POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Nimeni, dezamăgit de Ponta! Toți, inclusiv Lucia Hossu

In jos

Nimeni, dezamăgit de Ponta! Toți, inclusiv Lucia Hossu  Empty Nimeni, dezamăgit de Ponta! Toți, inclusiv Lucia Hossu

Mesaj Scris de RrO RUPT(ă) în cur Mier Apr 02, 2014 4:27 pm

Doamna Lucia Hossu Longin se arată dezamăgită de Crin Antonescu. Ea se alătură, astfel, ca sonoritate onomastică, lui Tăriceanu și, mai pricăjitei voci, ca amplitudine, a domnului Ilieșiu. Am văzut titlul știrii postate pe AMPress de colegii mei de la București, cu care dialoghez zilnic prin peretele subțire al laptopului. Antonescu trebuie să-i ceară iertare Luciei! Ce-o mai fi făcut liderul liberal? Am înțeles că nu mai luptă, ca Ponta (si dă-i si luptă neicusorule, că familia mea de la pasopt încoace…) cu Traian Băsescu. Luptă Ponta! Luptă să-l facă premier, că de, pedeapsă mai mare nici că se putea pentru arendașul din Deal. Nu l-o fi pus iar pe Tăriceanu candidat, în locul lui, la președinția țării, că la Senat l-a lăsat, și din această pricină se arată șifonată Lucia? O mai fi pățit ceva Ilieșiu, cel care s-a trezit la liberali direct senator și a vrut, ca baba din povestea Peștișorul de aur, mai mult, adică o promovare pe mai multe mii de euro răspundere la Bruxelles, iar Antonescu a zis că e prea mult deodată, să mai aștepte, iar regizorul l-a pârât la Ponta și s-a cerut în PSD? Numai că acolo nu e primit de unul singur, singur cu Tăriceanu, ci cu partid cu tot, că e nevoie de ușieri liberali la sediile partidului din Kiseleff.Citesc, din ce în ce mai des, că Antonescu a trădat cauza – care cauză? – iar ”boborul” nu-l mai vrea. A scăzut în sondaje sub Băsescu, sub Mihai Răzvan Ungureanu, sub Tomac și sub Aglaia, secretara lui Vanghelie de la 5. Îl vrea, cel puțin așa susține de dimineața până după miezul nopții o televiziune care mi-a fost dragă prin munca onestă a oamenilor de acolo și pe care, pe unii dintre ei, mi-e greu să-i mai recunosc, îl vrea pe Ponta. Ponta e la câțiva kilometri în sus față de toți în toate sondajele comandate, firește, de cine are bani să le plătească. Cred că și față de nea Ilie, socru-său, stă mai bine. Deocamdată îl vor premier, apoi președinte și, de ce nu, rege. Doamna Lucia Hossu Longin înțeleg că nu mai e varianta liberalilor în conducerea televiziunii publice și, ca atare, și-a săltat și ea fustele a gâlceavă. Știu că a stat niște ani pe acolo și, probabil, nu-i rău. Eu cred, cu tot riscul de a mă scufunda în sondajul de pe ulița mea din Sângeru, că e drept să mai fie și alții. Vine o clipă când ți se mai ofilesc meritele. O spun ca unul căruia i s-au propus astfel de funcții și le-a refuzat constant. Și apoi, Lucia și-a câștigat gloria făcând un serial de televiziune tragic și bine articulat, găsindu-i tonul potrivit și documentându-se cum puțini au reușit, despre morții noștri din gulagul comunist. Ce-i mai trebuie ei glorii scăpătate, prin comiții și comitete? N-o pricep, cu atât mai mult cu cât, cunoscând-o din tinerețe, am ținut la ea. Înscrierea într-un cor de demolare a lui Crin Antonescu, în care, către liberalii care au ținut-o unde e și unde mai vrea o dată, trag și armatele lui Ponta și armatele lui Băsescu, mi se pare nedreaptă, nepotrivită pentru un caracter – dacă-l ai – și scârboasă în sine. Păcat! Înțeleg că a dat un interviu la Antena 3, prilej cu care, cătrănită, nu doar bosumflată, a pretins ca Antonescu să-i ceară iertare. Pentru ce a pus-o până acum, drăgălășind-o cu un fel de sinecură, sau pentru ce n-o mai pune în continuare?

http://ampress.ro/editoriale/nimeni-dezamagit-de-ponta-toti-inclusiv-lucia-hossu-longin-dezamagiti-de-antonescu/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+ampressro+%28AM+Press%29




RrO RUPT(ă) în cur
RrO RUPT(ă) în cur

Mesaje : 484
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum