POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Există extremă dreapta românească

4 participanți

In jos

Există extremă dreapta românească Empty Există extremă dreapta românească

Mesaj Scris de fabio Lun Iun 09, 2014 1:06 pm

fabio
fabio

Mesaje : 798
Data de inscriere : 12/12/2010

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty Re: Există extremă dreapta românească

Mesaj Scris de FRANK ZAPA[KING] Lun Iun 09, 2014 4:11 pm



, ESTE NATIONALISMUL ROMANESC ADORMIT SI-N STARE LATENTA'????????

Merita facuta o discutie aplicata pe subiectul nationalism,dar mai ales de ce ,Gen' ar fi acest ,NATIONALISM,care poate lua forme de-a dreptul ciudate,in functie de multi factori,specifici societatii in care se dezvolta.
Ia ginditi-va la nationalismul unor popoare din AFRICA NEAGRA, sau la nationalismul ARAB......
Dar sa intru putin mai adinc in teza filozofica nationalism.
Poporul amarican,in teorie,n-ar trebui sa fie nationalist,pt ca ,EMIGRANTII EUROPENI,cei care au format nucleul natiei americane,au fugit in primul rind datorita persecutiilor,sa ne gindim doar la irlandezi,si ce sa vezi,tocmai ei,irlandezi,au niste grupari fasciste de.......
Dar sa revin la teza,ca PSD,a absorbit ,FIBRA NATIONALISTA.....................ERONATA TOTAL.

PSD,a dezgropat retorica comunist nationalista,practicata cu succes in anii 80,si fac acest lucru in mod natural,ESALONUL DOI COMUNIST,PLUS ODRASLELE FOSTILOR NATIONALISTI COMUNISTI sunt nucleul dur al PSD.
Acum,eu om cu scaun la cap,ma intreb ce fel si cit de nationalisti or fi nenorocitii astia de pesedei,cind au atitudinea pe care o au fata de BASARABIA SI ETNICII ROMANI DIN IMPREJURIMELE ROMANIEI.

Ideologic,NATIONALIMUL,NU PREA ESTE NICI DE STINGA NICI DE DREAPTA-PT CA ISTORIA A DEMONSTRAT CA,CEI MAI EXTREMISTI OAMENI,GEN HITLER,STALIN MUSOLINII,PRIN NATIONALISM AU INTELES SA FII CRIMINAL-in rest e propaganda si manipulare.
Cum sa spui ca PUTIN ESTE NATIONALIST EXTREMIST DE DREAPTA-ASTA-I BOLSEVIC NEAOS..........
Asadar sa inchei,NATIONALISMUL,CA SI APARAREA CRESTINISMULUI,ISLAMISMULUI ,ETC,sunt doar amalaje,in spatele carora se ascund de fapt-OAMENI INSETATI DE SINGE..............

FRANK ZAPA[KING]

Mesaje : 26
Data de inscriere : 20/05/2014

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty EU SUNT NATIONALIST

Mesaj Scris de Admin Lun Iun 09, 2014 5:20 pm

FRANK ZAPA[KING] a scris:

, ESTE NATIONALISMUL ROMANESC ADORMIT SI-N STARE LATENTA'????????

 Merita facuta o discutie aplicata pe subiectul nationalism,dar mai ales de ce ,Gen' ar fi acest ,NATIONALISM,care poate lua forme de-a dreptul ciudate,in functie de multi factori,specifici societatii in care se dezvolta.
 Ia ginditi-va la nationalismul unor popoare din AFRICA NEAGRA, sau la nationalismul ARAB......
 Dar sa intru putin mai adinc in teza filozofica nationalism.
 Poporul amarican,in teorie,n-ar trebui sa fie nationalist,pt ca ,EMIGRANTII EUROPENI,cei care au format nucleul natiei americane,au fugit in primul rind datorita persecutiilor,sa ne gindim doar la irlandezi,si ce sa vezi,tocmai ei,irlandezi,au niste grupari fasciste de.......
 Dar sa revin la teza,ca PSD,a absorbit ,FIBRA NATIONALISTA.....................ERONATA TOTAL.

 PSD,a dezgropat retorica comunist nationalista,practicata cu succes in anii 80,si fac acest lucru in mod natural,ESALONUL DOI COMUNIST,PLUS ODRASLELE FOSTILOR NATIONALISTI COMUNISTI sunt nucleul dur al PSD.
 Acum,eu om cu scaun la cap,ma intreb ce fel si cit de nationalisti or fi nenorocitii astia de pesedei,cind au atitudinea pe care o au fata de BASARABIA SI ETNICII ROMANI DIN IMPREJURIMELE ROMANIEI.

 Ideologic,NATIONALIMUL,NU PREA ESTE NICI DE STINGA NICI DE DREAPTA-PT CA ISTORIA A DEMONSTRAT CA,CEI MAI EXTREMISTI OAMENI,GEN HITLER,STALIN MUSOLINII,PRIN NATIONALISM AU INTELES SA FII CRIMINAL-in rest e propaganda si manipulare.
 Cum sa spui ca PUTIN ESTE NATIONALIST EXTREMIST DE DREAPTA-ASTA-I BOLSEVIC NEAOS..........
  Asadar sa inchei,NATIONALISMUL,CA SI APARAREA CRESTINISMULUI,ISLAMISMULUI ,ETC,sunt doar amalaje,in spatele carora se ascund de fapt-OAMENI INSETATI DE SINGE..............
Sa inteleg ca sunt insetat de sange ?   lol!

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty Re: Există extremă dreapta românească

Mesaj Scris de FRANK ZAPA[KING] Mar Iun 10, 2014 7:37 am



Nu fii rau Mihai,tu nu esti nationalist,in sensul celor scrise de mine,tu iti iubesti neamul,ii vrei binele si ai o totala deschidere fata de cei de care te deosebesti.
Intelegi diversitatea,multiculturalismul,dar,VREI CA SI TU SI NATIA TA SA FIE INTELEASA.

Mihai,tu nu esti impregnat de nationalismul acela cleios,gretos,DE FATADA,nu tu esti sincer si nu faci parada de asa ceva,pt ca sa ai beneficii.
Intr-un cuvint,tu esti un patriot,care nu se sfieste sa-si critice neamul,cind o ia pe cai gresite,dar o face cu dragoste si lacrimi in ochii......

Uite ,de aia te respect,eu,si tin la tine-esti un nationalist adevarat,LUMINAT,asa cum trebuie sa fim toti,nu incarcat de ura si resentimente,revansarzi...........

FRANK ZAPA[KING]

Mesaje : 26
Data de inscriere : 20/05/2014

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty multumesc

Mesaj Scris de Admin Mier Iun 11, 2014 7:18 am

FRANK ZAPA[KING] a scris:

 Nu fii rau Mihai,tu nu esti nationalist,in sensul celor scrise de mine,tu iti iubesti neamul,ii vrei binele si ai o totala deschidere fata de cei de care te deosebesti.
 Intelegi diversitatea,multiculturalismul,dar,VREI CA SI TU SI NATIA TA SA FIE INTELEASA.

 Mihai,tu nu esti impregnat de nationalismul acela cleios,gretos,DE FATADA,nu tu esti sincer si nu faci parada de asa ceva,pt ca sa ai beneficii.
 Intr-un cuvint,tu esti un patriot,care nu se sfieste sa-si critice neamul,cind o ia pe cai gresite,dar o face cu dragoste si lacrimi in ochii......

  Uite ,de aia te respect,eu,si tin la tine-esti un nationalist adevarat,LUMINAT,asa cum trebuie sa fim toti,nu incarcat de ura si resentimente,revansarzi...........

e important, foarte important sa nu demonetizam cuvintul nationalism.Nationalism autentic -dragoste de neam glie, limba, traditii

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty Re: Există extremă dreapta românească

Mesaj Scris de FRANK ZAPA[KING] Mier Iun 11, 2014 8:57 am



,FURIOSII DOMNULUI-SAU NATIONALISMUL DE VITRINA'

In numele nationalismului,si al pastrarii religiei,traditii,etc.omenirea a declansat de-a lungul istoriei razboie singeroase,in numele nationalismului sau comis cele mai odioase si crude crime in masa,care au mutilat sufleteste multe natiuni.

In realitate,sub mantia ,DE MATASE PURPURIE A UNOR NOBILE IDEI,GEN NATIONALISM,intotdeauna sa ascuns lacomia,grobianismul si dorinta de distrugere.
Niciodata,acest gen violent de nationalism nu a construit ceva,nu el a lasat in urma lui,RANI ADINCI,CARE NU SE VOR CICATRIZA NICIODATA.
Sa iau ca ex. NATIONAL-COMUNISMUL ROMANESC.
Si astazi la 25 de ani de la caderea liderului comunist,POPORUL ROMAN,isi arata corpul mutilat,precum un cersetor tigan,mutilat de parintii sai,pt a putea fi folosit la cersit,si ce arata nevinovatul popor roman,este ,DE-O HIDESENIE INSPAIMINTATOARE...........

Acasa la noi,MUTILATII COMUNISTII NE CONDUC CU MINA FORTE,JEFUIND ROMANIA,SI PE ROMANI,in asa hal incit pina si dusmanii traditionali ai romanilor,isi scuipa in sin si-si fac o cruce.
Plecati,in lumea larga,MUTILATII ROMANI'prin maniera si modul lor de viata-OFERA MUNITIE EXTREMISTILOR,SI-I FAC SA CREASCA IN IMPORTANTA,iar pe oamenii normalii ii obliga sa devina reticenti,atunci cind aud de romani.

Aseara,la REALITATEA TV. un tinar cetatean roman,jurnalist,PE NUMELE LUI ORESTE,a oferit un spectacol,alaturi de alt NATIONALIST DE MUCAVA,RARES BOGDAN,care mi-a generat o stare de mare iritare.
Acesti doi domni,TINERI,ORBITI DE UN NATIONALISM DE JOASA SPETA,JEGOS,folosind pe post de RUMEGUS LIMBA ROMANA,au alaturat numelui LUCIAN BLAGA,un mare patriot,pe cel a lui ADRIAN NASTASE,SI NICOLAIE CEAUSESCU-DOUA PERSONAGE ANTINATIONALE,care au lucrat la mutilarea neamului romanesc...........

Si nu sau oprit aici,au mers mai departe,GABRIEL LIICEANU,H.R. PATAPIEVICI,BA CHIAR CARTERESCU,ar avea oaresce probleme ,DE CONSTIINTA,CIND VINE VORBA DE FIBRA NATIONALISTA...........
Acest DOMN ORESTE-desi a plecat cu scandal dintre picioarele lui DAN FELIX VOICULESCU.............CONTINUA SA-SI EXHIBE PUBLIC,SUFLETUL MUTILAT.........
Cum i-am putea ajuta,oare pe acesti,MARI MUTILATI ROMANI??????????????

FRANK ZAPA[KING]

Mesaje : 26
Data de inscriere : 20/05/2014

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty @ Cum i-am putea ajuta,oare pe acesti,MARI MUTILATI ROMANI??????????????

Mesaj Scris de HERACLITORIS FUTEZATORUL Mier Iun 11, 2014 10:01 am

cu niste suturi in cur sau un glonte in cap , a doua solutie ar fi mai eficienta
HERACLITORIS FUTEZATORUL
HERACLITORIS FUTEZATORUL

Mesaje : 293
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Există extremă dreapta românească Empty Re: Există extremă dreapta românească

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum