POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa”

2 participanți

In jos

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa” Empty Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa”

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Lun Mar 31, 2014 6:19 pm

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa”
https://sites.google.com/site/geruliankomand/victor-ponta-a-refuzat-sa-participe-la-aniversarea-nato-traian-basescu-nu-are-niciun-merit-el-e-cu-petrecerile-de-dupa
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/1977248_767380966608534_1926354573_n.jpg
Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa” 1-33
" Ce nu au reusit imperii au reusit o mana de dobitoci scoliti la Moscova "
„ Deoarece geniul trebuia sa poarte un nume , i s -a spus EMINESCU ”

Mihai Beltechi
ATENTIE : S-ar putea ca unele postari sa se dubleze, nu am timp sa verific, semnalati-mi eventuale suprapuneri.Multumesc
Doriana, moderator de zi
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa” Empty Proastă creștere la vârful Puterii. Ponta, Zgonea și Tăriceanu au chiulit de la aniversarea a zece ani de la aderarea României la NATO

Mesaj Scris de foame_gat Lun Mar 31, 2014 7:53 pm

Palatul Cotroceni a găzduit, luni, o ceremonie dedicată aniversării a zece ani de la aderarea României la Organizația Tratatului Atlanticului de Nord (NATO). Organizat într-un cadru festiv, evenimentul oficial a debutat cu un ceremonial de prezentare a steagurilor României și al NATO, precum și cu intonarea imnului național al României și cel al Alianței Nord Atlantice. Alături de Traian Băsescu, actualul Președinte al României s-au aflat foștii șefi de stat Ion Iliescu și Emil Constantinescu. Alături de aceștia, la festivitate au mai luat parte câteva zeci de reprezentanți ai Armatei, membri ai corpului diplomatic acreditat la București, dar și George Maior direc­torul SRI, Augustin Zegrean, președintele Curții Constituționale, Marcel Opriș, directorul STS, Petre Tobă, șeful Poliției Române, precum și miniștrii de Interne, Gabriel Oprea, și al Apărării, Mircea Dușa.
Dintre cei care aflați, momentan, „în fruntea bucatelor“ și conduc România din câteva dintre cele mai importante funcții, au absentat Premierul plagiator Victor Ponta, președintele Camerei Deputaților, repetentul Valeriu Zgonea, plus acel „Făt Frumos“ de Apaca, așadar Călin Popescu Tăriceanu, președintele Senatului. Toși trei au absentat, de fapt au „chiulit“ invocând motive care mai de care mai puerile.

„Aveam treabă...“

Născut și crescut prin mahalaua Gării de Nord, actualul nostru premier nu ratează absolut nici o ocazie de a ne demonstra că și-a absolvit la fără frecvență toți cei „șapte ani de acasă“ la fără frecvență. Și că, de fapt, dincolo de înalta funcție pe care o deține temporar, Victor Ponta nu este decât un puști răzgâiat, obraznic precum „D-l Goe“. La fel ca și puștiul tupeist inventat de I L Caragiale, nici Ponta nu pare a avea alt țel în viață decât de a-i enerva pe adulți și a-i scoate din fire cu tupeul lui isteric. Să fim clar, menită să aniverseze unul dintre cele mai importante momente ale istoriei noastre moderne, manifestarea de la Palatul Cotroceni, unde Traian Băsescu a fost doar gazdă, era a României întregi, indiferent de coloratură politică a momentului. Ei bine, Victor Ponta, a preferat să „se dea împușcat în aripă“ și să nu participe la festivitate. Întrebat despre absența lui, premierul a replicat, pe deplin marcat de misiunea lui istorică: „Aveam treabă. Și acum am treabă la Guvern“. După care a detaliat: „Aveam treabă și doi, repet, eu cred că cei care ne-au adus în NATO au fost niște oameni politici cu o viziune extraordinară și că pe ei trebuie să-i lăudăm în primul rând: pe Emil Constantinescu, pe Ion Iliescu, pe Victor Ciorbea, Radu Vasile - din păcate, nu mai e printre noi, Mugur Isărescu și Adrian Năstase“. Aici Premierul are, parțial, dreptate. Dar, nici NATO, nici lumea internațională și nici restul invitaților, nu au vreo vină pentru că, între timp, fostul Premier Adrian Năstase, s-a metamorfozat în actualul pușcăriaș Năstase, care se laudă că le ține colegilor de detenție prelegeri despre filosofie, religie sau istoria artelor. Totuși, oricum ar fi, premierul Ponta rămâne un om de bun gust și de mare rafinament. Noi toți mahalagii de rând, știm că șampania se soarbe, elegant, din cupe, eventual de cristal. Ei bine nu: fin cunoscător al obiceiurilor „lumii bune“, Victor Ponta știe că șampania se bea cu „țoiul“, mă rog, cu „păhărelul“. Iar dacă asta știe, asta și spune: „Cei care dau acum cu păhărelele de șampanie pe la Cotroceni nu au avut niciun merit și nici eu nu am avut niciun merit. Nu pot să mă bucur pentru faptul că niște oameni politici pe care i-am hulit și îi hulim foarte mult au făcut bine României și o să spun și mâine la Parlament a că le mulțumesc celor care ne-au adus în NATO.“ Întrebat dacă a primit invitație pentru a merge la Cotroceni, la ceremonia dedicată NATO, Ponta a răspuns, ușor lehămețit: „Nu știu, o să verific la birou“. De fapt și aceasta a fost doar una dintre numeroasele minciuni cu care Victor Ponta ne-a obișnuit, deja. Iar pentru că nu a apucat să-și „coordoneze“ poveștile, Valeriu Zgonea și-a ajutat, și el, cum a putut șeful de partid: „Am înțeles că Premierul nu a primit invitația, din ce domnia-sa a spus.“ Întrebat, și el, de ce nu a participat la festivitatea de la Cotroceni, „colegul lui Mihai Viteazu“, așadar Valeriu Zgonea) a aruncat vina pe programul zilei de ieri care și în cazul lui s-a dovedit a fi deosebit de încărcat: „Trebuia să merg azi, dar a fost ședința mai lungă. Eu l-am informat pe premier că am primit invitația, am vorbit și cu domnul Tăriceanu. Am spus că eu, dacă nu era această ședință mai lungă decât ar fi trebuit, mergeam.“ Ei, dacă a fost „mai lungă“... asta este! De fapt este vorba despre ședința BPN a PSD. Și el absent de la aniversare, Călin Popescu Tări­ceanu, președintele Senatului, a oferit o explicație și mai „îmbârligată“: „Programul mi-l fac cu ceva vreme înainte. Înainte de primirea invitației la Cotroceni mi-am fixat altceva în program. Regret că nu am putut să particip, pentru că sigur este un moment deosebit de important în istoria recentă a României, care trebuie marcat“.
Povestea îndrugată de Premierul Ponta a fost contrazisă, rapid, de către Administrația Prezidențială care, prin intermediul lui Bogdan Oprea, purtătorul de cuvânt al președintelui Băsescu, a anunțat că: „Administrația Prezidențială l-a invitat pe prim-ministrul Guvernului României, Victor Viorel Ponta, la ceremoniile prilejuite de aniversarea a 10 ani de la aderarea României la NATO, organizate la Palatul Cotroceni, luni, printr-o invitație oficială scrisă, transmisă în data de 26 martie“. În același timp, Bogdan Oprea a mai menționat că, în aceeași zi și tot prin invitații oficiale scrise, au fost invitați la acest eveniment președintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu și președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea.

Foștii președinți

Luat pe sus de retorica anti-prezidențială dar și de valul de minciuni pe care le debitează pe nerăsuflate, Victor Ponta a ținut neapărat să menționeze: „Vreau să spun, pentru că toată lumea aniversează zece ani de la intrarea în NATO, eu cred că ar trebui să aniverseze cei care au un merit pentru intrarea noastră în NATO: președintele Constantinescu, premierii de atunci, președintele Iliescu, primul-ministru Adrian Năstase. Ei sunt cei care ne-au adus în NATO, ca să tragă o petrecere azi președintele Băsescu, care nu are nicio legătură, bineînțeles, cu NATO. El e cu petrecerile de după.“ Ei bine, spre mai buna informare a actualului Premier, trebuie să-l anunțăm că, spre deosebire de el însuși, foștii președinți Emil Constantinescu și Ion Iliescu au onorat invitația venită de la Cotroceni. Mai mult decât atât, au ținut niște discursuri deosebit de interesante, care ne-au reamintit o serie de amănunte, acum uitate, privitoare la momentul integrării României în structurile NATO. Un bun exemplu în acest sens, a fost discursul lui Emil Constantinescu: „Intrarea in NATO oferă posibilitatea istoricilor, a oamenilor politici, de a încerca să examineze în profunzime aceasta schimbare importantă în istoria României, a Europei și a lumii. Din partea mea mai importanta e o confesiune. Am început să lucrez pentru acest proiect chiar în momentul în care am fost ales președinte și ocazia s-a ivit foarte repede, pentru ca era vorba de reuniunea de la Lisabona a OSCE. Era un moment destul de dificil, iar șeful SIE m-a prevenit ca Ucraina voia sa prezinte România ca un stat revizionist și revanșard. Am avut întâlniri cu preșe­dintele Kucima al Ucrainei și vicepreședintele SUA - Al Gore. A fost momentul în care a început să se nască ideea că România să fie o placă turnantă pentru securitate în această zonă. Cuplata cu reconcilierea istorica cu Ungaria, tratatul cu Ucraina a asigurat stabilitatea celor trei mari tari din zona: Polonia, Ucraina și România. S-a subliniat exemplul pe care România l-a putut da. În tot mandatul meu ideea a fost sa avem relații sigure cu vecinii. Trilateralele cu vecinii au avut acest rol (cu Bulgaria, Turcia, Moldova, Ucraina, Ungaria, Polonia). Un prim rezultat s-a văzut mult mai târziu, după extinderea NATO cu primele 3 țări, Parlamentele Turciei și Greciei au ratificat extinderea sub rezerva ca România să fie cuprinsă în al doilea val. Am primit telefon de la Madeleine Albright în care să arătăm că NATO nu vrea să intre într-o dispută legata de veto-ul Franței privind extinderea NATO cu doar trei țări (Polonia, Ungaria si Cehia). România a primit ulterior diferite semnale de apreciere a stabilității pe care o oferea la nivel regional. Un punct crucial a fost momentul în care România trebuia să acorde NATO permisiunea de survol pentru avioanele de lupta împotriva dictatorului sârb Slobodan Milosevici. România a avut o atitudine fermă. România e cea care a salvat flota civilă aeriană a Serbiei, căreia i-am permis să aterizeze pe aeroportul Băneasa, apoi a fost transferata la Kiev. Am avut intervenții personale la șeful NATO ca Serbia să nu fie bombardată de Paști. Am acordat sprijin opoziției democratice din Serbia. Primordiale sunt relațiile cu vecinii, pentru că acestea te poziționează în fața marilor puteri.“ Ei bine, da! Așa se scrie istoria, și nu cu istericale și îmbufnări infantile.
Pus în fața spuselor lui Victor Ponta, preşedintele Traian Băsescu a avut o replică pe măsură: „Observ că premierul astăzi a muncit din greu, a făcut foarte multe declarații, ceea ce înseamnă munca dânsului de prim-ministru, și nu aș vrea să rămână fără răspuns. Am înțeles că dânsul consideră că trebuie să participe doar cei care au semnat sau s-au implicat în acest proces de aderare la NATO. Chiar dacă nu consider că are dreptate, îi pot spune că am fost un politician foarte implicat în acest proces. Ba, mai mult, din opoziție, vorbeam despre axa Londra-Washington, axă pe care premierul încearcă să o mai strâmbe acum, să o ducă şi prin alte zări, dar lucrurile merg înainte. Dacă am pleca pe logica lui Victor Viorel Ponta, că doar participanții la eveniment să aibă dreptul de a fi prezenți la o astfel de ceremonie, mă întreb ce caută la Ziua Unirii, că nu l-am văzut în suita lui Cuza“. În plus,Traian Băsescu a mai spus că, „poate, în modul de a gestiona cariera, Premierul a luat un act al Unirii și a pus și el de-un plagiat, acolo, a pus o semnătură și acum se consideră îndreptățit să meargă la Iaşi. Are fracturi de logică, este evident.“
http://www.curentul.ro/2014/index.php/2014040199182/Politic/Proasta-crestere-la-varful-Puterii-Ponta-Zgonea-si-Tariceanu-au-chiulit-de-la-aniversarea-a-zece-ani-de-la-aderarea-Romaniei-la-NATO.html
foame_gat
foame_gat

Mesaje : 161
Data de inscriere : 24/10/2010

Sus In jos

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa” Empty Proastă creștere la vârful Puterii. Ponta, Zgonea și Tăriceanu au chiulit de la aniversarea a zece ani de la aderarea României la NATO

Mesaj Scris de foame_gat Lun Mar 31, 2014 7:56 pm

Palatul Cotroceni a găzduit, luni, o ceremonie dedicată aniversării a zece ani de la aderarea României la Organizația Tratatului Atlanticului de Nord (NATO). Organizat într-un cadru festiv, evenimentul oficial a debutat cu un ceremonial de prezentare a steagurilor României și al NATO, precum și cu intonarea imnului național al României și cel al Alianței Nord Atlantice. Alături de Traian Băsescu, actualul Președinte al României s-au aflat foștii șefi de stat Ion Iliescu și Emil Constantinescu. Alături de aceștia, la festivitate au mai luat parte câteva zeci de reprezentanți ai Armatei, membri ai corpului diplomatic acreditat la București, dar și George Maior direc­torul SRI, Augustin Zegrean, președintele Curții Constituționale, Marcel Opriș, directorul STS, Petre Tobă, șeful Poliției Române, precum și miniștrii de Interne, Gabriel Oprea, și al Apărării, Mircea Dușa.
Dintre cei care aflați, momentan, „în fruntea bucatelor“ și conduc România din câteva dintre cele mai importante funcții, au absentat Premierul plagiator Victor Ponta, președintele Camerei Deputaților, repetentul Valeriu Zgonea, plus acel „Făt Frumos“ de Apaca, așadar Călin Popescu Tăriceanu, președintele Senatului. Toși trei au absentat, de fapt au „chiulit“ invocând motive care mai de care mai puerile.

„Aveam treabă...“

Născut și crescut prin mahalaua Gării de Nord, actualul nostru premier nu ratează absolut nici o ocazie de a ne demonstra că și-a absolvit la fără frecvență  toți cei „șapte ani de acasă“ la fără frecvență. Și că, de fapt, dincolo de înalta funcție pe care o deține temporar, Victor Ponta nu este decât un puști răzgâiat, obraznic precum „D-l Goe“. La fel ca și puștiul tupeist inventat de I L Caragiale, nici Ponta nu pare a avea alt țel în viață decât de a-i enerva pe adulți și a-i scoate din fire cu tupeul lui isteric. Să fim clar, menită să aniverseze unul dintre cele mai importante momente ale istoriei noastre moderne, manifestarea de la Palatul Cotroceni, unde Traian Băsescu a fost doar gazdă, era a României întregi, indiferent de coloratură politică a momentului. Ei bine, Victor Ponta, a preferat să „se dea împușcat în aripă“ și să nu participe la festivitate. Întrebat despre absența lui, premierul a replicat, pe deplin marcat de misiunea lui istorică: „Aveam treabă. Și acum am treabă la Guvern“. După care a detaliat: „Aveam treabă și doi, repet, eu cred că cei care ne-au adus în NATO au fost niște oameni politici cu o viziune extraordinară și că pe ei trebuie să-i lăudăm în primul rând: pe Emil Constantinescu, pe Ion Iliescu, pe Victor Ciorbea, Radu Vasile - din păcate, nu mai e printre noi, Mugur Isărescu și Adrian Năstase“. Aici Premierul are, parțial, dreptate. Dar, nici NATO, nici lumea internațională și nici restul invitaților, nu au vreo vină pentru că, între timp, fostul Premier Adrian Năstase, s-a metamorfozat în actualul pușcăriaș Năstase, care se laudă că le ține colegilor de detenție prelegeri despre filosofie, religie sau istoria artelor. Totuși, oricum ar fi, premierul Ponta rămâne un om de bun gust și de mare rafinament. Noi toți mahalagii de rând, știm că șampania se soarbe, elegant, din cupe, eventual de cristal. Ei bine nu: fin cunoscător al obiceiurilor „lumii bune“, Victor Ponta știe că șampania se bea cu „țoiul“, mă rog, cu „păhărelul“. Iar dacă asta știe, asta și spune: „Cei care dau acum cu păhărelele de șampanie pe la Cotroceni nu au avut niciun merit și nici eu nu am avut niciun merit. Nu pot să mă bucur pentru faptul că niște oameni politici pe care i-am hulit și îi hulim foarte mult au făcut bine României și o să spun și mâine la Parlament a că le mulțumesc celor care ne-au adus în NATO.“ Întrebat dacă a primit invitație pentru a merge la Cotroceni, la ceremonia dedicată NATO, Ponta a răspuns, ușor lehămețit: „Nu știu, o să verific la birou“. De fapt și aceasta a fost doar una dintre numeroasele minciuni cu care Victor Ponta ne-a obișnuit, deja. Iar pentru că nu a apucat să-și „coordoneze“ poveștile, Valeriu Zgonea și-a ajutat, și el, cum a putut șeful de partid: „Am înțeles că Premierul nu a primit invitația, din ce domnia-sa a spus.“ Întrebat, și el, de ce nu a participat la festivitatea de la Cotroceni, „colegul lui Mihai Viteazu“, așadar Valeriu Zgonea) a aruncat vina pe programul zilei de ieri care și în cazul lui s-a dovedit a fi deosebit de încărcat: „Trebuia să merg azi, dar a fost ședința mai lungă. Eu l-am informat pe premier că am primit invitația, am vorbit și cu domnul Tăriceanu. Am spus că eu, dacă nu era această ședință mai lungă decât ar fi trebuit, mergeam.“ Ei, dacă a fost „mai lungă“... asta este! De fapt este vorba despre ședința BPN a PSD. Și el absent de la aniversare, Călin Popescu Tări­ceanu, președintele Senatului, a oferit o explicație și mai „îmbârligată“: „Programul mi-l fac cu ceva vreme înainte. Înainte de primirea invitației la Cotroceni mi-am fixat altceva în program. Regret că nu am putut să particip, pentru că sigur este un moment deosebit de important în istoria recentă a României, care trebuie marcat“.
Povestea îndrugată de Premierul Ponta a fost contrazisă, rapid, de către Administrația Prezidențială care, prin intermediul lui Bogdan Oprea, purtătorul de cuvânt al președintelui Băsescu, a anunțat că: „Administrația Prezidențială l-a invitat pe prim-ministrul Guvernului României, Victor Viorel Ponta, la ceremoniile prilejuite de aniversarea a 10 ani de la aderarea României la NATO, organizate la Palatul Cotroceni, luni, printr-o invitație oficială scrisă, transmisă în data de 26 martie“. În același timp, Bogdan Oprea a mai menționat că, în aceeași zi și tot prin invitații oficiale scrise, au fost invitați la acest eveniment președintele Senatului, Călin Popescu Tăriceanu și președintele Camerei Deputaților, Valeriu Zgonea.

Foștii președinți

Luat pe sus de retorica anti-prezidențială dar și de valul de minciuni pe care le debitează pe nerăsuflate, Victor Ponta a ținut neapărat să menționeze: „Vreau să spun, pentru că toată lumea aniversează zece ani de la intrarea în NATO, eu cred că ar trebui să aniverseze cei care au un merit pentru intrarea noastră în NATO: președintele Constantinescu, premierii de atunci, președintele Iliescu, primul-ministru Adrian Năstase. Ei sunt cei care ne-au adus în NATO, ca să tragă o petrecere azi președintele Băsescu, care nu are nicio legătură, bineînțeles, cu NATO. El e cu petrecerile de după.“ Ei bine, spre mai buna informare a actualului Premier, trebuie să-l anunțăm că, spre deosebire de el însuși, foștii președinți Emil Constantinescu și Ion Iliescu au onorat invitația venită de la Cotroceni. Mai mult decât atât, au ținut niște discursuri deosebit de interesante, care ne-au reamintit o serie de amănunte, acum uitate, privitoare la momentul integrării României în structurile NATO.  Un bun exemplu în acest sens, a fost discursul lui Emil Constantinescu: „Intrarea in NATO oferă posibilitatea istoricilor, a oamenilor politici, de a încerca să examineze în profunzime aceasta schimbare importantă în istoria României, a Europei și a lumii. Din partea mea mai importanta e o confesiune. Am început să lucrez pentru acest proiect chiar în momentul în care am fost ales președinte și ocazia s-a ivit foarte repede, pentru ca era vorba de reuniunea de la Lisabona a OSCE. Era un moment destul de dificil, iar șeful SIE m-a prevenit ca Ucraina voia sa prezinte România ca un stat revizionist și revanșard. Am avut întâlniri cu preșe­dintele Kucima al Ucrainei și vicepreședintele SUA - Al Gore. A fost momentul în care a început să se nască ideea că România să fie o placă turnantă pentru securitate în această zonă. Cuplata cu reconcilierea istorica cu Ungaria, tratatul cu Ucraina a asigurat stabilitatea celor trei mari tari din zona: Polonia, Ucraina și România. S-a subliniat exemplul pe care România l-a putut da. În tot mandatul meu ideea a fost sa avem relații sigure cu vecinii. Trilateralele cu vecinii au avut acest rol (cu Bulgaria, Turcia, Moldova, Ucraina, Ungaria, Polonia). Un prim rezultat s-a văzut mult mai târziu, după extinderea NATO cu primele 3 țări, Parlamentele Turciei și Greciei au ratificat extinderea sub rezerva ca România să fie cuprinsă în al doilea val. Am primit telefon de la Madeleine Albright în care să arătăm că NATO nu vrea să intre într-o dispută legata de veto-ul Franței privind extinderea NATO cu doar trei țări (Polonia, Ungaria si Cehia). România a primit ulterior diferite semnale de apreciere a stabilității pe care o oferea la nivel regional. Un punct crucial a fost momentul în care România trebuia să acorde NATO permisiunea de survol pentru avioanele de lupta împotriva dictatorului sârb Slobodan Milosevici. România a avut o atitudine fermă. România e cea care a salvat flota civilă aeriană a Serbiei, căreia i-am permis să aterizeze pe aeroportul Băneasa, apoi a fost transferata la Kiev. Am avut intervenții personale la șeful NATO ca Serbia să nu fie bombardată de Paști.  Am acordat sprijin opoziției democratice din Serbia. Primordiale sunt relațiile cu vecinii, pentru că acestea te poziționează în fața marilor puteri.“ Ei bine, da! Așa se scrie istoria, și nu cu istericale și îmbufnări infantile.
Pus în fața spuselor lui Victor Ponta, preşedintele Traian Băsescu a avut o replică pe măsură: „Observ că premierul astăzi a muncit din greu, a făcut foarte multe declarații, ceea ce înseamnă munca dânsului de prim-ministru, și nu aș vrea să rămână fără răspuns. Am înțeles că dânsul consideră că trebuie să participe doar cei care au semnat sau s-au implicat în acest proces de aderare la NATO. Chiar dacă nu consider că are dreptate, îi pot spune că am fost un politician foarte implicat în acest proces. Ba, mai mult, din opoziție, vorbeam despre axa Londra-Washington, axă pe care premierul încearcă să o mai strâmbe acum, să o ducă şi prin alte zări, dar lucrurile merg înainte. Dacă am pleca pe logica lui Victor Viorel Ponta, că doar participanții la eveniment să aibă dreptul de a fi prezenți la o astfel de ceremonie, mă întreb ce caută la Ziua Unirii, că nu l-am văzut în suita lui Cuza“. În plus,Traian Băsescu a mai spus că, „poate, în modul de a gestiona cariera, Premierul a luat un act al Unirii și a pus și el de-un plagiat, acolo, a pus o semnătură și acum se consideră îndreptățit să meargă la Iaşi. Are fracturi de logică, este evident.“
http://www.curentul.ro/2014/index.php/2014040199182/Politic/Proasta-crestere-la-varful-Puterii-Ponta-Zgonea-si-Tariceanu-au-chiulit-de-la-aniversarea-a-zece-ani-de-la-aderarea-Romaniei-la-NATO.html
foame_gat
foame_gat

Mesaje : 161
Data de inscriere : 24/10/2010

Sus In jos

Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa” Empty Re: Victor Ponta a refuzat sa participe la aniversarea NATO. “Traian Basescu nu are niciun merit. El e cu petrecerile de dupa”

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum