POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

4 participanți

In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de Admin Joi Mai 16, 2013 1:10 pm

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb 8744429190_4658b2ea46_o
Tot romanul se pricepe la politica si la fotbal dar mos Grigore al meu e cel mai tare analist si commentator politic din parcare . Lui mos Grigore ii plac Traian Basescu si Radu Banciu , Radu Banciu imi place si mie. Mos Grigore se uita pofticios la rotunjimile blondei din Plescoi si decreteaza fara drept de apel : “ Asta da muiere ! Ţâţă de mâţă şi cur de maimuţă “ ( lauda supremă când e vorba de partea muierească ) .Moşu pufăie din pipă ( eu nu mai beau tiutun da ce să fac, îl suport ) ,bem amîndoi căte o ştamplă –două –trei de palincă şi discutăm politică .Zice moşu :
-Ascultă , nepoate !
-Ascult, zic yo .
- Băsescu ăsta e bărbat de bărbat , nu fuge nici o dată de un păhar de tărie şi o muiere făcută în ciuda p … ( ptiu, că m-am spurcat, vorbii buruienos ) .
O fi, zic yo.
Pufăie din pipă , apoi, hodoronc tronc :
- Să ştii că îi face partid frumuşeţii aleia blonde, să aibă şi ea partidu ei , îl pune în poşetuţă , îl scoate, de învărte cu el în faţa oglinzii … he , he .
- păi, zic yo , nu e aşa , ăştia vor să unifice dreapta , să lupte ca nişte zmei paralei cu căpcăunii uselei …
- vor un dreac, unu trage hăis, altu trage cea , fiecare vrea să fie popă în besearica de la Cotroceni, nici unul nu vrea să fie cantor sau clopotar . Ce zici de asta ?
- păi,yo zic … zic , ce dracu să zic : Văsălie din Petrileni , ăla de o fost vameş şi MRU vor să unifice dreapta , Băsescu vrea şi el …
- Vor pe dreacu , Băsescu îi face partid frumuşeţii aleia blonde iar ăilalţi doi mameluci de care vorbeşti sunt nişte ipotenţi ( a se citi impotenţi –n.m.) : unul e o p…fără ouă creţe , ălalat e o p…bleagă , şi numele său o spune.Ehei, ce zici de asta ?
Nu zic nimic , ce mama dracului să zic ?Moşu bea palică , bea tiutiun şi o ţine danga –langa ca cel ce belise vaca ( sau altceva) şi rămase cu talanga.
Mai zice moşu una :


- şi muierile alea care se învîrt ca nişte găini capii pe lângă sacul ăla de osînză ce se crede buldog îs mai proaste va vacile Domnului ….
- nu o fi chiar aşa ,zic yo .
- ba aşa e,zice moşu : stai să aduc ziaru , vorovim cu docomentu în faţă .
Stau , ce dracu să fac ?
Vine moşu , aruncă ziarul pe masă , apoi zice :
- ia şi citeşte,
Nu îi stric plăcerea, ştiam încă de ieri noutăţile .
- am citit , zic yo .
- ei , te-ai lămurit că astea două muieri îs mai proaste ca vacile domnului ?
- M-am lămurit , zic yo , nu prea ăl contrazic, îi creşte tensiunea dacă se enervează .
- Măi nepoate, zice moşu : La mulţi le place politica, puţini o pricep .
- Aşa o fi, zic yo.
- Aşa e nepoate , ascultă-mă pă mine că mă pricep .Nu am yo univerzităţi şi doctorate ca şi chiombalăul cela de conduce governu da am şcoala vieţii.
- Ascut, zic yo ( ce dracu să fac, altfel nu mai terminăm până dimineaţa.
PS Despre cum şi de ce l-au INERVAT Sulfinica Barbu şi Raluca Turcan, vacile Domnului pe ghiujul politician citiţi Aici şi Aici

Si-am incalecat pe o sa si vi-am spus povestea asa, din Gerulia.

Sus In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty Re: FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Sam Mai 18, 2013 9:44 am

Sebastian Lăzăroiu către PDL: "Noi nu vrem să îl susținem pe Antonescu la prezidențiale".
Consilierul prezidențial Sebastian Lăzăroiu a reacționat pe Facebook față de anunțul liderului deputaților PDL, Mircea Toader, care declara că în partid s-a dat o recomandare să nu se colaboreze cu Mișcarea Populară.Lăzăroiu, care este membru fondator al Mișcării Populare, a replicat: "Mircea Toader PDL spune ca pedeliștii care susțin Miscarea Populară vor fi excluși. Motivează prin faptul că avem aceleași obiective ca și PDL. E hilar argumentul. Deși e incorect, pentru că noi nu vrem să îl susținem pe Antonescu la prezidențiale"."Îi așteptăm cu drag pe pedeliștii care vor să fie excluși alături de noi" .
AICI
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty Re: FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de DORIANA-YOKO Sam Mai 18, 2013 9:45 am

Mircea Toader: Conducerea le-a RECOMANDAT membrilor PDL să nu susțină Mișcarea Populară. Cei care nu ascultă riscă EXCLUDEREA AICI
DORIANA-YOKO
DORIANA-YOKO

Mesaje : 900
Data de inscriere : 24/03/2010

Sus In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty Re: FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Sam Mai 25, 2013 6:47 pm

Partidul Miscarea Populara - Puterea acuza ca Basescu incalca astfel Constitutia

AICI
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty Re: FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de NAIADA Dum Mai 26, 2013 9:18 am

GIGI_BERBECOSU a scris:Partidul Miscarea Populara - Puterea acuza ca Basescu incalca astfel Constitutia

AICI

Puiul Miscarii Populare

AICI

NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept ,  vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb Empty Re: FURTUNA in TREBUCI cu Vacuta de Koebe , Blonda de la drept , vacile Domnului , Sulfina Barbu cu Raluca Turcan si buldogul obez si stirb

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum