POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Frate, frate, dar justiția e pe ani

In jos

Frate, frate, dar justiția e pe ani Empty Frate, frate, dar justiția e pe ani

Mesaj Scris de Admin Lun Iun 23, 2014 12:37 pm

Frate, frate, dar justiția e pe ani 10433145_810772252269405_4767407007071208127_n


IESIREA LUI BASESCU DIN CORZI alias Baciul Traian cătră turma pesedistă :„ dupa ce imi beau Chivasul, pre multi pesedisti am sa-i popesc si eu (auzit-ai Sarbule ? auzit-ai Ponta ? auzit-ati muhaiale pesediste ? ) ”
Frate, frate, dar justiția e pe ani
Antena 3 ne-a obișnuit cu gafele în stil mare. Și acum nu mă refer la prostiile răsărite dintre buzițele degrabă pupătoare de dos de securist ale lui Gâdea. Aia cu ”lideri interlopi de etnie romă”, așa cum i-a numit directorașul cel viteaz pe niște oficiali (culmea) ai guvernului Ponta printre care șeful Agenției Naționale pentru Romi, secretar de stat și membru în baroul București de 14 ani, a fost de-a dreptul ușurică. Mult mai mișto mi s-a părut că Antena 3, cu toate manipulările și vomele ei de știri, i-a câștigat clar alegerile lui Băsescu în confruntarea cu Geoană. Eu personal eram antibăsist convins cu câteva luni înainte de alegerile alea, dar mizeriile de la Antene m-au convins că ei nu pot să susțină decât omul rău.
Acum, cu înregistrările cu Mircea Băsescu recunoscând că a primit șpagă de la ginerele lui Bercea Mondialul, Antena 3 tocmai și-a săpat groapa din nou. Și nudoar ei, ca societate, ci și patronului ei. Înregistrările cu fratele președintelui au fost o minunată minge la fileu ridicată de fraierii din Antene justiției, care a finalizat fără să stea pe gânduri, punctând decisiv și spectaculos la capitolul imagine. Deși anteniștii fac eforturi să le scoată pe Stanciu și Kovesi personajele negative din afacere, cele la care s-ar fi oprit șpaga, acestea au acționat, până la proba contrarie, corect: Bercea a luat 9 ani pentru tentativă de omor, procurorul DNA Iulian Păncescu a cerut arestarea lui Mircea Băsescu, iar judecătoarea Brândușa Gheorghe a decis arestul preventiv, asta în ciuda faptului că noul codpenal prevede (atenție!) ca împotriva acuzaților să existe probe directe, nu doar indicii (or înregistrările cu pricina nu au fost încă verificate de specialiști pentru a li se stabili autenticitatea). Așadar, o decizie chiar cam prea dură împotriva fratelui președintelui luată de o justiție pe care Antena 3 o prezintă drept ”a lui Băsescu”. Astfel, miraculos aproape și exclusiv datorită porcilor de la Antene, Traian Băsescu și șefii justiției au ieșit eroii pozitivi dintr-o afacere care în mod normal nu putea să le aducă mari beneficii, ba dimpotrivă.
Încercarea penibilă cu Bercea Mondialul declarând prin geamul dubei că Livia Stanciu și Codruța Kovesi au luat șpagă a fost o regie destul de nereușită marcaVoiculescu, confirmată și de faptul că mărturia mincinoasă care l-ar mai fi costat pe interlop niște ani buni nu a fost repetată și în fața procurorilor. Cât despre Voiculescu, că veni vorba, acesta își așteaptă, pun pariu, sentința cu o totală lipsă de încredere. Păi, dacă s-au apucat nebunii să aresteze pe frații președintelui, de dușmani ce să mai zicem, domnu’ Felix, nu?

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum