POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CIORBEA SI ANDREEA PORA vor sa plece in BORA BORA

In jos

CIORBEA SI ANDREEA PORA vor sa plece in BORA BORA Empty CIORBEA SI ANDREEA PORA vor sa plece in BORA BORA

Mesaj Scris de MIKUTZA CE KURAI Vin Iun 07, 2013 5:32 am

Jurnalista Andreea Pora și fostul premier Victor Ciorbea s-au certat de-a lungul unei întregi emisiuni, joi seara, la România Tv. Ciorbea s-a inflamat pe subiectul Sorin Alexandrescu, numind anchetarea acestuia o “comandă politică”. Pora s-a enervat că nu i se permitea să intervină și a spus că “dl. Ciorbea a luat-o pe arătură”. Jignirile reciproce au început să curgă după ce europarlamentarul Cristian Preda și Andreea Pora au spus că acum doi ani Ciorbea “îi cânta ode” lui Traian Băsescu. Fostul premier a răspuns făcând-o pe jurnalista Revistei 22 “o băsistă” care a fugit de la Spitalul 9, motiv pentru care Pora a amenințat că pleacă din emisiune.
CIORBEA SI ANDREEA PORA vor sa plece in BORA BORA 8974406889_415f46e46b_o
(…)

Ciorbea: Păi ce să vorbiți dom’le, față de 19 aprilie (când Ponta încă nu o numise pe Kovesi – n.r), habar n-aveți. Aveți un șef la Cotroceni care a dat ordinul și tăceți din gură. Măcar atât. Spuneți ‘am înghițit-o’. ‘Am înghițit-o’. Gata.

Pora (râzând): Iar ați luat-o pe arătură. E pe arătură. E în decor.

Ciorbea: Puneți naibii mai un căpăstru, mai ceva … da’ ce, ne-am întors în anii ’50?

(…)

Pora: Înțeleg că domnul CIorbea face 50/50 onorariul ăla.

Ciorbea: De care vreți, mișcarea lui Pătrășcanu ăla că a fost și el comunist de-al dumneavoastră. De care vreți?

Pora (râzând): Lăsați-o, lăsați-o. E-n decor dl. Ciorbea.

(…)

Pora: Să ne înțelegem. Eu plec din emisiune. Deci dacă nu se calmeză …

(Sorina Matei cere să i se închidă lavaliera lui Ciorbea pentru că acoperă invitații)

Pora: (…) Deci gata, eu am plecat. Dacă nu încetează, eu am plecat. Ori îi tai microfonul ori eu am plecat. Ca să fie clar.

Ciorbea: Duceți-vă la B1. Acolo sunteți în fiecare seară

(Pora își scoate lavaliera) .

Pora: Ori te potolești d-le Ciorbea …

Ciorbea: Nu mă luați așa, că eu nu v-am luat cu scheme dintr-astea.

Pora: Calmați-vă, luați o pastilă înainte să intrați în studio.

Ciorbea: Încetați cu minciunile doamnă.

Pora, șoptit către Sorina Matei: De ce-l chemi dragă, doar știi cum face.

Ciorbea: Sunteți o băsistă și plătită să mințiți.

Pora: Iar dumneavoastră un oportunist care acum doi ani îi ridicați ode lui Băsescu (…)

Ciorbea: Ați fugit de la Spitalu 9 doamnă. Ați fugit de-acolo, pe cuvântul meu dacă nu.

Înregistrarea emisiunii “România în 60 de minute” o puteți urmări AICI. Disputa politicianului cu jurnalista începe la minutul 15.

http://www.dcnews.ro/2013/06/scandal-pora-ciorbea-ati-fugit-de-la-spitalul-9-puneti-un-capastru/

MIKUTZA CE KURAI
MIKUTZA CE KURAI

Mesaje : 490
Data de inscriere : 11/12/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum