POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA

5 participanți

In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA

Mesaj Scris de Admin Vin Iun 28, 2013 12:18 pm

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  969870_625665944113371_1564534014_nCACARAU Antenescu  a înghiţit ani în şir soluţia imorală livrată de Felix şi abia acum îşi dă seama că a fost o soluţie otrăvită. Dan Voiculescu, de-a lungul timpului, s-a lipit ca o căpuşă de cel mai tare de la guvernare. Nu a avut nicio ezitare să se rupă acum opt ani şi jumătate de partidul lui Năstase şi să îi facă jocurile lui Băsescu. PC, soluţia imorală, cum a numit-o Traian Băsescu, a pupat unde a scuipat şi s-a aliat atunci cu democrat-liberalii. Partidul Conservator este cel care a adus atunci PDL la guvernare, oferindu-i mandatele pe care alegătorii le-au dat pentru ei ca aliaţi ai PSD. Că Băsescu s-a descotorosit de Felix cu prima ocazie, că de atunci antenele îl porcăiesc fără încetare… astea sunt consecinţele trădării celui numit turnătorul Felix.Boul de Antonescu a crezut că face un joc deştept atunci când s-a aliat cu PC, într-un moment în care nimeni altcineva nu dădea doi bani pe Voiculescu, cu antenele lui cu tot. Numai că Voiculescu a stat în braţele lui Crin cât i-a fost bine, iar acum flerul îi spune că trebuie să căpuşeze un alt animal politic: Victor Ponta.Ruperea Alianţei de Centru Dreapta de către conservatori este încă un pas spre eliminarea variantei ca Antonescu să fie anul viitor candidatul USL la prezidenţiale. Ponta neagă varianta fără să clipească. Aşa e scenariul. Să nu uităm că şi Geoană a pierdut prezidenţialele pe mâna lui Ponta. Cred că deja CACARAU  ştie că nu va fi candidatul USL la preşedinţie, dar îşi joacă şansa până la capăt şi speră ca lumea să îşi dea seama că a fost REGULAT FARA PULA ( sau cu pula intoarsa ) aliaţi. Idiotul de CACARAU vrea să fie perceput ca victimă , IN REALITATE E UN FRAIER TEMBEL..Ruperea ACD a fost urmată de negocieri intense ale PC de a avea candidaţi la alegerile europarlamentare pe lista PSD, semn că antenele vor fi apoi la dispoziţia social-democraţilor la prezidenţiale. Crin Antonescu va rămâne din ce în ce mai singur. Următorul pas va fi probabil trădarea din partea unor colegi de partid, poate a unor filiale PNL din ţară. Şi jocul va continua până când Ponta va rămâne singurul „prieten” al lui Antonescu. Nici nu va fi nevoie să îi dea lovitura finală, că nu va mai avea cui.Poate că USL va rezista până la alegerile prezidenţiale de anul viitor, dar va fi un alt USL decât avem astăzi. În orice caz, nu Crin Antonescu va fi candidatul uniunii. Personal, cred că nici măcar al liberalilor. Discursul lui de ieri, când le-a spus conservatorilor să plece din USL dacă nu sunt mulţumiţi, că USL nu s-a făcut pentru mofturile lor, s-a vrut o reacţie fermă. De fapt, a fost o recunoaştere publică a lui Antonescu că a fost trădat de parteneri. Care parteneri, prin vocea lui „ala micu”, Daniel Constantin, au spus senini că aşa e în căsnicie, soţul dă vina pe soţie şi invers, dar de fapt important este doar rezultatul – destrămarea căsniciei – nu şi motivele.Aşa că am un sfat pentru liberali. Căutaţi-vă preşedinte de partid şi candidat la prezidenţiale, că altfel vă găseşte cuplul Ponta-Băsescu. CACARAU  e deja aproape istorie. La Cotroceni cineva isi pune cele cinci cuburi de gheata regulamentare in paharul de J.Daniells , soarbe din pahar si hahaie sardonic. Si-am incalecat pe o sa si vi-am spus povestea asa, din Gerulia

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Un an de la lovitura de stat despre care unii spun ca n-ar fi fost :

Mesaj Scris de BRIANA Sam Iun 29, 2013 9:38 am


1. Crin Antonescu ramane fara obiectul muncii.
2. USL se blocheaza, iar in parlament se vor crea noi aliante. Va urma rapid o remaniere in cadrul guvernului.
3. In campania pentru europarlamentare, PSD pleaca favorit, dar singur. Un test important pentru prezidentialele din toamna lui 2014.
4. Victor Ponta va lua decizia daca va candida la presedintie.
5. In cazul in care raspunsul e afirmativ, atunci Constitutia lui Crin va fi ingropata definitiv.
6. PNL va intra in opozitie.

Un singur actor ramane imprevizibil in aceasta poveste. E vorba de Traian Basescu. El va incerca sa profite de slabiciunile adversarilor si isi va negocia la sange plecarea de la Cotroceni. INTEGRAL
da clik la

http://www.ziare.com/uniunea-social-liberala/psd/invitatii-ziare-com-emilian-isaila-un-an-de-la-lovitura-de-stat-despre-care-unii-spun-ca-n-ar-fi-fost-1243514
BRIANA
BRIANA

Mesaje : 173
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Fuga de Voiculescu.....

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Sam Iun 29, 2013 9:41 am

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Falimentul USL si drumul lui Antonescu

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Sam Iun 29, 2013 9:44 am

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Crin Antonescu. Ză fazăr of ză integreişăn

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Sam Iun 29, 2013 10:16 am

Ce i se reproşează de nouă ani încoace preşedintelui Băsescu? Hărmălaia şi scandalul. Ce face preşedintele? Seamănă pace. Să culeagă război.

În numai o lună, steagul alb de la Cotroceni i-a momit pe primii doi cavaleri ai cruciadei anti-Băsescu. Premierul Ponta s-a pomenit şef de delegaţie la Consiliul European, a oferit în stânga şi în dreapta opinii şi garanţii despre politica energetică a României, apoi a urcat în avion spre Berlin şi s-a fotografiat la apus, pe terasă, unde Angela Merkel îi condusese nu demult pe Mario Monti, fostul premier italian, şi pe Hamad Al-Thani, şeicul din Qatar.

Ca din senin, Crin Antonescu a primit şi el o ofertă de la pacifistul Băsescu. O ceremonie cu artificii şi vizibilitate, cu dineu oficial şi tot tacâmul, la care discursurile în engleză nu sunt nici măcar obligatorii: intrarea Croaţiei în Uniunea Europeană. “L-am delegat să mă reprezinte”, a mustăcit Traian Băsescu, la Bruxelles. Apoi a devenit politicos: “L-am rugat să mă reprezinte şi îi mulţumesc că a fost de acord”.

5000 de jurnalişti vor fi duminică la Zagreb. Şi-au confirmat deja prezenţa premierii Poloniei, Austriei, Ungariei, preşedinţii Italiei, Ciprului, Greciei, Lituaniei, Cehiei şi Slovaciei, europenii Barroso şi van Rompuy pe care primul liberal al ţării îi invita, în vară, să-l ia la ei pe Traian Băsescu. Ză mazăr end ză fazăr ov a gud piccer.

Învăluie, dezbină şi cucereşte USL. Tehnica, perfectată în timp de actualul preşedinte, a lovit în trecut cu precizie în setea de putere a lui Dan Voiculescu şi drept în visul de mărire al lui Mircea Geoană. Să nu mai vadă Crin Antonescu, de la înălţimea fotoliului său de secund în stat, că acceptarea oricărui mandat “de reprezentare” pe o scenă cu 120 de inşi în costume negre îi face praf acasă steagul anti-Băsescu purtat şi-n somn aproape patru ani? Puţin probabil. Dar competiţia cu Victor Ponta pentru vizibilitate şi recunoaştere externă devine grea, iar candidatul Antonescu nu ştie să piardă.

European cu papion în devenire, premierul ia avionul VIP al Tarom lăsat de preşedinte la sol şi îşi deschide uşi: Polonia, Slovacia, Germania, Austria, Franţa, Kazahstan, Azerbaidjan, Uzbekinstan, China. În pauzele de cafea, dă buzna telefonic în studiourile tv aflate în divorţ autopronunţat cu liberalii. Acasă, preşedintele Senatului rămâne cu revizuirea care va să vie şi cu promisiuni: un referendum, o candidatură certă, un scaun mult râvnit.

Marile teme ale campaniei prezidenţiale aşteptate – revizuirea Constituţiei şi Băsescu, răul absolut – încep să se dezintegreze. Peste un referendum de revizuire simultan cu prezidenţialele, Traian Băsescu suprapune ameninţarea unui balamuc: a doua întoarcere la popor cu unicameralul de sub preş, cu doar o săptămână înainte de scrutin. Insinuat seja perfect în fiecare fisură uslistă, cu bruma de procente care i-a mai rămas, preşedintele pare că se pregăteşte să joace rezultatul din 2014. Cum în favoarea taberei proprii e cam târziu, rămâne de văzut ce parte va alege ca să-i predea cheile de la Cotroceni. Şi Partidul Mişcarea Populară, ca remorcă.

06.29.2013

13:19:44
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Dan Andronic : De ce se ceartă PNL cu PC. Calculul lui Crin Antonescu

Mesaj Scris de Admin Sam Iun 29, 2013 11:30 am

Am vorbit ieri cu un parlamentar PC care mi-a dat o informație foarte interesantă. Curajul pe care l-a prins Crin Antonescu în relația cu partidul controlat de Voiculescu ar avea o justificare foarte simplă: liderul PNL ar fi primit sfatul unui consultant extern....

MAI MULT – clik la
http://www.evz.ro/detalii/stiri/premierul-victor-ponta-a-ajuns-joi-dimineata-in-azerbaijan-intr-o-vizita-aproape-inutila-1044863.html

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty DEZBATERE la GDS. Constituția lui Crin Antonescu, tamponată din toate părțile

Mesaj Scris de Joker2009 Mar Iul 02, 2013 5:24 pm

Joker2009
Joker2009
Admin

Mesaje : 1092
Data de inscriere : 30/09/2009

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty EDITORIALUL EVZ. Un an de la lovitura de stat. Puciul continuă

Mesaj Scris de Joker2009 Mar Iul 02, 2013 5:27 pm

Joker2009
Joker2009
Admin

Mesaje : 1092
Data de inscriere : 30/09/2009

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Re: CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA

Mesaj Scris de Dya Mier Iul 03, 2013 7:03 am

Constituţia lui Crin, plină de defecte
Consiliul Legislativ a criticat numeroase prevederi din proiectul noii Legi fundamentale, adoptat de Comisia de revizuire condusă de Crin Antonescu, chiar dacă a dat aviz favorabil

http://adevarul.ro/news/politica/constitutia-crin-plina-defecte-1_51d30945c7b855ff56f3b538/index.html
Dya
Dya

Mesaje : 272
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty PSD leapădă noua Constituţie în braţele PNL

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Mier Iul 03, 2013 7:17 am

DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA  Empty Re: CACARAU ,CARPA-N CUR SI NEPOTUL ZDRENTEI DE FELIX SI SFANTA FUTERE VARANIANA DE MAMA BATRINA DIN ISACCEA, CU BRAUL DE LANA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum