/2014/05/cum-fost-protejat-stoica-de-executarea.html
 
FUCK YOU
FUCK YOU

Mesaje : 407
Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Documente exclusive. Doi secretari de stat de la Transporturi au preferat să-și dea demisia decât să transfere la DIICOT milioanele lui Gruia Stoica

Mesaj Scris de FUCK YOU Dum Mai 18, 2014 2:12 pm

Documente exclusive. Doi secretari de stat de la Transporturi au preferat să-și dea demisia decât să transfere la DIICOT milioanele lui Gruia Stoica
http://pelerinintaraspagii.blogspot.ro/2014/05/documente-exclusive-doi-secretari-de.html
 
FUCK YOU
FUCK YOU

Mesaje : 407
Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Ponta, lovit in plex de „Octombrie Negru”!

Mesaj Scris de DOLFI , caporalul FUHRER Lun Mai 19, 2014 5:20 am

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Poze-pagina-3-404x500


Vin vremuri grele pentru Victor Ponta. Si nu ne referim aici la „urecheala” zdravana pe care urmeaza sa o incaseze zilele acestea din partea vicepresedintelui american Joe Biden. Pentru ca, vorba ceea, unde da administratia SUA, creste!nsa, dupa cum sustin sursele noastre, procurorii se pregatesc sa-l lege pe seful Guvernului de mai multe anchete in care diversi lideri pesedisti apropiati de acesta sunt suspectati de comiterea a mai multe fapte de coruptie. Si la comiterea carora, invariabil, s-ar fi folosit de numele lui Victor Ponta sau au „facut vorbele” in timp ce se aflau in preajma acestuia. Extrem de interesant este insa ca se cam si stie deja perioada in care, tehnic vorbind, cercetarile in dosarele respective vor avansa indeajuns pentru a se putea face jonctiunea cu persoana premierului. Care, dupa toate calculele „horoscopistilor” din sistem, va fi lovit in plex chiar in cadrul lui „Octombrie Negru”, operatiunea dezvaluita in exclusivitate de „National” si in cadrul careia urmeaza a se face zeci si chiar sute de arestari spectaculoase.
S-au umflat muschii pe ei
Celebra „generatie 40”, cu care Victor Ponta a reusit sa preia si sa conduca PSD-ul spre victoiria finala si accederea, aproape de unii singuri, la guvernare, nu doar ca si-a pierdut aplombul politic de altadata, dar se afla in plin razboi fratricid. Insa miza datului la gioale dintre apropiatii premierului nu este doar traditionala sete de putere, ci mai ales una de natura financiara. Cert este ca recenta rabufnire publica a lui Robert Negoita cu privire la santajul si amenintarile cu moartea la care l-ar fi supus colegul sau de partid si generatie Sebastian Ghita nu este decat varful iceberg-ului subteran al PSD. Un partid care, in ciuda sondajelor care ar trebui sa le aduca linistea politica necesara unei guvernari eficiente, este macinat de mancatoriile dintre liderii sai. Culmea este insa ca nu mai asistam la un inerent razboi al generatiilor, „batranii” fiind prea preocupati sa-si scape pielea din „capcanele” DNA ca sa se mai implice in luptele dintre cei care se viseaza „lupii tineri” ai politici. Dar care, cel putin deocamdata, nu au reusit sa depaseasca stadiul de „catelandri” care „latra” mult si fac putin. Cu exceptia propriilor interese, bineinteles. Iar faptul ca s-au umflat muschii pe ei si nu se mai sfiesc sa sara unul la gatul altuia, nu poate decat sa-i dauneze carierei politice a lui Victor Ponta. Care, de altfel, nici nu a schitat vreun gest de mediere a conflictului, acest rol fiind preluat din mers de catre tot mai zambaretul, in ultima perioada, vicepremier Liviu Dragnea. Singurul care, dupa cum sustin gurile rele, are de castigat din toata aceasta tevatura.
Bagat la mijloc
Astfel, situatia lui Victor Ponta devine cu atat mai ingrata cu cat acesta era oricum angajat intr-o adevarata lupta de gherila cu „baronii” din teritoriu, profund nemultumiti de „cedarile” pe care seful Guvernului le-ar fi facut, dupa cum sustin acestia, in fata „justitiei basiste”. Iar liderul PSD avea acum nevoie mai mult decat oricand de liniste in propriul partid si de un veritabil zid facut in jurul sau de tinerii pe care i-a sprijinit si i-a promovat in functii cheie ale guvernarii. Pentru ca altfel cum ar mai fi ajuns ditamai secretarul general al PSD un personaj anonim ca junele botosanean Andrei Dolineaschi, care nu s-a facut remarcat decat prin preluarea leasing-ului unui autoturism de lux „Mitsubishi” de la Victor Ponta, cu putina vreme inainte de a fi promovat in aceasta functie cheie din structurile centrale. Insa acum este posibil ca premierul sa fie nevoit sa faca fata unei adevarate revolte in sanul propriei grupari impotriva lui Sebastian Ghita, cel care a starnit invidia celorlati lideri tineri, care il acuza ca l-ar fi acaparat cu totul pe Ponta in zona sferelor sale de interese. Pe de alta parte, si „talpa” partidului este vadit nemultumita de zvonurile tot mai insistente privind afacerile pe picior mare pe care au inceput sa le invarta unii protejati ca Dan Sova, Nicolae Banicioiu si mai ales „printisorul” Catalin Ivan. Care, dupa ce ca ar fi fost cocotati pe functii in urma interventiei personale a premierului sau a altor membri ai familiei acestuia, ar fi uitat acum cu totul si „tabla impartirii”, ceea ce, in clasa politica romaneasca, se poate dovedi o greseala fatala. Iar printre noile „sperante” ale social-democratiei care au reusit deja sa-si puna in cap colegii mai experimentati prin „aerele” pe care si le-are fi luat recent se numara si un alt protejat al lui Victor Ponta, „cantaciosul” Mihai Sturzu.
Duicu reloaded
Desi s-a asternut tacerea peste cazul Adrian Duicu, dosarul presedintelui Consiliului Judetean Mehedinti avanseaza rapid. Ca si alte cercetari prealabile in cazul unor „catelandri” aflati pe importante functii guvernamentale, care, dupa cum reiese din informatiile intrate in posesia noastra, ar fi vorbit cu lejeritate despre interventiile pe care le-ar face la seful guvernului in diverse spete care erau oricum atent monitorizate de catre servicii. Asa ca, desi rolul jucat in afacerea „Duicu – Ponea” de catre premier inca nu a fost inca nicidecum lamurit pe deplin, Victor Ponta se trezeste deja tarat in valtoarea unor noi anchete derulate in cadrul amplei operatiuni „Octombrie Negru”. Este vorba despre cea mai ampla actiune a DNA din toate vremurile, in care zeci de politicieni, de la inalti demnitari la parlamentari si alesi locali, sunt vizati de procurorii anticoruptie.
Inainte de campanie!
„Bomba” anului ar putea fi insa, dupa cum sustin surse din cadrul anchetatorilor, deschiderea conexa, in urma acestei operatiuni, si a unui dosar penal pe numele premierului, in legatura cu unul dintre aceste cazuri de trafic de influenta. Iar cum Victor Ponta ar urma sa primeasca o asemenerea lovitura in luna octombrie, adica tocmai inainte de demararea campaniei pentru alegerile prezidentiale, in care acesta este atat de bine plasat, planurile actualei coalitii ar putea fi date astfel peste cap din cauza combinatiilor facute in spatele sefului guvernului de catre „catelandrii” din jurul acestuia.
DOLFI , caporalul FUHRER
DOLFI , caporalul FUHRER

Mesaje : 200
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty boul bou si vaca vaca -Daciana Sarbu -suturi in coaie lui Patapievici

Mesaj Scris de DOLFI , caporalul FUHRER Lun Mai 19, 2014 5:53 am

BOB de ROUA a scris:
Victor Ponta a fost pus la zid de o voce importantă din PDL.

Vasile Blaga i-a acuzat pe liderii PSD şi PNL că şi-au pus rudele pe listele de candidaţi pentru alegerile europarlamentare. Astfel, liderul PDL a  făcut trimitere la Victor Ponta.
„Niciodată nu i-a trecut domnului Iliescu prin cap, cu toate păcatele lui, să o trimită pe doamna Nina în Parlamentul European. Păi dacă ne uităm acum la conducerea tânără, la tânăra gardă a PSD, lucrează numai pe clanuri. Domnul Ponta, cel puţin cu numale e premier, doamna e în Parlamentul European, socrul mare e şeful senatorilor PSD", a spus Vasile Blaga, conform Digi 24.


Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Victor-Ponta-si-Daciana-Sarbu
Aflata in campanie pentru un nou mandat de europarlamentar la Resita, dar si pentru precampania sotului ei pentru prezidentialele de la sfarsitul acestui an, Daciana Sarbu Ponta il infiereaza cu manie proletara pe Horia-Roman Patapievici.
Intampinata cu aplauze si un moment artistic de un grup de copii imbracati in tricouri de culoarea partidului, Daciana Sarbu a explicat cum oameni care au denigrat tara, precum Patapievici, nu ar trebui sa mai ajunga la Bruxeles.
Europarlamentarul PSD confunda Institutul Cultural Roman cu Parlamentul Europei, unde in ultimii 5 ani s-a distins cu intocmirea unui singur raport, iar in restul timpului s-a luptat cu cei care acuzau faptul ca in Romania este incalcat statul de drept.
DOLFI , caporalul FUHRER
DOLFI , caporalul FUHRER

Mesaje : 200
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Ponta şi Daciana, huiduiţi la Vaslui | “Să merg la Pungeşti ca să ce? Mă îndoiesc că ar fi un dialog raţional. Uneori sunt mai multe camere de luat vederi decât jandarmi sau protestatari

Mesaj Scris de DOLFI , caporalul FUHRER Lun Mai 19, 2014 6:03 am

[*]

  • Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta-vaslui-protest
  • În plină campanie electorală, Victor Ponta, împreună cu Daciana Sârbu, au fost huiduiţi sâmbătă, la Vaslui, de reprezentanţi ai Mişcării de Rezistenţă” de la Pungeşti şi de alţi protestatari locali care se opun explorării şi exploatării gazelor de şist. Protestatarii au cerut demisia Premierului şi au scandat “Stop Chevron”, “Victor Ponta, ai trădat România, pleacă din ţară!”, “Victor Ponta, nu uita, România nu-i a ta!” sau “Vrem apă curată, nu contaminată!”, România e ţara noastră şi apa noastră niciodată Chevron n-o s-o otrăvească! Eşti un plagiator! Continuatorul comunismului, al KGB-ului, ai sovietizat această ţară!”.
    Protestul a avut loc în faţa Centrului de Afaceri, unde s-a desfăşurat şedinţa Biroului Politic Judeţean al PSD. Protestatarii i-au întâmpinat pe Ponta şi pe Daciana Sârbu la sfârşitul şedinţei cerându-le să meargă la Pungeşti, unde a început explorarea gazelor de şist.
    În replică, Premierul a răspuns că are probleme mai importante decât să meargă la Pungeşti, unde “uneori sunt mai multe camere de luat vederi decât jandarmi sau protestatari“, şi a apaudat protestatarii întrebând: “Asta e galeria?”.
    “Mergem la Pungeşti că să ce? Acolo în general protestează oamenii care nu au treabă cu Pungeşti,eu am şi altă opinie faţă de cei ce protestează acolo şi anume că România trebuie să îşi exploateze resursele, respectând standardele de mediu. Mai am o opinie mai clară acum, după evenimentele care au fost în Rusia, şi anume că România nu trebuie să depindă de importul de gaze din Rusia. Dacă aş putea să-i întreb pe cei care protestează, i-aş întreba dacă vor să importăm gaze din Rusia, mă îndoiesc că ar fi un dialog raţional”, a comentat Victor Ponta.
    El a adăugat că “Prezenţa Chevron în România este absolut necesară, deoarece judeţul Vaslui are nevoie de investiţii. (…) Îmi doresc că România şi judeţul Vaslui să aibă cât mai multe investiţii şi proiecte, pentru că noi investim din zona publică, dar nu o să reuşim niciodată să completăm necesarul de investiţii din zona privată. Îi înţeleg pe cei care protestează, Vasluiul înseamnă mai mult decât atât”.
    În huiduielile mulţimii Premierul şi soţia să s-au urcat în maşină. Protestatarii au comentat mai târziu pe o reţea de socializare că “Plecarea maşinii premierului, este întruchiparea eşecului politicii româneşti … A venit special la Vaslui, fieful Psd, acolo unde a auzit astăzi adevăruri care dor!”.

DOLFI , caporalul FUHRER
DOLFI , caporalul FUHRER

Mesaje : 200
Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Re: Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu

Mesaj Scris de FRANK ZAPA[KING] Mar Mai 20, 2014 8:53 am


SINTEZA ZILEI-MATERIAL PILOT-

Pt ca sunt primele rinduri scrise pe aceasta platforma media,virtuala,dati-mi voie sa va spun,BINE V-AM GASIT'.
Astazi ,pare a fi o zi intensa din punct de vedere politic,Desantul american' are in componenta pe NR2 din administratia americana,si nu rezist tentatiei de a pune urmatoarea intrebare:

Victor Ponta,va indrazni sa-l primeasca pe vice. pres. USA, cu spectocolele de tip Cintarea Romaniei,asa cum pretinde el si consoarta lui,atunci cind se misca prin tara????????
Pt ca aseara,,SPALATII PE CREIER' si romanii cu ,CREIER NETED' clientii ANTENEI3 au fost martorii unui spectacol ELECTORAL,DE-O JEGOSENIE IMPOSIBIL DE TRATAT CU INSTRUMENTELE LIMBII ROMANE-VICTOR PONTA SI STRIPTEUZA CORINA CRETU,MARE IUBITOARE DE GENERALI AMERICANI,se lipeau de echipa de gimnastica a ROM. pt a suge precum narcomanii,DIN POPULARITATEA ACESTOR FETITE.........

Ieri pe blogul ANDREEI PAUL FOLOSEAM EXPRESIA PEDOFILIE POLITICA,PRELUAT SI DE JURNALISTUL ION CRISTOIU,astazi punctez-INTENTIE DE VIOL POLITIC IN GRUP.......

FRANK ZAPA[KING]

Mesaje : 26
Data de inscriere : 20/05/2014

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty BUN VENIT IN GASCA

Mesaj Scris de MIKUTZA CE KURAI Mar Mai 20, 2014 8:59 am

FRANK ZAPA[KING] a scris:
  SINTEZA ZILEI-MATERIAL PILOT-

Pt ca sunt primele rinduri scrise pe aceasta platforma media,virtuala,dati-mi voie sa va spun,BINE V-AM GASIT'.
 Astazi ,pare a fi o zi intensa din punct de vedere politic,Desantul american' are in componenta pe NR2 din administratia americana,si nu rezist tentatiei de a pune urmatoarea intrebare:

  Victor Ponta,va indrazni sa-l primeasca pe vice. pres. USA, cu spectocolele de tip Cintarea Romaniei,asa cum pretinde el si consoarta lui,atunci cind se misca prin tara????????
  Pt ca aseara,,SPALATII PE CREIER' si romanii cu ,CREIER NETED' clientii ANTENEI3 au fost martorii unui spectacol ELECTORAL,DE-O JEGOSENIE IMPOSIBIL DE TRATAT CU INSTRUMENTELE LIMBII ROMANE-VICTOR PONTA SI STRIPTEUZA CORINA CRETU,MARE IUBITOARE DE GENERALI AMERICANI,se lipeau de echipa de gimnastica a ROM. pt a suge precum narcomanii,DIN POPULARITATEA ACESTOR FETITE.........

  Ieri pe blogul ANDREEI PAUL FOLOSEAM EXPRESIA PEDOFILIE POLITICA,PRELUAT SI DE JURNALISTUL ION CRISTOIU,astazi punctez-INTENTIE DE VIOL POLITIC IN GRUP.......

Ma bucura mult faptul ca sunteti cu noi.Acum , on topic :Aseara mi-a venit sa sparg televizorul , e absolut scandalos ce face mitomanul Ponta.
MIKUTZA CE KURAI
MIKUTZA CE KURAI

Mesaje : 490
Data de inscriere : 11/12/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Re: Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu

Mesaj Scris de FRANK ZAPA[KING] Mar Mai 20, 2014 9:08 am

MIKUTO-si eu ma bucur ca v-am regasit,si inca intr-o ,FORMA ' de zile mari,si aici permite-mi o glumita-NU MA REFER LA FORMELE FESELOR TALE[haaa,hiiiiii] .
Trebuie sa fiu feer si sa spun ceva-NU MAI SUNT BURLAC,politic..........

Sunt ,un biet politruc,IAR PE NEVESTICA MEA POLITICA O CHEAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

PARTIUL MISCAREA POPULARA.......

Spun aceste lucruri pt ca mi se pare corect ca sa stiti ca ,,AM APARTENTA POLITICA' si sigur sa ma tratati ca atare..............

FRANK ZAPA[KING]

Mesaje : 26
Data de inscriere : 20/05/2014

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty se strang randurile

Mesaj Scris de Admin Mar Mai 20, 2014 9:11 am

JOS PSD ! JOS PONTA !

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty PE FRONTUL DE VEST NIMIC NOU(renuntam la dvs ? )

Mesaj Scris de MIKUTZA CE KURAI Mar Mai 20, 2014 9:17 am

FRANK ZAPA[KING] a scris:MIKUTO-si eu ma bucur ca v-am regasit,si inca intr-o ,FORMA ' de zile mari,si aici permite-mi o glumita-NU MA REFER LA FORMELE FESELOR TALE[haaa,hiiiiii] .
 Trebuie sa fiu feer si sa spun ceva-NU MAI SUNT BURLAC,politic..........

 Sunt ,un biet politruc,IAR PE NEVESTICA MEA POLITICA O CHEAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

 PARTIUL MISCAREA POPULARA.......

  Spun aceste lucruri pt ca mi se pare corect ca sa stiti ca ,,AM APARTENTA POLITICA' si sigur sa ma tratati ca atare..............

TOTDEAUNA AI FOST DE DREAPTA, ai facut bine ca te-ai inscris in PMP, cei de aici sunt toti pe culoarul dreptei , exceptie un monarhist si nationalistii din Basarabia si diaspora.Am incurajat, incurajam diversitatea de opinii.Eu merg cu Forta Civica, doamnele merg unde merge si dl.Boc
MIKUTZA CE KURAI
MIKUTZA CE KURAI

Mesaje : 490
Data de inscriere : 11/12/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Iupiii, pesedei , va pape lupii

Mesaj Scris de Narcisa-Edelweiss Mar Mai 20, 2014 9:19 am

bine ai revenit in echipa.Suntem multi din cei de pe vechiul blog aici, mai avem bloguri, saituri google, totul sub deviza JOS PSD !
Narcisa-Edelweiss
Narcisa-Edelweiss

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 21/12/2008
Varsta : 36

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty BUNA ZIUA SI BUN VENIT

Mesaj Scris de klein raluca Mar Mai 20, 2014 9:44 am

FRANK ZAPA[KING] a scris:
  SINTEZA ZILEI-MATERIAL PILOT-

Pt ca sunt primele rinduri scrise pe aceasta platforma media,virtuala,dati-mi voie sa va spun,BINE V-AM GASIT'.
 Astazi ,pare a fi o zi intensa din punct de vedere politic,Desantul american' are in componenta pe NR2 din administratia americana,si nu rezist tentatiei de a pune urmatoarea intrebare:

  Victor Ponta,va indrazni sa-l primeasca pe vice. pres. USA, cu spectocolele de tip Cintarea Romaniei,asa cum pretinde el si consoarta lui,atunci cind se misca prin tara????????
  Pt ca aseara,,SPALATII PE CREIER' si romanii cu ,CREIER NETED' clientii ANTENEI3 au fost martorii unui spectacol ELECTORAL,DE-O JEGOSENIE IMPOSIBIL DE TRATAT CU INSTRUMENTELE LIMBII ROMANE-VICTOR PONTA SI STRIPTEUZA CORINA CRETU,MARE IUBITOARE DE GENERALI AMERICANI,se lipeau de echipa de gimnastica a ROM. pt a suge precum narcomanii,DIN POPULARITATEA ACESTOR FETITE.........

  Ieri pe blogul ANDREEI PAUL FOLOSEAM EXPRESIA PEDOFILIE POLITICA,PRELUAT SI DE JURNALISTUL ION CRISTOIU,astazi punctez-INTENTIE DE VIOL POLITIC IN GRUP.......

NO OFENCE,merita statut de subiect distinct
Ralu
klein raluca
klein raluca

Mesaje : 405
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Ponta e un laș fricos: cerșește voturi din spatele copiilor

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Mar Mai 20, 2014 10:27 am

FRANK ZAPA[KING] a scris:
  SINTEZA ZILEI-MATERIAL PILOT-


Pt ca sunt primele rinduri scrise pe aceasta platforma media,virtuala,dati-mi voie sa va spun,BINE V-AM GASIT'.
 Astazi ,pare a fi o zi intensa din punct de vedere politic,Desantul american' are in componenta pe NR2 din administratia americana,si nu rezist tentatiei de a pune urmatoarea intrebare:


  Victor Ponta,va indrazni sa-l primeasca pe vice. pres. USA, cu spectocolele de tip Cintarea Romaniei,asa cum pretinde el si consoarta lui,atunci cind se misca prin tara????????
  Pt ca aseara,,SPALATII PE CREIER' si romanii cu ,CREIER NETED' clientii ANTENEI3 au fost martorii unui spectacol ELECTORAL,DE-O JEGOSENIE IMPOSIBIL DE TRATAT CU INSTRUMENTELE LIMBII ROMANE-VICTOR PONTA SI STRIPTEUZA CORINA CRETU,MARE IUBITOARE DE GENERALI AMERICANI,se lipeau de echipa de gimnastica a ROM. pt a suge precum narcomanii,DIN POPULARITATEA ACESTOR FETITE.........


  Ieri pe blogul ANDREEI PAUL FOLOSEAM EXPRESIA PEDOFILIE POLITICA,PRELUAT SI DE JURNALISTUL ION CRISTOIU,astazi punctez-INTENTIE DE VIOL POLITIC IN GRUP.......

Luni, 19 mai 2014, România. Cu doar o zi înainte de venirea la București a vicepreședintelui american Joe Biden, premierul țării mai are la dispoziție doar cinci zile pentru campania electorală la europarlamentare. Totuși, cum ar zice măscăriciul Mazăre, nici nu știm care sînt candidații PSD pentru Parlamentul European. Dar nici nu contează: campania pentru europarlamentare nu este decît un jalnic camuflaj pentru altă campanie, a prezidențialelor din toamnă. Iar premierul care se visează președinte face tot pentru a ne băga bine asta în cap. Iar timpul se scurge.
Așa că luni, pe 19 mai 2014, Viorel a scos artileria grea, emoțională: copiii. În doar o zi, Ponta s-a pozat cu patru grupuri de copii.

Primii au fost elevii șahiști.
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta-sah-300x198
Au urmat puștii care au găsit, la joacă, 140 de monede dacice.
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta-dacic-300x199
Apoi a venit rîndul unor mici folcloriști cu stegulețe tricolore și baloane roșii în Ialomița. Privițe-le fețele acestor copii: sînt așa de mici încît habar nu au cine e umflatul care rînjește pentru care și de ce țin stegulețe și baloane.
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta-folclor-300x201
Ziua s-a încheiat grețos, în prime time: Viorel a dublat premiile gimnastelor care au luat titlul european. Totul, în direct, la Antena 3.
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta-gimnaste-300x224
Acum, priviți alte fotografii (și picturi) și căutați asemănările.
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ceausescu-1-300x193
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ceausescu-2-254x300
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ceausescu-3-300x200
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ceausescu-4-300x225
Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ceausescu-5-300x297
Iar dacă încă mai căutați argumente că unele lucruri nu se schimbă niciodată, priviți filmul de mai jos în care niște copii dansează pentru Daciana.

Viorel stă prost. Nu, nu în sondaje. Viorel stă prost în România. Din toate analizele, inclusiv din cele făcute de cei mai pesediști sociologi, reiese că o prezență masivă la vot, în toamnă, duce la anihilarea lui Ponta. Peste cinci milioane de români nu ies niciodată la vot. Pentru că nu cred că au cu cine vota. Dar, dacă ar ieși, nu l-ar vota niciodată pe Ponta. Dacă ar ieși la vot, acei oameni ar face-o ca să scape de Ponta. Iar Viorel știe asta.

Și, atunci, ce faci? Mai dai 4,5% în plus la pensie, ca Ceaușescu o sută de lei în decembrie 1989, ca să-ți asiguri votul unor bătrîni transformați în cerșetori. Dar, mai ales, devii ocrotitorul copiilor: cine se poate supăra pe copii? Cui nu-i place un politician care investește în viitorul nației? Cine rezistă în fața emoției pe care o provoacă niște țînci?
Ăsta e planul lui Viorel. Un plan cinic, laș și, mai ales, născut din frică. Frica mediocrului care, ajuns sus, știe că se apropie de hău. Și care ar face orice să nu cadă. Inclusiv să ia ostatici niște copii pentru a cere recompensă electorală ca să-i elibereze.
http://prisacariu.ro/2014/05/20/ponta-e-un-las-fricos-cerseste-voturi-din-spatele-copiilor/
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty pedofilie politica

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Mar Mai 20, 2014 10:51 am

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Băsescu: „Îl invit pe Ponta să renunțe la minciună, măcar acum când avem oaspeți

Mesaj Scris de BEAU & BEAU Mar Mai 20, 2014 12:29 pm

Băsescu a catalogat drept „o nouă minciunămarca Ponta” interpretarea premierului potrivit căreia președintele ar fi dat de înțeles că are controlul asupra arestărilor făcute de DNA.
Îl invit pe Victor Ponta să renunțe la minciună măcar acum, când avem oaspeți atât de importanți”, a declarat Băsescu, referindu-se la vizita vicepreședintelui american Joe Biden.
Președintele a apreciat, referitor la subiectul deschis de Ponta, că Justiția „trebuie să-și găsească modul de acțiune” pentru a nu fi implicată în politică.
„Dacă vă amintiți, la începutul campaniei, mesajul principal era că DNA-ul se află în campanie. Or faptul că s-ar sesiza o lipsă de chemări pentru reținere sau arestare de oameni politici nu cred că are o motivație neapărat electorală. Dar cred că dacă ar face arestări de oameni politici acum, asta i-ar face pe mulți oameni politici să spună că DNA e în campanie”, a subliniatBăsescu.
El a precizat că nu știe dacă aceasta este motivația pentru care DNA n-a mai făcut rețineri sau arestări de oameni politici de când a început campania dar știe că „face foarte bine Justiția dacă se protejează de ticăloșia multor oameni politici”.
Premierul Victor Ponta i-a spus la începutul ședinței de Guvern ministrului Justiției Robert Cazanciuc să sesizeze Consiliul Superior al Magistraturii în legătură cu o declarație a președintelui Traian Băsescu referitoare la DNA.
Am văzut declarația președintelui Băsescu că a oprit arestările pe pe perioada de campanie, dar că va le va da drumul la arestări după”, a spus Ponta, care i-a cerut lui Cazanciuc să sesizeze CSM.
Vă rog domnu’ ministru să sesizați Consiliul Superior al Magistraturii. Dacă nici asta nu este o intervenție brutală în Justiție…”, a spus Ponta.
El a susținut că declarația lui Băsescu a vrut să arate că acesta controlează DNA.
Cred că e o minciună, nu cred că președintele Băsescu poate să oprească arestări, campanie sau necampanie. Dar simplul fapt că preşedintele statului afirmă asemenea lucruri legate de campania electorală şi de arestările de la DNA cred că trebuie sancţionat”, a adăugat premierul.
Declarația lui Traian Băsescu la care se referă Ponta era de fapt o apreciere a președintelui vizavi de „oprirea arestărilor” în perioada campaniei electorale.
Cred că au făcut foarte bine ca pe perioada campanei și vă pot spune se întîmplă în toate ţările civilizate, să nu vină cu arestări, cu… Pentru că pot influenţa campania”, spunea în week-end Băsescu la televiziunea Tele M din Iași.
„Asta înseamnă că după 26…”, a spus moderatorul. „DNA-ul își reia activitatea. Dar nici acum nu-i stopată”, a comentat Băsescu.
 http://www.reportervirtual.ro/2014/05/basescu-il-invit-pe-ponta-sa-renunte-la-minciuna-macar-acum-cand-avem-oaspeti.html
BEAU & BEAU
BEAU & BEAU

Mesaje : 198
Data de inscriere : 21/05/2013
Varsta : 59

http://romanicablues.wordpress.com/

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty formularea exacta

Mesaj Scris de NAIADA Mar Mai 20, 2014 12:35 pm

BEAU & BEAU a scris:
Băsescu a catalogat drept „o nouă minciunămarca Ponta” interpretarea premierului potrivit căreia președintele ar fi dat de înțeles că are controlul asupra arestărilor făcute de DNA.
Îl invit pe Victor Ponta să renunțe la minciună măcar acum, când avem oaspeți atât de importanți”, a declarat Băsescu, referindu-se la vizita vicepreședintelui american Joe Biden.
Președintele a apreciat, referitor la subiectul deschis de Ponta, că Justiția „trebuie să-și găsească modul de acțiune” pentru a nu fi implicată în politică.
„Dacă vă amintiți, la începutul campaniei, mesajul principal era că DNA-ul se află în campanie. Or faptul că s-ar sesiza o lipsă de chemări pentru reținere sau arestare de oameni politici nu cred că are o motivație neapărat electorală. Dar cred că dacă ar face arestări de oameni politici acum, asta i-ar face pe mulți oameni politici să spună că DNA e în campanie”, a subliniatBăsescu.
El a precizat că nu știe dacă aceasta este motivația pentru care DNA n-a mai făcut rețineri sau arestări de oameni politici de când a început campania dar știe că „face foarte bine Justiția dacă se protejează de ticăloșia multor oameni politici”.
Premierul Victor Ponta i-a spus la începutul ședinței de Guvern ministrului Justiției Robert Cazanciuc să sesizeze Consiliul Superior al Magistraturii în legătură cu o declarație a președintelui Traian Băsescu referitoare la DNA.
Am văzut declarația președintelui Băsescu că a oprit arestările pe pe perioada de campanie, dar că va le va da drumul la arestări după”, a spus Ponta, care i-a cerut lui Cazanciuc să sesizeze CSM.
Vă rog domnu’ ministru să sesizați Consiliul Superior al Magistraturii. Dacă nici asta nu este o intervenție brutală în Justiție…”, a spus Ponta.
El a susținut că declarația lui Băsescu a vrut să arate că acesta controlează DNA.
Cred că e o minciună, nu cred că președintele Băsescu poate să oprească arestări, campanie sau necampanie. Dar simplul fapt că preşedintele statului afirmă asemenea lucruri legate de campania electorală şi de arestările de la DNA cred că trebuie sancţionat”, a adăugat premierul.
Declarația lui Traian Băsescu la care se referă Ponta era de fapt o apreciere a președintelui vizavi de „oprirea arestărilor” în perioada campaniei electorale.
Cred că au făcut foarte bine ca pe perioada campanei și vă pot spune se întîmplă în toate ţările civilizate, să nu vină cu arestări, cu… Pentru că pot influenţa campania”, spunea în week-end Băsescu la televiziunea Tele M din Iași.
„Asta înseamnă că după 26…”, a spus moderatorul. „DNA-ul își reia activitatea. Dar nici acum nu-i stopată”, a comentat Băsescu.
 http://www.reportervirtual.ro/2014/05/basescu-il-invit-pe-ponta-sa-renunte-la-minciuna-macar-acum-cand-avem-oaspeti.html

” Spune că am cerut ca DNA să-și înceteze activitatea. Nu există așa ceva. Am spus că au făcut bine că pe perioada campaniei nu se fac arestări pentru că ele pot influența campania. Premierul a spus o nouă minciună. O nouă minciună marca Ponta. A atacat tot timpul DNA-ul și și-a apărat corupții care îl țin în funcția de președinte al PSD. Cred că dacă s-ar face arestări de oameni politici, ar spune mulți că DNA se implică în campanie. Este bine ca justiția să se protejeze. Ponta să renunțe la mincuni pentru că avem vizite importante.”, a declarat Băsescu.
NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Victor Ponta și paradoxul opțiunii !

Mesaj Scris de NAIADA Mar Mai 20, 2014 1:01 pm

Victor Ponta și paradoxul opțiunii !




Naţiunea :


Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Ponta

Capabili de contradicții surprinzătoare, iată că am fost în stare să scoatem în față și o astfel de opțiune: Victor Ponta - președinte. Că pentru el acest vis trufaș e destul de vechi, este evident de când și-a propus dept țel politic existențial lupta iluzorie cu Traian Băsescu. Mai întâi că o astfel de luptă nu există din moment ce Traian Băsescu nu mai are ce apăra, iar Victor Ponta aruncă praf în ochii electoratului său cu încă o minciună. Credulii o iau de bună, iar frustrații se amăgesc în confuzia dintre a înfrânge și a a înlocui pur și simplu. Adevărata luptă însă în chestiunea președinției se va da doar între ignoranța emoțională și rațiune – o luptă tot mai inegală la noi, aproape sigur câștigată de cea dintâi. Între a argumenta și a influența, simplismul triumfă.




Am spus-o de fiecare dată când am avut prilejul: ideologii PSD, laboratorul strategiilor social-democrate au o misiune cât se poate de simplă, impusă de publicul țintă. Ea se rezumă doar la dimensiuni: de unde vin voturile cele mai multe și cele mai facile. Și atunci strategiile sunt simple pentru că electoratul,slab prin definiție, simte nevoia să se sprijine în ceea ce copleșește: forța. Iar PSD și-o procură mai simplu decât partidele de dreapta. Partidul se fălește, și nici nu e de mirare, că este astfel cel mai puternic din România. Și din acest punct de vedere este, cu adevărat, chiar dacă a dat suficiente dovezi de corupție, de ineficiență, de ipocrizie și demagogie. Tocmai aici luăm contactul cu adevăratul paradox românesc, despre care vorbeau ilustru Noica și Vulcănescu: în definitiv o contradicție între opțiune și țel, între modalitate și mijloc și toate la un loc raportate la abandonul proiectului național în favoarea supraviețuirii individuale.



În acest triunghi al vâltorilor este adus Victor Ponta, orbit de vrere fără să opună vreo rezistență a analizei; destui analiști politici avertizează deschis asupra consecințelor traductibille în eșecul său politic. Și în cele din urmă nici nu văd de ce ne-ar fi de folos Victor Ponta pe scena politică românesacă, mai ales în actuala conjunctură. În opinia mea, el a făcut proba convingătoare a calibrului său politic ca premier. Destinul românesc nu are nicio datorie față de el să-i acorde și șansa președinției încât să-i închirieze istoria pe cinci sau zece ani din existența sa. Ignoranții ar contrazice doar prin frustrări emoționale sau prin nevoia la fel de obscuă de circ politic. Că 40 la sută din electorat, potrivit unor sondaje, acordă lui Victor Ponta șansele cele mai mari, nu mi se pare deosebit, fiindcă partidul și alianța parlamentară a puterii cam atât întrunește, dar dacă, potrivit altora, sufragiile ar ajunge la 53 la sută pentru Ponta mi se pare fie exagerat, fie îngrijorător de-a dreptul. Nu contează că dreapta nu a scos încă în competiție un adversar redutabil; electoratul de dreapta ar trebui să rămână consecvent oricum.



Cele șapte milioane de români care au votat contra lui Traian Băsescu la ultimul referendum nu reprezintă întrutotul stânga, tot așa cum nici restul nu reprezintă întrutotul dreapta. Cei care sunt încă nedeciși în funcție de oferta electorală sunt cel mai sigur tineri sub 25 de ani, care ar putea la fel de bine să nici nu meargă la vot. Cam aceeași situație confuză se întâlnește și în rândul micilor întreprinzători, în rândul pensionarilor și chiar în rândul agricultorilor, pe care ar putea să-i influențeze în ultimul moment primarii localităților de domiciliu. De aceea PSD a ținut cu tot dinadinsul să se asigure în teritoriu de o majoritate lejeră până la nivelul consiliilor județene și a deconcentratelor și ele adjudecate de aceeași alianță din jurul PSD. Mașina de vot a PSD mizează în plus pe numărul mare al celor fără orizont politic și fără proiect istoric din lipsa unei conștiințe naționale, precum și pe cei care nu au opțiuni poltice, ci simpatii politice gregare numai, ușor de ademenit chiar la ușa secțiilor de votare. Ce vor spune europarlamentarele e numai un indiciu fiindcă, cu siguranță dimensiunea cifrelor urmează să îndemne la reflecție mai ales pe cei care știu că ar fi bine să se asigure totuși un echilibru între stânga parlamentară și executivă și, pe de altă parte președinția, o instituție fundamentală pe care oricât ar spolia-o de funcții Ponta, rămâne încă să vegheze la unele prerogative care nu îi pot fi confiscate atât timp cât Curtea Constituțională nu dă semne echivoce sau de neîncredere.



Iată de ce Victor Ponta la prezidențiale este fie un paradox al opțiunilor, sub care se ascunde intenția debarcării lui, ori un test mobilizator care se adresează prin recul electoratului de dreapta.
NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu  Empty Re: Ponta, în antiteză cu Iliescu din cauza Dacianei Sârbu

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum