POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!

2 participanți

In jos

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Empty Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!

Mesaj Scris de Admin Joi Iun 27, 2013 4:39 pm

”Daca Partidul Conservator este nemultumit, poate sa plece. Constructia USL nu sta in Partidul Conservator”, le-a transmis Crin Antonescu partenerilor de alianta.

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Pizap.com10.235439245123416191372350869078

I-a indemnat sa-si ”oficializeze” relatia cu PSD, dar acum nu-i mai vrea in USL. Jocul la doua capete al conservatorilor a fost taxat public de liderul liberal, Crin Antonescu. ”Daca dansii (conservatorii – n.r) au luat hotararea de a denunta protocolul Aliantei de Centru Dreapta, dar as vrea sa o vad oficial, atunci drum bun, cale batuta, succes in viata. Noi am construit USL nu ca sa ne jucam de-a mofturile cu conservatorii sau cu oricine altcineva. USL este o constructie foarte serioasa in care doua partide mari – PSD, PNL – negociaza, se intorc, isi fac concesii unul altuia. Nimeni nu a castigat mai mult decat PC si nimeni nu e mai putin indreptatit decat PC sa transmita un soi de amenintari pe care nu le ia nimeni in serios”, a afirmat presedintele PNL, subliniind clar ca USL poate functiona la fel de bine si fara componenta conservatoare. ”Constructia USL nu sta in Partidul Conservator, iar daca unii prin PC isi imagineaza ca cineva din PNL sau eu, ca presedinte al acestuia, avem vreun soi de timiditate in a spune clar lucrul acesta, se insala amarnic”, a conchis Crin Antonescu.

PC si-a asigurat protectia PSD

De sub aripa ocrotitoare a lui Victor Ponta, loc pe care il ocupa de ceva vreme, liderii PC l-au luat peste picior pe liderul PNL.  ”Nu zicea dumnealui (Crin Antonescu – n.r)  sa nu mai facem gimnastica la televizor? Acum ce facem, am trecut la culturism? Asta se intelege ca ne aratam muschii”, a comentat deputatul PC Damian Florea.  ”Stiti cum e, ca intr-o casnicie. In momentul in care se intampla o despartire, sotul da vina pe sotie, sotia pe sot. Este mai putin important, important este ca o casnicie s-a destramat. Din acest punct de vedere, cred ca avem cu totii puterea si taria, foarte calm, sa mergem mai departe”, a precizat si liderul conservator, Daniel Constantin.

http://www.enational.ro/news/politica/antonescu-le-arata-usa-conservatorilor-drum-bun-cale-batuta-308408.html/#ixzz2XQkFoI6v

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Empty Crin Antonescu, cine-i de vină atunci cand te insori cu o curvă ?

Mesaj Scris de gitana Vin Iun 28, 2013 9:09 am

gitana
gitana

Mesaje : 102
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Empty Cacealmaua lui Crin Antonescu

Mesaj Scris de gitana Vin Iun 28, 2013 9:13 am

gitana
gitana

Mesaje : 102
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Empty Cum a divorţat Crin de Daniel şi „concubinează” cu Victor

Mesaj Scris de gitana Vin Iun 28, 2013 9:14 am


Marea familie a USL întinde pelteaua la limita divorţului, depresivă şi plină de angoase. Nu merge la “despărţire”, la notarul public, “ca să nu sufere copilul, dragă, pentru nebuniile noastre”. Cum care copil?! Românica, vezi bine, copila de suflet a Europei care se joacă, în continuare cu ăia mici, la grădi din Carpaţi – tradus, Carpathian Garden.
Ăştia mari, mami şi tati cum ar veni, se fac că se râd mutual – reciproc, deci -, în public, dar îşi pun tălpile pe glezne pe unde se prind, de şi-au învineţit fluierele picioarelor.
Bunicul alianţei îşi ia şi el seama, face o criză de orgoliu, îşi strânge lucrurile şi se desparte abrupt de “unul dintre soţi”, nu ştim care, întrucât Constituţia a rămas cu genurile nespecificate.
Vor spune unii că iar vrem ruperea USL. Nici vorbă! Dar iată faptele, mărunte şi agasante, ca în orice căsnicie liber consimţită în care vrei să-l faci cu tot dinadinsul cu nervii capului pe celălalt, până îl tâmpeşti.
Dacă, de exemplu, Ponta – PSD-ul, care va să zică – vrea ceva, Antonescu, adică PNL, vrea exact pe dos. Şi invers e la fel.
Să luăm, de exemplu, în discuţie, pacea şi prietenia dintre cele două team-uri în Comisia Juridică a Camerei Deputaţilor. Deşi CSM, ICCJ şi reprezentantul Ministerului Justiţiei – condus de un foarte bun prieten al lui Victor Ponta – le-au cerut deputaţilor din Comisia Juridică să elimine din Codul de Procedură Penală, pe motiv că e neconstituţional, un amendament propus de Tudor Chiuariu - prin care atribuţiile judecătorului de cameră preliminară sunt extinse -, susţinătorii liberalului – liberali, dandiaconeşti şi udemerişti - au fost surzi complet şi muţi enorm la aşa o rugăminte şi l-au adoptat.
Să trecem la exemplul următor: “mazilirea” Iuliei Motoc. Sigur că votul parlamentarilor împotriva nominalizării judecătoarei CCR la CEDO este unul consultativ. Dar Iulia Motoc este o propunere a lui Ponta, susţinută în guvern de Robert Cazanciuc, şi face parte dintr-o strategie de viitor, în care premierul încearcă reconfigurarea Curţii în favoarea viziunilor sale.
Asta sună cam aşa: “prietenii soţului meu sunt duşmanii mei şi ai prietenilor mei, în veacul vecilor!”.
Bun, bun! Însă nervozitatea lui Antonescu nu se opreşte aici, la marginea familiei mari, ci merge mai departe, către familia mică. Dacă până azi, conflictuleţul din ACD părea o şicanare pe sistem “bă, puştiule, tu să nu faci crampe şi figuri cu mine, că eu te-am făcut, eu te-am întreţinut, eu te-am sculat şi eu te-am îmbrăcat de dimineaţă, eu te-am dat la tv”, declanşată de tatăl USL, Dan Voiculescu, împotriva nerecunoştinţei lui Crin, de azi lupta e crâncenă.
"Dacă PC e nemulţumit poate să plece. Dacă cineva îşi imaginează că PNL sau Crin Antonescu au vreun soi de timiditate, se înşală. Drum bun, cale bătută şi succes în viaţă", a curmat gluma liderul PNL.
"Eu nu vreau să punem în pericol USL, chiar dacă ACD nu mai funcţionează. Nu am ieşit public cu nemulţumirile noastre şi nu o vom face nici acum. E ca-ntr-o căsnicie, când se întâmplă o despărţire: soţul dă vina pe soţie, soţia pe soţ, dar merge toată lumea mai departe", i-a zis-o, lui Crin, şi Constantin.
Ceea ce ne-a bulversat.
Dar ce e Antonescu în această uniune?! Dama cu camelii?! Carmen de Bizet? Câte familii are el?! Ce e USL-ul ăsta, domnule, cămin de familişti?


http://www.gandul.info/puterea-gandului/cum-a-divortat-crin-de-daniel-si-concubineaza-cu-victor-11037967

gitana
gitana

Mesaje : 102
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!   Empty Re: Sfânta Futere de mamă liberală bătrînă, cu brâul de lână - Antonescu le arata usa conservatorilor: Drum bun, cale batuta!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum