POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

BASESCU ? No comment

3 participanți

In jos

BASESCU ? No comment  Empty BASESCU ? No comment

Mesaj Scris de Admin Mar Iun 18, 2013 7:00 pm

BASESCU ? No comment  9076907937_ccfe2a9d96

BASESCU ? No comment  Pizap.com10.71029219590127471371580857522

BASESCU ? No comment  9079263014_15800cff8a_o

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

BASESCU ? No comment  Empty Viitorul presedinte va fi femeie sau nu va fi deloc? Basescu si axa Udrea-Boagiu-Sulfina Barbu

Mesaj Scris de Narcisa-Edelweiss Mier Iun 19, 2013 6:04 am


Mi-a ramas in minte o scena din filmul “Sacalul”, cu Bruce Willis si Richard Gere.
Jucand rolul asasinului platit de imbogatitii rusi de dupa caderea comunismului, Bruce Willis o ucide cu sange rece pe o agenta a Kremlinului, care incerca sa-i dea de urma inainte ca “Sacalul” sa puna la cale marea lovitura: asasinarea Primei Doamne a SUA.
Dar ucigasul cu sange rece o lasa sa moara lent, pentru ca brava rusoaica din FSB sa-i poata transmite unui partener, vechi dusman al Sacalului, aflat si el pe urmele asasinului platit, un mesaj-avertisment: “Spune-i ca nu stie sa-si apere femeile!”.
Ieri, mi-a venit in minte aceasta replica imediat dupa ce Traian Basescu a declarat ca sustine femeile in politica.
“Se apropie vremea candidaturii unei femei la presedintia Romaniei”, a spus Traian Basescu, jovial.
Dupa care, a dat si trei exemple de femei care i-au dat satisfactie politica: Elena Udrea, Anca Boagiu si Sulfina Barbu.
Mai sunt si alte exemple, dar probabil ca TB s-a oprit doar la cele trei mentionate din motive generice; axa Udrea-Boagiu-Barbu intruchipeaza intr-adevar prototipul femeii-politician promovate si sustinute de Traian Basescu.
Trebuie s-o spunem franc: dintre liderii politici actuali, Traian Basescu este singurul care a lansat la apa adevarate crucisatoare politice feminine. Pur si simplu, a avut mana.
Nu stiu in ce-a constat talentul sau, dar i-a iesit. Intrebarea este insa alta: il mai recunosc progeniturile sale politice drept parinte adoptiv in mediul public romanesc?
Dintre toate favoritele sale, doar Elena Udrea ii este 100% tovaras credincios. Ce s-a ales de celelalte?
Unele l-au parasit discret, altele joaca pe sarma sau chiar l-au tradat.
Bunaoara, Sulfina Barbu, pe care insusi Traian Basescu a inventat-o in public, pe vremea cand era primarul general haituit de Adrian Nastase.
Doamna Barbu a castigat teren, dar astazi nu mai este in tabara Cotroceniului, ci in cea a lui Vasile Blaga, cel de care Basescu a divortat cu public si la scena deschisa, pe Facebook.
La fel si Anca Boagiu. A preferat sa nu mearga pe mana Elenei Udrea, favorita prezidentiala, ci tot cu gruparea anti-Basescu.
Asadar, ce se intampla? Sa fie blestemul Sacalului? Nu stie sa-si apere Traian Basescu femeile din politica?
Poate e prematur sa raspundem la aceasta delicata dilema. Dar doua dintre cele trei doamne enumerate de stimabilul nostru presedinte s-au cam indepartat de el. Buldogul stie de ce…
Sa nu pierdem esenta discutiei. Cu sau fara “femeile lui Blaga”, as retine pledoaria presedintelui pentru loialitatea si caracterul femeilor din politica. Mare dreptate are!
Intr-o viata publica intoxicata de barbati traseisti, de tradatori si de mojici, femeile – putine, e drept -, aduc o boare decenta in mediul nostru politic.
Nu stiu daca viitorul presedinte va fi femeie, cum crede Traian Basescu. Dar pot sa risc o parere: ca daca omul care va ajunge la Cotroceni nu va imprumuta in stilul sau si putin spirit de femeie, mai mult pacifism si ceva umanism, atunci viitorul suna masculin de rau.
Narcisa-Edelweiss
Narcisa-Edelweiss

Mesaje : 1121
Data de inscriere : 21/12/2008
Varsta : 36

Sus In jos

BASESCU ? No comment  Empty Re: BASESCU ? No comment

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Mier Iun 19, 2013 7:54 am

GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

BASESCU ? No comment  Empty Re: BASESCU ? No comment

Mesaj Scris de Admin Mier Iun 19, 2013 8:39 am

BASESCU ? No comment  Pizap.com10.116270008962601421371630362015
 Rrom si nu rom Jamaica, COMANDANTE ! Taman ai ratat o excelenta ocazie de a tacea

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

BASESCU ? No comment  Empty Re: BASESCU ? No comment

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum