POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea

2 participanți

In jos

SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea  Empty SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea

Mesaj Scris de Admin Joi Mai 16, 2013 6:58 pm

SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea  Slide1
Un text de o savoare deosebita in care ce e marcat cu bold reprezinta pozitia oficiala a CASEI BULANGIILOR ,exprimata prin purtator de cuvint autorizat . Mihai Giurgea nu a putut fi contactat dar daca doreste drept la replica I -l vom acorda impreuna cu niste flegme in bot si niste suture in coaie .

Am descoperit acum vreo 2-3 ani pe net un grasan chelios pe care il chema Giurgea. Mihai Giurgea cica. Si Giurgea asta se credea mare capitalist si stapan de negri pe plantatie. Pai ba sa moara ma-ta, acum la spartul targului te-ai trezit? Si zice muistul asta de Giurgea asa: “Biserica Ortodoxa a trimis un popa, ca sa fie sigura ca n-o sa se facă nici o slujba la înmormântarea “necredinciosului” Sergiu Nicolaescu. Ulterior, BOR s-a speriat si a negat ca ar fi trimis pe cineva, dar javra de popa a fost filmată.” Sa mori tu cu pula in gura daca javra nu era tiganca de ma-ta. Si mai zice muistul de Giurgea: “N-avem bani? Tăiem cheltuielile. Curbe de sacrificiu! Dăm afară fără milă: profesori, ceferiști, funcționari. Protestează? Ii Impușcăm.” Nu mai bine pana atunci o futem toti pe ma-ta? GIURGEA ,BASINA VORBITOARE “Anulați-va voturile. Scrieți “GREVA electorala” pe buletinul de vot” Ai sa-mi bag pula in gura ta daca n-o fi asa. GIURGEA , CACATUL CU CHELIE “Mă bucur, pentru ca familia mea a omorât comuniști si in 1907, si in 1933: iar acum o sa am si eu ocazia sa urinez pe mormintele lor. Sa omori un comunist nu este o crimă: este o plăcere si un act de sănătate socială. Un act necesar, ca si deratizarea.” Sa ti-o ia comunistii toti pe fi-ta in pula la dublu. Sa-mi bag pula in gura lui daca am mai vazut pe undeva atatea aere de chioscar imputit care cara lazi de cartofi. Pai ba futu-ti mortii ma-tii de rapandula, daca vrei tu capitalism si nu mai vrei taxe du-te baga-mi-as pula in ma-ta in jungla si fii capitalistu’ pulii tu impreuna cu animalele.Slobozi-m-as in gura ta de tarabagiu, daca te vad vreodata pe undeva scot pula si ma pis pe tine. Te crezi patron? Capitalist? Unde ba cacatule, la mine in tara? La mine in tara te pun capra si imi belesc pula in curul tau pana iese fum.Baga-mi-as pula in rasa ta si in familia ta. Ba sobolan imputit, 100 de ani de acum incolo sa-ti dea comunistii la buci pana ti-o luci gaura curului ca argintul.

SURSA TEXT

http://casabulangiilor.wordpress.com/2013/01/10/mihai-giurgea/

UPDATE :

Sub presiune sindicala patronatul SC EVOLORE SRL & BOLA S.A.&IMPACHETARI FUM .S.C.

IN REPREZENTAREA administratorului delegat Mihai Giurgea a satisfacut integral toate revendicarile sindicale.


Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea  Empty Re: SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea

Mesaj Scris de Joker2009 Vin Mai 31, 2013 6:45 pm

Mihai Giurgea: “Standard.ro a decis să o ia într-o direcţie. Eu am decis s-o iau în alta”
citesteAici

Comentarea unei ficțiuni precum "Tax Free Zone" presupune, bineînțeles, utilizarea în exces a imaginației.

Să presupunem că Mihai Giurgea nu s-ar fi născut într-o familie de țărani proști, într-o bojdeucă infectă dintr-un sătuc teleormănean, când i s-a rupt apa mă-sii pe prispa casei, scăpându-l pe micuț în cap.
Să alegem, mai bine, scenariul în care Michael Giurgeanștain ar fi fost fătat într-un spital de stat dintr-un orășel de munte... austriac, de o mămică_cu retard avansat.

Putem prezuma și faptul că Austria ar fi... chipurile... un stat plin ochi de resurse exact atât cât să ademenească_compania românească de stat Pietroi să cumpere o rafinărie austriacă ruginită cu tot cu resursele de petrol ale statului austriac.

Mai departe e lesne de_dedus că statul austriac, în loc se extragă banii care li se cuvin celor care s-au nimerit pe un câmp de luptă... bimilenar, s-ar afla în situația de a ceda bună parte din magiunul bugetar austriac direct către statul... român.

Aduși la disperare de tot felul de măsuri "de dreapta" pe care le-au primit în urale, deși le-au adus "business-urile" în starea de... aflare-n treabă, tonetarii proști austrieci sunt adunați de_deja celebrul Michael Giurgeanștain într-o singură mișcare, dar cu două aripi, una de propagandă, mai toți fiind pupinbăsiști austrieci, și o a doua aripă, pulamilitară, cei mai mulți dintre tonetarii proști fiind și... ciobani de munte.

Ei bine, mișcarea asta austriacă nu-și propune altceva decât eliminarea taxelor și impozitelor pe teritoriul Austriei.

Așa se face că, odată ajunși la putere, tonetarii proști* austrieci iau drept primă_măsură eliminarea... bugetului, ajungând astfel în același stadiu în care se aflau înainte, si anume acela de tonetari proști și rupți în cur, dar eliberați de taxe.

Într-o conferință de presă organizată de compania românească de stat Pietroi, mai mult pentru a le readuce aminte tonetarilor proști gustul apei minerale, managerul le transmite calde urări de la poporul român, prieten, care apreciază pozitiv eforturile tonetarilor proști austrieci și le urează succes în... viețe.

La finalul conferinței, după ce a fost răpus și ultimul tonetar prost de nevoia pișării, managerul îngândurat întreabă membrii consiliului de administrație:
Oare n-ar fi fost mai bine să ne mulțumim cu un stat austriac... minimal?

Aici ficțiunea lui Giurgea ia sfârșit și intervine... realitatea.

P.S. Din scenariu ar mai putea face parte și secvența în care statul român, acționar majoritar al băncii PCR România, și, deci, acționar majoritar al Este Bank Austria, prezintă guvernului austriac, condus de tonetarii proști, desfășurătorul ratelor pe următoarele milenii.

P.P.S. Mă rog... când vi se face de-o copilărie mai dați o raită pe blogurile și mișcările lăbartarianului Mihai Giurgea.
_______________________________

Modern Monetary Theory is a school of economics asserting that:
-- The currency itself is a simple public monopoly;
-- Governments provision themselves by creating taxes that cause people to sell real goods and services to get the funds they need to pay their taxes, and then by purchasing the goods and services they desire with their otherwise worthless currencies;
-- Since the economy needs the government's money to pay its taxes, the value of the currency depends on the prices govt. pays when it spends;
-- For a given size of government, unemployment is the evidence that the government is either overtaxing the economy, or spending too little to compensate for any residual desire to save;
-- Governments with fiat currencies create money at will when they spend, and destroy money when taxes are paid, further indicating that taxes function to regulate the economy, and not to collect revenue per se;
-- The currency is a governmental tool that in a democracy is created and maintained to promote public purpose, and to provide for the general welfare. sursa
_______________________________

Teoria monetară modernă este o scoala de economie afirmând că:
- Moneda în sine este un monopol public simplă;
- Se asigurarea Guvernele prin crearea de taxe care determina oamenii să-și vândă bunuri și servicii reale de a obține fondurile de care au nevoie să își plătească impozitele, iar apoi prin achiziționarea de bunuri și servicii pe care le doresc cu monedele lor altfel lipsite de valoare;
- Având în vedere că economia are nevoie de banii guvernului de a plăti impozitele, valoarea monedei depinde de Guvern prețurilor. plătește atunci când se petrece;
- Pentru o anumită dimensiune de guvern, șomajul este dovada că guvernul este fie suprasolicita economie, sau petrece prea puțin pentru a compensa orice dorință rezidual pentru a salva;
- Guvernele cu monede discreționare a crea bani de la voi, atunci când petrece, și de a distruge bani atunci când taxele sunt plătite, indică în continuare că taxele functioneze pentru a reglementa economia, și nu de a colecta venituri în sine;
- Monedă este un instrument guvernamental, care într-o democrație este creat și menținut pentru a promova scop publice, și de a asigura bunăstarea generală. Sursa
Soluție de bază: Taxați proprietatea imobiliară, JAPIȚELOR!!! (Film artistic + comentarii)

Fantezia lui Mihai Giurgea nu poate veni decât de la un burdihănos prost, mult prea leneș să-și miște curu' pentru a marca "taxa comunitară". Aici, pe Pământ, s-au trasat granițele, iar dacă nu se conformează, va înfunda pușcăria, se va umple de muie și-și va pune și curu' la treabă.
Dar, în teorie, își poate atinge obiectivul... în trei pași.
Primul pas constă în construirea unei arce galactice, al doilea, destul de simplu... cucerirea spațiului, iar în al treilea, instituirea "Tax Free Zone"!
_______________________________
L.E. (10 feb 2013): Debunking Logosfera: Exercitiu de imaginatie: cum sa lovesti in saraci si clasa mijlocie mijlocie impozitand bogatii
______________________________
*Notă: dl. Cristian Păun s-a arătat intrigat de utilizarea expresiei "tonetari proști". Menționez faptul că nu m-am născut ieri, acest concept sedimentându-se după îndelungi dezbateri cu cei în cauză, când n-am reușit să identific vreo diferență semnificativă între ei și un patron de tonetă, agenție imobiliară sau al oricărei firme bazată pe dă-mi-o+mie=na-ți-o ție... pretins productivă. În plus, "lupta" tonetarilor proști pentru eliminarea taxelor nu poate fi egalată în enormitate decât de o eventuală răzmeriță a pensionarilor pentru majorarea pensiilor cu cel puțin... infinit. Desigur, îi putem numi și antreprenori... în fond ăsta e nivelul real al antreprenoriatului din România. Smile
În altă ordine de idei fixe, nu rețin ca vreun alt economist din România, în afară de Ilie Șerbănescu, să fi atras atenția asupra schemelor Ponzi derulate pe spatele populației din România. Lucian Sârbu/Manole/Balonul imobiliar, Adrian Panaite/Curierul Naţional, Alex Dumitrașcu, Renderman/Index Imobiliar și AristotelCostel au făcut-o în locul marilor valori produse de școala românească de economie (de dreapta... mai să iasă din cadru).
Satisfied?

citesteAici
Joker2009
Joker2009
Admin

Mesaje : 1092
Data de inscriere : 30/09/2009

Sus In jos

SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea  Empty Re: SINDICATUL CASA BULANGIILOR SE REVOLTA IMPOTRIVA lui Mihai Giurgea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum