POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ?

+2
CHINEZ cumpar PECHINEZ
Admin
6 participanți

In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ?

Mesaj Scris de Admin Lun Iul 15, 2013 11:09 am

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? 8655077642_aef1b877a0_o
“România nu mai este un stat de drept. Ne confruntăm cu un proiect care favorizează constrângerile drepturilor indivizilor”.
“În ultimii şapte – opt ani, justiţia e supusă unui anume tip de presiune publică, nu neapărat din cauza politicului, poate şi din alte sfere ale societăţii civile. Din anul 2004, România trăieşte sub zodia scandalului, a scandalului jenant, penibil, nejustificat." - Şorika Nikalai , greuceana liberală şi muierea Komisar din PNL
Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? 9289698065_0b583d1007_o
Cele de mai sus au fost băşite în direct la Antena 3 de balcîza ce ne reprezintă la nivel de PE . după ce excrocul Fenechiu a fost priponit de justiţia care i-a pus pe frunte dangaua înroşită cu ştampila PUŞCĂRIAŞ , ştampilă de nesters Fostă procuroare comunistă fostă ţărănistă , acuzată de presă că ar fi fost nepermis de apropiată de filiera FSB din Basarabia şi că a fost implicată împreună cu soţiorul în trafic de armament cu ţările arabe , această individă penibilă despre care cine o vede şi o aude vorbind exclamă cu îndreptăţit temei nu-i nimic dacă e urîtă atîta timp cât e şi proastă se erijează în dascăl de drept al obiditei naţii române .Fă , muiere proastă , pe mine şi pe cei ca mine de doare fix la 0,12 mm în faţa pulii de panseurile tale tembele care îl fac pe celebrul Gâgă să se îngălbenească de invidie.Fenechiu e un puşcăriaş ,PNL e o cloacă în care colcăie foşti securişti , foşti informatori ai securităţii ,foşti, actuali şi viitori infractori şi scroafe care urcate în copac fiind, grohăie şi au pretenţia să fie considerate cântăreţe de operă .Pa şi pu , la adio tu, zdreanţă ce eşti .
PS Apropo de Fenechiu ăl fără de prihană , să mori tu, să moară mă -ta dacă Fenechiu , balega moldavă e penal până în vârful unghiilor ? Ehei, unde eşti tu, Ţepeş doamne, ca punînd mîna pe ei .....

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Scrisoare din Burkina Faso către Relu Fenechiu

Mesaj Scris de CHINEZ cumpar PECHINEZ Mar Iul 16, 2013 8:47 am

„Dacă până acum am tăcut, voi aduce şi în public dovezile clare că tot ceea ce mi se întâmplă este demn de Burkina Faso”, a spus Fenechiu după ce a aflat că Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie l-a condamnat la cinci ani de închisoare cu executare pentru complicitate la abuz în serviciu în dosarul „Transformatorul”. Ce legătură este însă între ....

http://www.romanialibera.ro/opinii/editorial/scrisoare-din-burkina-faso-catre-relu-fenechiu-307627.html
CHINEZ cumpar PECHINEZ
CHINEZ cumpar PECHINEZ

Mesaje : 257
Data de inscriere : 21/09/2012

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Ponta a comis-o din nou. Ziua si bestelirea Justitiei. Azi, cu “hotii astia”

Mesaj Scris de vreau o tara ca afara Mier Iul 17, 2013 6:58 am

“Sa mearga la DNA sa explice. Sper ca la un moment dat, candva, toti hotii astia, Blejnar, Videanu, Duta, Traila, o sa ajunga sa ii cheme si pe ei cineva, totusi chiar au furat si au distrus o tara intreaga cativa ani.”
Declaratia de mai sus ii apartine, desigur, noului prim-ministru al DNA, Victor Ponta.
In esenta, mesajul contine o noua tentativa de influentare a justitiei, dupa modelul de-acum celebrelor cazuri “BAC” si “Fenechiu”.
Vorbele lui Ponta erau o reactie la reactia fostului sef la Casei Nationale a Asigurarilor de Sanatate, Lucian Duta.
Duta ii replicase premierului ca i-a facut plangere pe DNA pe tema neimplementarii cardului de sanatate, pe motiv ca vrea sa arunce pe piata publica o fumigena menita sa abata atentia oamenilor de la haosul din economie.
Tafna lui Ponta s-a adunat in fraza de mai sus – in fapt, o noua declaratie periculoasa din partea unui inalt oficial cu pretentii de a fi recunoscut la Bruxelles si la Washington.
Practic, Victor Ponta a comis-o din nou. O face aproape la foc automat. Ziua si prostia scoasa pe gura populista.
Culmea, l-am vazut ieri pe premier cum promitea la TV ca n-o sa mai faca declaratii care s-o irite “pe Macovei”.
Dincolo de impolitetea marca “Marean Vanghelie”, iesirea primului-ministru arata ca nu-i pasa catusi de putin de consecintele unor afirmatii precum cele mentionate anterior.
Cum adica “sa mearga la DNA sa explice (…) toti hotii astia”? Sa intelegem, inca o data, ca DNA trebuie sa i se supuna neconditionat? Si ca niste persoane, indiferent ca se cheama Blejnar, Videanu, Duta si Traila, sunt condamnate deja prin sentinta lui V. Ponta inainte de a exista macar un simplu proces?
E incredibil ce se intampla cu omul asta! Imi aduc aminte de prabusirea lui Adrian Nastase, dupa o guvernare aroganta dupa calapodul celei administrate acum si de pupilul sau.
Cel autointitulat “Imparatul” nu credea, asemeni nebunului Ceasca Nicolae, ca veni o zi in care s-ar putea sa cada de pe soclu. Si istoria nu l-a iertat…
Pacat ca Victor Ponta n-a invatat nimic din etapa aceea! De fapt, pardon, a invatat ceva: cum sa-si foloseasca si mai zdravan pozitia politica pentru a sugruma justitia.
Nastase controla fenomenul prin numirea in functii de procurori-sefi sau ministri ai Justitiei a unor persoane moi si moarte-n papusoi. Vezi cazurile Ioan Amarie – PNA si Rodica Stanoiu – Ministerul Justitiei.
Ponta are alta tactica. Ameninta procurorii cu ordine si certuri in direct sau pune in carca DNA o balastiera de plangeri facute de noul sau instrument de tortura – Corpul de control al primului-ministru.
http://www.reportervirtual.ro/2013/07/laurentiu-ciocazanu-ponta-a-comis-o-din-nou-ziua-si-bestelirea-justitiei.html
vreau o tara ca afara
vreau o tara ca afara

Mesaje : 153
Data de inscriere : 04/03/2011

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Good bye, Fenechiu! Cine plăteşte nota?

Mesaj Scris de klein raluca Mier Iul 17, 2013 7:52 am

klein raluca
klein raluca

Mesaje : 405
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty La căpătâiul lui Fenechiu

Mesaj Scris de NAIADA Mier Iul 17, 2013 7:56 am

NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Re: Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ?

Mesaj Scris de Gabriela,zâna Maseluţă Mier Iul 17, 2013 8:00 am

Gabriela,zâna Maseluţă
Gabriela,zâna Maseluţă
Admin

Mesaje : 296
Data de inscriere : 28/09/2010

Sus In jos

Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ? Empty Re: Şorika Nikalai , să mori tu, să moară mă - ta ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum