POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Mihai Giurgea pregateste o noua… teapa

In jos

Mihai Giurgea pregateste o noua… teapa Empty Mihai Giurgea pregateste o noua… teapa

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 31, 2013 6:51 pm

De data asta una la scara mare. Speculand cu abilitate anumite sentimente in parte indreptatite ale unor concetateni satui de coruptia, ineptia si ineficienta structurala a statului nostru, transfugul avid dupa celebritate se pregateste sa mai dea un tun ca si cel dat cu firma lui de training “Evolore”. http://www.codrosu.ro/evolore-te-angajeaza-de-nu-te-vezi/ Noua gogorita se numeste cum altfel decat : “miscarea anti-taxe”.http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/01/31/miscarea-antitaxe/
La prima vedere pare totul ok, minunat. O gramada de cetateni impartasind aceleasi idei periferice “de dreapta” (unele chiar frumoase, ca deh ambalajul vinde produsul) se hotarasc sa creeze o platforma comuna si in acest scop constituie o miscare anti-taxe (original, nu?), bineinteles sub atenta obladuire a lui “guru”. Pana aici totul minunat. Si… legal. Teapa, urmeaza : candva (cam de Pasti -ala al cailor) guru ii va invita pe viitorii adepti la o portie de capitalism pe paine intr-un hotel bucurestean bineinteles central (si eu care credeam ca “de dreapta”), nu l-a ales inca. Dar cum domnul Giurgea se recomanda ca un capitalist feroce (din ala care cu o mana te saluta si cu cealalta iti infige cutitul in spate cu ranjetul pe buze), nu va suporta cheltuiala pe care ti-o face pe banii lui (ca doar se ocupa cu luatul banilor de la saraci si datul lor… la bogati ca stiu ce sa faca cu ei, nu de alta). O va face pe banii tai. Ieftin ca braga ca doar e promotie la capitalism pe paine, doar 80 lei (bineinteles inainte, in conturile lui ) :
“Unde, cum, când?
 Unde: in București, la un hotel central.
 Cum: cu taxa de participare (80 lei). Intrarea va fi numai pe baza de invitație. Va rog pe toti care ati achitat taxa, sa trimiteti pe mailul din articol cate o copie dupa documentul de identitate. Accesul in sala va fi permis numai cu documentul respectiv.
 Când: probabil sâmbăta, 16 februarie (depinde si de sala).”
Acum o sa cam fie inghesuiala pe acolo ca domnu’ Giurgea a primit deja cateva mii de adeziuni, nici skype-ul nu-i mai suporta pe toti. De unde stiu? El a spus in chiar textul asta. Deci unii o sa-l cam ascultati pe afara prin parcare. Cei dinauntru evitati sa-i strangeti mana : va va hipnotiza cu zambetul lui mustacios si va va infige in spate cutitul din mana ascunsa. De ce? Din convingere. Dar nu va faceti griji ca nu platiti degeaba, pe langa show-ul unui singur om veti primi asta (poate e doar o mostra, poate nu) : http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/01/carta-libertatii-fiscale/. Domnul Giurgea e generos, va da libertate fiscala de la statul roman cat nu puteti duce. Iar unii mai norocosi vor primi chiar si autografe iar cei mai apropiati care se incumeta sa-i stranga mana -clasicul cutit in spate.
Studentii (6-7 din ei ca de atatia are nevoie guru -studentii care vrea sa participe) au reducere dar nu degeaba, e capitalism ce plm :
“Cine nu are bani de taxa (studenții), dar vrea totuși sa participe, își poate aduce contribuția altfel:
 Avem nevoie de 6-7 oameni pentru organizare: sa scrie listele de invitați, sa tipărească documentele (Carta, Statutul) si sa le distribuie, sa ii primească pe invitați si presa, sa mențină ordinea daca e cazul etc.
 Avem nevoie sa desenam sigla, drapelul Mișcării, insigne si tot ce tine de grafica.
 Avem nevoie sa asiguram comunicarea live pe internet cu membrii din tara si din străinătate. Skype, pe care l-am propus eu inițial, este total insuficient pentru numărul de solicitări.”
Deci domnilor studenti fara bani, aia 6-7, cascati ochii la ce semnati. Nu de alta dar sa nu va treziti ca tocmai v-ati inscris la un training la “Evolore” sustinut de guru sau de vreun colaborator !
Si in final conturile lui Guru unde sa platiti obolu’ :
“Numerele de cont:
RO 71 RZBR 0000060015330838 (RON)
RO 44 RZBR 0000060015330839 (USD)
RO 90 RZBR 0000060011742272 (EUR)
(Titular: Giurgea Mihail Casian, Raiffeisen Bank, Bucuresti)“.
Mai puteti doar spera sa nu piarda domnu Giurgea avionul din Canada si voi banii, desigur din cauze obiective gen viscol, greve, raceala. Daca ce am spus in propozitia precedenta chiar s-ar intimpla, considerati ca tocmai ati primit prima voastra lectie de capitalism in direct : banii inainte -chitanta niciodata (ca sa suntam taxele nu de alta) ! Si cum nu e una gratis, considerati ca cei 80 de lei virati intr-unul din conturile de mai sus constituie pretul. Nu vorbesc de euro ca da cu virgula si nu stiti cum va rotunji guru. Enjoy !
Daca vrei sa participi sau doar te mananca-n cur, inainte de a da fuga la Raiffeisen uite aici cate ceva despre guru si izvorul de unde-si adapa infinita intelepciune :http://www.vala.ro/l-am-intrebat-pe-google-cine-pana-mea-e-mihai-giurgea/ .
Asa ca stimati consumatori de capitalism pe paine, spre deosebire de domnul Giurgea, va ofer o lectie de capitalism gratis : inainte de a alerga cu produsul cumparat la casa de marcat, dupa ce ati admirat in voie frumusetea ambalajului, cititi si ce scrie cu litere marunte, verificati compozitia, greutatea, interesati-va de producator si verificati termenul de garantie (nu cumva sa fie expirat). Daca aveti suspiciuni, anuntati Politia si Protectia Consumatorului.

http://cristivremescu.wordpress.com/2013/02/03/mihai-giurgea-pregateste-o-noua-teapa/

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum