POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Constanţa!!! Jurnal de bordel…

2 participanți

In jos

Constanţa!!! Jurnal de bordel… Empty Constanţa!!! Jurnal de bordel…

Mesaj Scris de Admin Dum Ian 19, 2014 3:36 am

L-au săltat din faţa instituţiei…de pe moşia lui. A guiţat precum un porc care încolţit de măcelari ştie că îi sunt numărate…clipele. Într-o fracţiune de secundă prin faţa ochilor i s-au perindat o mulţime de lucruri săvârşite de lungul timpului, dar s-a liniştit… Ai lui se află la putere!!!. Pulimea, care l-a votat îl privea cu multă compasiune. “Câte a făcut pentru judeţ! Este inadmisibil!. Ce se întâmplă???. Jos cu “justiţia băsistă” . Tuturor, celor prezenţi la arestarea boss-ului le tremurau şi chiloţii pe ei. Cei trimişi să pună legea în aplicare au încercat să-l înduplece. “Domnu’ preşedinte trebuie să veniţi în faţa procurorului”. L-au chemat de două ori la Parchet dar nu a catadicsit să vină. Era şi normal… legea este pentru cei care l-au votat. El este Alesul… Mesia. Dacă ar fi avut timp să-şi sune şeful!!!… Pe premier!!!…Sau poate a avut?. Şi-a încordat muşchii la cei veniţi să pună legea în aplicare. N-a fost îndeajuns. Păreau veniţi dintr-o altă lume. Nu erau de-ai lui!!!. Erau băsişti!!!. Dumnezeule!!! Cât este de bolnav!!! …a obosit!!!. Lupta corp la corp nu-i face bine…la sănătate. Se obişnuise să bată doar cu pumnul în masă!!!. Şi-a adus aminte de omologul său de la Argeş. Oricum îl chema doar Constantin… El este Constantinescu!!!. Toate neamurile i-au spus că are un nume predestinant să conducă judeţul!!!. Constanţa rimează cu Constantinescu….Putea să fie şi preşedinte de ţară!!!. Dar nu i-ar fi fost de niciun folos.” Chiar dacă banii nu are miros, ei nu se află la Preşedenţie !!!. E la Consiliile Judeţene… “. Ăla de la Argeş a fost un prost!!!… Să ai alături toată “floarea” social-democraţilor şi liberalilor din România şi să fii condamnat la trei ani şi patru luni de închisoare cu executare!!!. Prin gând îi trece o idee năstruşnică… Dacă ăştia ai lui e băsişti ???. Nu… aşa ceva este imposibil… Aveau fulare albe când protestau împotriva poliţiei politice băsiste!!!, şi i-a spus lui o ghicitoare… Domnu’ şef care nu ai pulan dar ai avut în viaţă bulan!!! ” Ăia cu fulare albe e puri!!! Adică nu e băsişti!”. Îl vede pe Miron Mitrea la televizor… Îi place declaraţia fostului sindicalist!!! “Este foarte bolnav(Nicuşor Constantinescu), a avut un diagnostic destul de dur, trebuia să plece în SUA pentru o operaţie delicată, şi avocatul lui a depus actele la procuratură. A fost surprinzătoare decizia de a-l lua de pe stradă. Procurorii ştiau situatia lui, el a depus documentele”. S-a liniştit!!!. Auzi… operaţie delicată. Are dreptate Mitrea!!!.. Pe el îl doare în cur… E clar…ăştia de la PSD nu e băsişti… avea dreptate ţiganca!!!. Dă volumul la maxim la televizor. Mazăre dă o declaraţie!!!! „USL nu schimbă nimic, pentru că probabil nu poate, nu ştiu de ce USL nu schimbă, eu nu sunt nici prim-ministru, nici şef de stat. Dar dacă cumva voi fi, rad tot. Nu ştiu dacă ministrul Justiţiei poate schimba această încrengătură de la procuratură şi care este controlată de servicii. Nu ştiu ce putere are USL să schimbe lucrurile acestea, nu ştiu ce putere nu are, dar să-i ferească sfântul să ajung eu la putere pe toţi ăştia din servicii. Eu nu sunt USL, eu sunt Mazăre”. Ăsta e cel mai tare!!! Chipul i s-a înseninat!!!. Dar… e bolnav. Trebuie să plece în America!!!. Poate îi vor recomanda medicii de acolo o cură de Brazilia sau Madagascar. I-a dat Mazăre nişte adrese beton!!!. Va avea numai fetiţe una şi una pe lângă el!!!. E tare Mazăre!!!. Îşi aduce aminte că în trecut nu îl simpatiza. Nu reuşea să înţeleagă cum o schijă poate să se înfingă în atâtea femei!!!. Teoretic această minusculă placă de oţel putea să nimerească doar într-un singur loc… A făcut şi el armata. Este adevărat la GheA Ze!!!. Dar i-a plăcut!!!. De acolo i se trage totul. A văzut că în România porcii sunt trataţi cu respectul cuvenit…, În ceea ce îl priveşte pe Mazăre, între timp, l-a lămurit pshiologul său personal. Atunci a înţeles!!! Ciobanul de Mazăre nu mai are de mult caş la gură!!!. De când conduce Constanţa împarte numai caşcaval, iar fetiţele îi ciugulesc din palmă. Chiar dacă nu i-a spus mare lucru( faza cu caşcavalul o ştia şi el) i-a plătit şedinţa. Bine că poate pleca în America!!!. Îşi pune în gând o ultimă dorinţă!!!. Dacă americanii îi vor trata durerea din cur, la revenirea în ţară vrea ca medicii din România să declare durerea de cot ca fiind incompatibilă cu puşcăria. Începe să zâmbească. Ce idee năstruşnică!!!. Formează numărul premierului… Să trăiţi domnu’ Ponta… Da sunt Nicolăescu de la Constanţa. Ştiţi eu şi Mazăre ne-am gândit să facem o lege în care durerea din cur, trasferabilă la cot să fie declarată incompatibilă cu puşcăria…Am înţeles… Ne auzim când vin din America de la tratament…

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Constanţa!!! Jurnal de bordel… Empty Ţiganii vor alianţă cu PNL. Cioabă: Să fie un vicepremier rom, unul german, iar în mijloc domnul Ponta

Mesaj Scris de ELVIRA Sam Feb 15, 2014 10:15 am

Ţiganii vor să se alieze cu liberalii, înainte de alegeri. Dorin Cioabă, preşedintele Alianţei Democrate a Romilor, spune că romii au gândire liberală, iar PNL a arătat deschidere către etnii, potrivit România TV.

“Partidul Naţional Liberal a arătat deschidere către etnii; vorbim de viitorul vicepremier, nu? Şi ce bine i-ar şedea unui viceprim-ministru rom lângă viceprim-ministrul Iohannis, să fie unul german, un rom şi în mijloc…domnul Ponta. Ce bine ar arăta, nu?”, a declarat Cioabă.

El a mai spus că politicienilor le place să aibă romii de partea lor, dar nu şi la masa lor.

„Oamenilor politici le place să aibă romii de partea lor, dar nu le place să aibă romii la masa lor. Adică…noi să fim un fel de amantă, aşa, unde merg ei în ascuns; nu vor să oficializeze relaţia. Mă duc la romi în ascuns şi merg cu ceilalţi. Nu, de data aceasta suntem ca aceea amantă care pune piciorul în prag, ori te căsătoreşti cu mine, ori abandonăm treaba asta”, a adăugat Cioabă.

Sursa: RTV.NET
ELVIRA
ELVIRA

Mesaje : 247
Data de inscriere : 18/01/2010
Varsta : 36
Localizare : Vancouver

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum