POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

4 participanți

In jos

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? Empty SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

Mesaj Scris de NAIADA Sam Mai 18, 2013 7:21 am

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? 8749060631_f6f01c162d_o
Mă pufneşte râsul când mă gândesc că alte popoare au început războaie pentru o femeie frumoasă ca Elena din Troia sau PDL e în zbucium de partid popular pentru favorita preşedintelui Elena Udrea, dar mega-coaliţie USL de guvernare proastă se rupe pentru un jurnalist Sorin Roşca Stăneascu.

E mai mult decât penibil ca Victor Ponta, care datorită grupului de tineri politicieni pedofili din jurul său (conform senatorului Valer Marian, n.red.) a devenit şantajabil faţă de Traian Băsescu, să găsească un pretext hilar de rupere a USL. În realitate USL s-a rupt odată cu semnarea pactului de coabitare între Ponta şi Băsescu şi nominalizarea lui Kovesi în fruntea DNA. Atunci lucrurile nu erau coapte să ducă public la ruptura dintre PSD şi PNL. Acum Ponta se foloseşte de un motiv subţire de rupere a coaliţiei, ca o fată mare, că fostul turnător la Securitate şi jurnalist eşuat în politică Sorin Roşca Stănescu îl critică în spaţiul public. Păi prietenul lui Ponta de pahar şi petreceri cu fetiţe la hotelul lui Negoiţă, patronul RTV, Sebi Ghiţă nu asta face zilnic cu colegul de USL, Crin Antonescu. USL-ul nu se rupe şi din cauza criticilor lui Sebi Ghiţă?

Sigur, că pretextul lui Victor Ponta cu SRS de rupere a USL e numai o fumigenă care ascunde lupte de culise pentru controlul serviciilor. USL e rupt de luni bune, iar acum se ascut săbiile în PSD şi PNL pentru controlul total al puterii. Victor Ponta care provine din structurile secrete de sorginte comuniste încearcă să preia toată puterea în ţară şi a căzut la pace cu Traian Băsescu. Miza este desemnarea unui candidat PSD la preşedinţie care să-i facă concurenţă lui Crin Antonescu. Ca în 2004 PSD vrea toată puterea, dar nu o va avea. Atunci le-a suflat-o pesediştilor Traian Băsescu, acum lucrurile sunt mai complicate pentru că PNL nu îşi va permite să piardă preşedinţia. SRS e un pion liberal în zona serviciilor secrete. De aceea fostul jurnalist deranjează PSD şi regimul Traian Băsescu. Bineînţeles toate aceste frământări din USL nu au nicio legătură cu programul de dezvoltare economică a României şi nici cu agenda poporului român. E doar o bătălie crudă între găşti politice provenite din FSN/PCR ahtiate după putere şi bani în dauna neamului românesc. Amuzant e că SRS e pe post de Elena din Troia…Cred că politicienii noştri au intrat deja în spiritul Eurovision-ului.

grafica :
SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? 1-11

pe site
https://sites.google.com/site/presascrisadeladreaptalastanga/mila-imi-e-de-cacarau-bata-l-bata-dumnezau/srs-acest-magar-troian-sau-aceasta-elena-din-troia-a-usl
NAIADA
NAIADA

Mesaje : 367
Data de inscriere : 30/03/2010

Sus In jos

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? Empty Re: SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Dum Mai 19, 2013 11:13 am

SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? Empty Re: SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

Mesaj Scris de FANTASIO Lun Mai 20, 2013 8:21 pm

Cine este "Nasul" Sorin Rosca Stanescu, cel care a produs "cea mai grava criza din USL": a pus umarul la ruperea Aliantei DA, fost colaborator al Securitatii, ziarist-patron acuzat de santaj de presa​

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-14839844-cine-este-nasul-sorin-rosca-stanescu-cel-care-produs-cea-mai-grava-criza-din-usl-pus-umarul-ruperea-aliantei-fost-colaborator-securitatii-ziarist-patron-acuzat-santaj-presa.htm
FANTASIO
FANTASIO

Mesaje : 496
Data de inscriere : 24/09/2012

Sus In jos

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? Empty Re: SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Dum Mai 26, 2013 9:02 am

Ponta: SRS e un diversionist de meserie, il va tranzanctiona si pe Antonescu

AICI

GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ? Empty Re: SRS acest magar troian sau această Elena din Troia a USL ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum