POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

BASM ORIENTAL Şoricelul Itik şi şoricelul Ali vor la caşcaval

In jos

BASM ORIENTAL Şoricelul Itik şi şoricelul Ali vor la caşcaval Empty BASM ORIENTAL Şoricelul Itik şi şoricelul Ali vor la caşcaval

Mesaj Scris de Admin Dum Iun 23, 2013 10:15 am

BASM ORIENTAL Şoricelul Itik şi şoricelul Ali vor la caşcaval Mouse_trap


Şoricelul Itik şi şoricelul Ali au vrut să împartă felii de caşcaval.În bună tradiţie orientală au apelat la rabinii şi cadii de la ONU ,care,căutind soluţii au dat multe rezoluţii 

Rezoluţia nr. 181 /1947 privind statutul Ierusalimului

Consiliul de Securitate a adoptat în unanimitate Rezoluţia 476/30 iunie 1980 (abţinereSUA), -”toate măsurile legislative şi administrative şi acţiunile întreprinse de Israel ca putere de ocupaţie, care au drept scop de a modifica caracterul şi statutul Oraşul Sfânt din Ierusalim nu au nici o valabilitate juridică şi constituie o flagrantă încălcare a Conventiei de la Geneva ” Nerăbdător să ronţăie caşcavalul, şoricelul Itik a mers cu jalba la Knesset, zâna cea bună a şoriceilor talmudici care la 30 iulie 1980 a votat legea prin care “Ierusalimul IN INTEGRUM şi indivizibil este declarat capitala Israelului. “Rezoluţia 478(abţinereSUA),În urma lui Israel nerespectare, SC adoptată în unanimitate Rezoluţia 478/1980 (abţinereSUA) (America din nou abţinere), ” numeşte Legea din 30 iulie 1980 o încălcare a dreptului internaţional, şi afirmă :membrii Consiliului nu recunosc legea şi solicită membrilor săi să retragă misiunile lor diplomatice din oraş.




Deoarece fecare basm trebuie să aibă un final fericit, în cele din urmă şoricelul Itik a dobîndit caşcavalul iar şoricelul Ali găurile de la caşcaval, după care au chiţcăit în duet pe acompaniament de bombe cu fragmentare sau de quasamuri până la adînci bătrîneţe.Şi –am încălecat pe-o şa şi vi-am spus povestea aşa…..

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum