POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Pumni.............

In jos

Pumni............. Empty Pumni.............

Mesaj Scris de Admin Lun Noi 18, 2013 8:45 pm

Guvernul își va asuma azi răspunderea pe legea descentralizării – adică pe ceea ce a mai rămas din marele proiect al regionalizării. Ca să nu se spună că dl. Dragnea a defilat degeaba cu hărți și cu regiuni pe la tv și că Ministerul Dezvoltării n-a dezvoltat nimic, s-a recurs la o descrentralizare improvizată care va bulversa și ce mai funcționa.
Să te-abții balamuc. Dl. Dragnea are o scuză: zice că „a tot primit pumni în cap” de la PNL. N-a aruncat însă prosopul ci a ridicat pumnul de învingător al dlui Ponta: „e un candidat bun pentru orice funcții”. E un produs multifuncțional: guvernează la televizor aflându-se în străinătate și fiind pe stadion. Crin a negat orice agresiune: „nu-mi aduc aminte să fi dat pumni în cap PSD-ului” acuzând, dimpotrivă, atacul „nerușinat la pătrat” al lui Felix: „are ambiții de reeducare la adresa mea”. Fenomenul Pitești. Dl. Antonescu a dezmințit orice prietenie cu dl. Băsescu: „faptul că s-a hotărât să-mi dea și mie cartificat de dreapta... e o încercare străvezie de a rupe USL”. La USL ruptura e mullt mai străvezie iar dnii Ponta și Antonescu știu că totul e terminat între ei chiar dacă-și mai fac declarații în public: „noi vorbim aproape zilnic la telefon, a zis dl. Ponta, iar dacă ne certăm, iese Băsescu și ne împacă”. Dl. Băsescu e singurul lucru care-i mai leagă: e orgasmul lor politic. Așa că, premierul a atacat punctul sensibil: „Băsescu e într-unul din cele mai proaste momente, cele 300 de ha s-au transformat într-o mlaștină din care nu mai poate ieși, Ministerul Finanțelor va face anchetă la CEC”. Să ancheteze! Din mlaștina gândirii: de ce n-o fi interzis dl. Ponta băncilor să acorde credit fiicei președintelui? Mai rezervat, Crin a declarat că „dl. Chițoiu n-are mandat de la PNL să schimbe șeful CEC” deși „e o situație jenantă politic chiar dacă e legală”. Într-adevăr, era mai bine dacă dl. Băsescu denunța falsurile din acuzațiile dlui Ponta și se abținea de la mărturisiri („eu vreau să fiu fermier”) care pot fi folosite împotriva sa (vorba ceea, vino, mamă să mă vezi cum lucrez la spații verzi) de către un premier abuziv. Pentru dl. Ponta tot ce face dl. Băsescu e ilegal, imoral, încalcă repetat Constituția și îngrașă – în timp ce toate ilegalitățile, imoralitățile și neconstituționalitățile sale sunt democratice. Ca urmare, dl. Ponta numără zilele dlui Băsescu după modelul Cazon: AMR 56 de săptămâni. Au mai rămas adică 56 de săptămâni până când Ponta speră să devină stăpânul absolut al țării. AMR, amare perspective.

Tia Șerbănescu

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum