POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

valeleu, dosare grele, cum sa fac sa scap de ele ? Aproximativ 49 de nume grele din PSD au dosare deschise La DNA si alte parchete

2 participanți

In jos

valeleu, dosare grele, cum sa fac sa scap de ele ? Aproximativ 49 de nume grele din PSD au dosare deschise La DNA si alte parchete Empty valeleu, dosare grele, cum sa fac sa scap de ele ? Aproximativ 49 de nume grele din PSD au dosare deschise La DNA si alte parchete

Mesaj Scris de Admin Vin Mar 07, 2014 5:39 pm

valeleu, dosare grele, cum sa fac sa scap de ele ? Aproximativ 49 de nume grele din PSD au dosare deschise La DNA si alte parchete
https://sites.google.com/site/mailuriuseriparole/valeleu-dosare-grele-cum-sa-fac-sa-scap-de-ele




Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

valeleu, dosare grele, cum sa fac sa scap de ele ? Aproximativ 49 de nume grele din PSD au dosare deschise La DNA si alte parchete Empty De la curtea PSD, lipsea nițel pnl!

Mesaj Scris de foame_gat Lun Mar 10, 2014 5:33 pm

Victor Ponta croșetează, mai priceput decât Traian Băsescu, pulovărul care ar urma să țină de cald României în următoarea veșnicie. Chiar o veșnicie și ceva! Nițel UNPR, un strop de PC, un petic UDMR , că n-om sta ca proștii îmbrăcați veșnic în trei culori cunosc pe lume, mai băgăm și ceva secuiesc, și, pentru a isprăvi de cusut izmana națională, un piculeț de PNL. Piculețul liberal că, ce dracu, în orice pesedist există un mic liberal, e condensat în persoana domnului Tăriceanu, demisionar din partid. E prima oară când un ”independent” e votat en gross de politici. Toți liberalii care trăiau latent în fiecare pesedist și-n fiecare uneperist și-n fiecare pecist l-au adulat cu votul pe Călin. Cine a devenit Călin Popescu-Tăriceanu? Președinte al PNL- Aripa PSD, după ce a ratat alcătuirea PNL- Aripa Tânără, când era mai puțin copt.Probabil că liberalii adevărați au o senzație de greață. Greața se termină uneori prin vomă, care ușurează icnetul din gâtlej. O știu de la un bătrân, foarte bătrân liberal care aștepta orice de la Călin, pe care l-a și sprijinit să ajungă președinte al partidului, mai puțin trecerea în solda lui Ponta. Mișcarea lui Victor Ponta, inteligentă în sinistrul ei machiavelism, arată că politica e într-adevăr curvă iar votanții, proștii proștilor.
Fratele meu, caricaturistul Marian Avramescu, trăitor și el la Sângeru, unde s-a nimerit să ne naștem amândoi, mi-a intrat acum în odaie și aruncându-și un ochi pe ce scriu acum, a izbucnit în râs la izmana politicii naționale. Vine, zice el, Băsescu, personaj pe care-l caricaturizează zilnic, și deșiră izmana! Cum și ce să scriu mai departe? Revin după ce scap de frate-meu, că are și el alte treburi decât să se zgâiască la manuscrisele mele. Oricum i-a venit brusc în cap o caricatură pe ideea de ce a avut Tăriceanu cinci neveste? Că, își răspunde singur, că eu sunt nervos, are cinci nume. Câte o nevastă pentru fiecare adaos onomastic. Voi analiza mâine, serios, subiectul. Azi scap în caricatură, iar ideea mea era grav serioasă – politica e mult mai curvă decât o bănuiam. Și nu mă refer la bietul Tăriceanu.
http://ampress.ro/editoriale/de-la-curtea-psd-lipsea-nitel-pnl/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+ampressro+%28AM+Press%29

foame_gat
foame_gat

Mesaje : 161
Data de inscriere : 24/10/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum