POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană

3 participanți

In jos

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  Empty Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană

Mesaj Scris de Admin Mier Mai 29, 2013 2:11 pm

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  8879051844_afe7a6f8b5_o

"Prefer să nu-i pun pe colegii din PDL în situaţia unui conflict de loialitate: să ridice mâna împotriva voinţei conducerii partidului sau să ridice mâna împotriva unui coleg căruia nu au ce-i reproşa". Daniel Funeriu

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  8879114478_f3e25d6f43_o
Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  8878815377_c52fa24d58_o
Şi uite aşa, slinosul Blaga şi tot atît de slinosul Alin Popoviciu nu or să aibă satisfacţia de a exclude pe unul dintre rarisimii oameni politici români pentru care principiile sunt principii şi onoarea e onoare.

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  Empty Re: Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Mier Mai 29, 2013 5:29 pm

Sulfina Barbu: Este posibil ca Elena Udrea să fie trecută pe ordinea de zi pentru a fi exclusă din partid
Vicepreședintele PDL Sulfina Barbu a vorbit, miercuri, despre disensiunile din sânul PDL și despre eventualele excluderi din partid, spunând că și Elena Udrea ar putea fi propusă pentru excludere.

”Vom discuta luni, în BPN, despre criticii din partid, dar eu cred că actuala conducere a partidului a avut foarte multă răbdare. Cristian Preda, în trecut, a fost propus pentru excludere chiar de către Elena Udrea. Faptul că acum nu mai este mulţumit de preşedintele partidului trebuie să explice el. Cristian Preda a fost în echipa lui Vasile Blaga. I-am dat toate posibilităţile lui Cristian Preda să vină în interiorul partidului. Aş prefera ca Preda să critice guvernarea USL de la sediul PDL, din Modrogan”, a declarat vicepreședintele PDL pentruAdevărul.

Aceasta a insistat că nimeni nu poate fi ținut cu forța în partid.

”M-a supărat faptul că Daniel Funeriu a negat sprijinul PDL pentru numirea sa în fruntea Ministerului Educaţiei. Dar este un act unilateral alegerea lui. Domnul Paleologu nu a atacat partidul. Cred că lucrurile se vor analiza cu foarte mult discernământ. Este posibil ca Elena Udrea să fie trecută pe ordinea de zi pentru a fi exclusă din partid”, a mai spus Barbu.

Vorbind despre despărțirea dintre PDL și președintele Băsescu, Sulfina Barbu a evidențiat faptul că aceasta a avut loc exact în ziua în care Elena Udrea a pierdut alegerile interne.

”Este foarte clar că preşedintele a avut o opţiune în interiorul partidului, cred că acesta este motivul pentru care Traian Băsescu a ales să se rupă de PDL. Din informaţiile mele, nu a mai existat nicio tentativă de reluare a dialogului cu Traian Băsescu. Dacă vom avea o atitudinea corectă, cred că preşedintele îşi va reevalua poziţia faţă de PDL”

AICI

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  Empty Re: Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană

Mesaj Scris de BRIANA Vin Mai 31, 2013 6:26 pm

Alin Popoviciu are dreptate
mai mult, AICI
BRIANA
BRIANA

Mesaje : 173
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană  Empty Re: Daniel Funeriu , un model politic desuet pentru mocirla dâmboviţeană

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum