POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ratacit in noaptea mintii , bravul bloger Coja -campion olimpic la proba ARUNCAREA MUCILOR IN FASOLE

In jos

Ratacit in noaptea mintii , bravul bloger Coja -campion olimpic la proba ARUNCAREA MUCILOR IN FASOLE  Empty Ratacit in noaptea mintii , bravul bloger Coja -campion olimpic la proba ARUNCAREA MUCILOR IN FASOLE

Mesaj Scris de Admin Lun Sept 08, 2014 9:15 pm

ANUNŢ

Stimaţi camarazi, , colegi, prieteni şi prietene
joi, 18 septembrie a.c., de la ora 16, la Clubul cultural al Sectorului 2, „Jean Louis Calderon“, din str. „Jean Louis Calderon“, nr. 39 (aproape de intersecţia cu str. „Maria Rosetti“ – accesaţi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] şi
joi, 25 septembrie a.c., de la ora 16, la Librăria „Mihai Eminescu“, din Bulevardul Regina Elisabeta nr. 16,
SUNTEŢI INVITAŢI SĂ LUAŢI PARTE LA LANSAREA CĂRŢII
HOLOCAUSTUL – GOGORIŢA DIABOLICĂ
AUTOR: colonel (rtg.) Vasile Zărnescu
absolvent al Facultăţii de filozofie, secţia sociologie, specializat în politologie.

Vă mulţumesc anticipat de participare.
Cu stimă,
Vasile Zărnescu

Nota Redacției: (1)Formula de adresare corectă este

STIMAȚI CAMARAZI, DOMNI, COLEGI, TOVARĂȘI, PRIETENI ȘI PRIETENE,

(2) Cine poate, să-i invite și pe numiții Maximilian Katz, Alexandru Florian (ăla cu holocaustul), Aurel Vainer, Beriș (parcă) și ceilalți supraviețuitori ai Holocaustului din Transnistria.

(3) Pariez că la intervenția cui poate să o facă cele două evenimente nu vor avea loc! Sunt Stan Pățitul!
Dacă totuși, înseamnă că s-a schimbat sensul în care se învârte albastra noastră coșmelie!

LINK

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vasile Zărnescu

06.09.2014 la 10:37 pm
D-le Coja,

Cuvintul „camarazi” este echivalentul cuvîntului „tovarăşi”, iar celelalte adausuri sunt inutile.
Eu am trimis invitaţia grupului din reţeaua mea de comilitoni – circa 260 de membri – prin formula „Bcc”, care, cum ştiţi, permite trimiterea simultană a mesajului la cei 260, dar fiecare vede numai adresa lui de e-mail, nu şi pe celelalte 259 de e-mail-uri ale adresanţilor.
Deci, dvs. nu aveaţi voie să daţi publicităţii invitaţia mea, cu aerul că îmi faceţi publicitate lansării. Oricine ar putea interpreta gestul dvs. ca un sabotaj.
Rezultatul se vede, deja, în postarea celui care se ascunde sub nickname-ul „Ion Antonescu”, care, este, evident, un jidan.
Oricum, o lansare de carte nu este o discuţie la un post TV, ca să fii obligat să-i inviţi şi pe jidani, ca respectare a principiului „Audiatur et altera pars!” – pe care şi dvs. îl invocaţi, corect, mereu -, impus de C.N.A.
Iar dacă C.N.A.-ul a dat o asemenea dispoziţie restrictivă, înseamnă că este şi el jidănit şi e un motiv suficient pentru a fi desfiinţat, căci constituie un factor de presiune şi de limitare a libertăţii de exprimare. În fond, şi de principiu, dacă respectivele posturi TV îi invită pe reprezentanţii F.C.E.R. – care, se vede, au ajuns, din nou, stat în stat, ca pe vremea mareşalului Ion Antonescu, care a înfiinţase „Centrala Evreiască” pentru a-i proteja pe jidani –, de preferat, în scris, ca să aibă dovada invitării, iar jidanii nu-şi trimit un reprezentant, atunci ar trebui să fie libere să realizeze emisiunea fără prezenţa jidanilor, nu ca în situaţia actuală, descrisă de dvs. într-un articol de zilele trecute!
Aşa că prin invocarea numelor escrocului vamal cu dosare penale muşamalizate Marco K. Katz, a lui Aurel Vainer, care a vrut să-l de decoreze pe Klaus Iohannis pentru că s-a declarat urmaşul Grupului Etnic German – mă mir că nu l-aţi chemat şi pe Elie Wiesel, căruia nemţii i-au dat să bea cafea inclusiv cu cîteva zile înainte să vină eliberatorii sovietici! –, nu aţi făcut decît să sabotaţi lansarea, alertînd, vorba postacului-jidan „Ion Antonescu”, Primăria Capitalei să interzică, eventual lansarea.

Succes, domnule Zărnescu!

PS

Ipochimenul cojit nici macar nu a avut bunul simt sa isi ceara scuza pentru luarea de pozitie tembela si deserviciul facut colonelului Zarnescu

PPS

De ce nu ma mir ?
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum