POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe

+3
ion pribeagu
Admin
crescatorul de girafe
7 participanți

In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe

Mesaj Scris de crescatorul de girafe Lun Feb 10, 2014 9:54 am

crescatorul de girafe
crescatorul de girafe

Mesaje : 328
Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty UN CRIMINAL ELIBERAT A FACUT DEJA O CRIMA

Mesaj Scris de Admin Mar Feb 11, 2014 6:04 pm


Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Balci , USL cu galci

Mesaj Scris de ion pribeagu Mar Feb 11, 2014 6:59 pm

Liderii USL s-au tot întâlnit pentru a „redesa” atribuțiile vicepremierilor astfel ca dl. Johannis să-și găsească locul fără a-l deranja pe dl. Oprea. La întâlnire a participat și Furadan Voiculescu – asta ca să nu mai spună președintele că Johannis e „credibil” și „n-a mai fost numit la Grivco”. Uite că grivco era acolo deși nici dl. Antonescu nu știa de ce: „habar n-am în ce calitate a participat”. În calitate de defect. E o jignire pentru Johannis să fie reevaluat de Băsescu, a considerat dl.Ponta care i-a reevaluat și pe „vulnerabilul” Felix și pe „trădătorul” Oprea. Noroc că dl. Oprea e insensibil la jigniri și sensibil numai la funcții. Dl. Ponta și-a luat reevaluații și au semnat înființarea USD, Uniunea Social Democrată, o alianță PSD, UNPR, PC, în vederea alegerilor europarlamentare și, desigur, ale prezidențialelor. E clar că USD își propune să înlocuiască USL în plan electoral, scoțând ușurel PNL în afara terenului. USL nu s-a rupt dar părțile s-au separat: USD în sală, PNL - „for sale”. Cei trei semnatari, Ponta, Oprea și Constantin, au fost binecuvântați de primarul general Oprescu, bunicul risipitor al Capitalei. PC s-a întors astfel la PSD, principalul său hamal electoral lăsându-și însă căruciorul la ACD, alianța de centru dreapta, pe care o împarte cu PNL. Așa că e și la dreapta și la stânga, ceea ce pentru un partid-sugar e o performanță. Crin n-a fost surprins: „unde era PC știam de mult”. De-aia l-a și adus pe Johannis. În aceeași zi, păcătoasa treime USD a corupt trei miniștri „tehnocrați” care au părăsit libertatea intrând în PSD: Pricopie (Educație), Voinea (Buget) și Cazanciuc (Justiție). Nicio surpriză, niciun câștig. Nici pentru Educație, Buget și Justiție, vai de capul lor. Și pentru dreapta risipită se schimbă lucrurile: PNL și Crin vor revendica proprietatea și mulți vor fi siliți să-l reevalueze pe Antonescu de groaza lui Ponta. Crin a anunțat deja că „obiectivul meu nu mai e Băsescu” în timp ce Ponta a rămas fixat pe obiectiv: „Băsescu, Boc și Udrea au dus țara în prăpastie”. În ce prăpastie? A localizat-o măcar? „O să vindem poșetele dnei Udrea ca să plătim pensiile” a anunțat Ponta. Vânzătorul! Așa de rău a ajuns? După doi ani de guvernare, premierul smulge poșetele femeilor pe stradă și le vinde la colț? Dl. Ponta a pus ochii și pe Crin: „Antonescu nu știe cum funcționează un guvern”. Păi, nimeni nu știe. De un' să știe, dacă guvernul nu funcționează? Și nici n-are instrucțiuni de folosire. O fi un guvern-pirat, made in China.
ion pribeagu
ion pribeagu

Mesaje : 392
Data de inscriere : 27/06/2010

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Lista neagra a lui Ponta. Patru ziaristi pe care premierul i-ar vrea afara din presa

Mesaj Scris de gitana Joi Feb 13, 2014 5:34 pm

gitana
gitana

Mesaje : 102
Data de inscriere : 09/12/2010

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Legea descentralizării instituțiilor de stat e neconstituțională

Mesaj Scris de CHINEZ cumpar PECHINEZ Vin Feb 14, 2014 6:13 am

Legea descentralizării este neconstituțională pentru că nu respectă Legea cadru a descentralizării nr.195/2006, a decis Curtea Constituțională a României (CCR).


Legea descentralizării instituțiilor de stat e neconstituțională social
CCR a decis. Legea descentraliză e neconstituțională.

Pe parcursul a 106 pagini, CCR explică de ce a declarat pe 10 ianuarie 2014 ca fiind neconstituțională Legea privind stabilirea unor măsuri de descentralizare a unor competențe exercitate de unele ministere și organe de specialitate ale administrației publice centrale, precum și a unor măsuri de reformă privind administrația publică.

Această lege a fost adoptată în urma angajării răspunderii Guvernului în fața Camerei Deputaților și a Senatului, în ședința comună din data de 19 noiembrie 2013, fiind contestată la CCR de 70 de deputați PDL și PP-DD.

CCR susține că adoptarea Legii descentralizării a fost adoptată cu nerespectarea Legii-cadru nr.195/2006, “ceea ce se constituie într-o încălcare a dispozițiilor art.1 alin.(5) din Constituție referitoare la obligația de respectare a legilor”.

În urma analizării unor documente trimise de Guvern, CCR constată că acestea, eterogene prin conținut, vizează informări generale în privința problematicii regionalizării și descentralizării, fundamentele procesului de regionalizare în România, istoricul descentralizării în perioada 1991-2013, documente privind organizarea administrativ-teritorială a României, rapoarte privind dezvoltarea economică, demografia, mediul, transporturile, dezvoltarea rurală, incluziunea/excluziunea socială, tipuri funcționale de localități urbane și rurale, zone de influență urbană, accesul populației la servicii de interes general, resurse naturale, potențial energetic, ocuparea și utilizarea terenurilor, execuția bugetelor locale, acte de reglementare primară sau secundară, analize de drept comparat în materie sau strategii elaborate în domenii parțial descentralizate, precum și studii, prezentări și articole în domeniile regionalizării și descentralizării.

Decizia de declarare a neconstituţionalităţii Legii descentralizării a fost luată cu majoritate de voturi.
CHINEZ cumpar PECHINEZ
CHINEZ cumpar PECHINEZ

Mesaje : 257
Data de inscriere : 21/09/2012

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty STIMATE DOMNULE CHINEZ CU PECHINEZ SI FARA OREZ - alerta de virusi -NU MAI POSTATI PANA VA DAU EU UNDA VERDE !!! Multumesc

Mesaj Scris de Narcisa-Edelweiss Vin Feb 14, 2014 6:25 am

alerta de virusi - NU MAI POSTATI PANA VA DAU EU UNDA VERDE !!! Multumesc
STIMATE DOMNULE CHINEZ CU PECHINEZ SI FARA OREZ ,
Nu stiu chinezeste dar rog frumos sa tineti cont de rugamintea mea de a nu posta absolute nimic pana termin cu izolarea virusilor trimisi cu darnicie de ,, neamurile,, noastre din palestina , am cred vreo saizeci –saizeci si cinci de mailuri cu codita , mailuri pe care nu le deschid nici de ar fi sa se darime iar templul lui Solomon dar am nevoie de intelegere - repet :NU MAI POSTATI PANA VA DAU EU UNDA VERDE !!! Multumesc
Narcisa-Edelweiss
Narcisa-Edelweiss

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 21/12/2008
Varsta : 36

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty scuze, domnita

Mesaj Scris de CHINEZ cumpar PECHINEZ Vin Feb 14, 2014 6:27 am

Narcisa-Edelweiss a scris:alerta de virusi - NU MAI POSTATI PANA VA DAU EU UNDA VERDE !!! Multumesc
STIMATE DOMNULE CHINEZ CU PECHINEZ SI FARA OREZ ,
Nu stiu chinezeste dar rog frumos sa tineti cont de rugamintea mea de a nu posta absolute nimic pana termin cu izolarea virusilor trimisi cu darnicie de ,, neamurile,, noastre din palestina , am cred vreo saizeci –saizeci si cinci de mailuri cu codita , mailuri pe care nu le deschid nici de ar fi sa se darime iar templul lui Solomon dar am nevoie de intelegere - repet :NU MAI POSTATI PANA VA DAU EU UNDA VERDE !!! Multumesc

nu observasem semnalul -pana primesc unda verde ma duc ca un venerabil chinez sa prepar ceai verde pentru pechinez  lol! 
CHINEZ cumpar PECHINEZ
CHINEZ cumpar PECHINEZ

Mesaje : 257
Data de inscriere : 21/09/2012

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Ponta, deranjat de întrebările unei ziariste: „Haideți că nu facem interviu”

Mesaj Scris de BEAU & BEAU Vin Feb 14, 2014 5:02 pm

Ponta, deranjat de întrebările unei ziariste: „Haideți că nu facem interviu”
http://www.reportervirtual.ro/2014/02/politica-ponta-deranjat-de-intrebarile-unei-ziariste-haideti-ca-nu-facem-interviu.html
BEAU & BEAU
BEAU & BEAU

Mesaje : 198
Data de inscriere : 21/05/2013
Varsta : 59

http://romanicablues.wordpress.com/

Sus In jos

Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe Empty Re: Ponta, campionul mondial de la Soci. Campion la gafe

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum