POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji

In jos

bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji Empty bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji

Mesaj Scris de EMIR AMIR Dum Iun 16, 2013 6:38 am

Poate vi-l mai amintiti pe bravul psalmist putopalmist holocaustolog ben gal,care pe vremuri ne delecta cu postarile sale unicat bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji Biggrin
Citim 
AICI 
cu vibranta emotie ce scrie halitorul de pasca Ben_Gal_1
Tatal meu era Aministratorul Financiar al Judetului Iasi si a fost concediat de comunisti pt ca a facut cerere de plecare in Israel. Din acelasi motiv eu am fost exmatriculat in anul IV de la Politehnica Iasului.
Am scris toate astea in trei povestiri postate la poezie.ro.
dupa care ne intrebam:ce calitati trebuia sa aiba un brav ovrei ca sa il puna comunistii Aministratorul Financiar al Judetului Iasi?
Q.E.D.
BATRINUL bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji

bengal,pauker si cu dej bagau spaima in burgheji Biggrin

Tatal meu
Trei frati erau. Avraham, Izhac si Iaacov Ben_Gal. Cred ca bunicul meu, Moise, il iubea cel mai mult pe Iaacov biblicul si nestiind daca i se vor mai naste baieti, l-a numit asa pe primul lui nascut. 
Mama ma nascuse pe cind tata era deja barbat matur. Eu am fost primul nascut si numele ales pentru mine a fost Shalom. 

Mesajul din 23rd February 2011, 09:31
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Trei frati erau SI CEILALTI DOI ce gheseft faceau ?
EMIR AMIR
EMIR AMIR

Mesaje : 296
Data de inscriere : 20/10/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum