POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Hunor Kelemen, acest Victor Ponta al UDMR

In jos

Hunor Kelemen, acest Victor Ponta al UDMR Empty Hunor Kelemen, acest Victor Ponta al UDMR

Mesaj Scris de BRIANA Sam Iul 12, 2014 3:47 pm

Va mai amintiti episodul de la inceputul lunii septembrie a anului trecut, in care Premierul sustinea proiectul Rosia Montana, deputatul vota impotriva si sotul Dacianei se declara ecologist? A fost unul dintre cele mai triste episoade din istoria post-decembrista a tarii noastre, moment in care unul dintre cei mai importanti lideri ai momentului, Premier al Romaniei, s-a dovedit incapabil sa-si asume o pozitie clara, pro sau contra, unui proiect?

Acolo s-a vazut ca Premierul nu doar se poate dedubla, el se poate “detripla”. Ei bine, azi, la ”verticalii si demni” lideri ai Uniunii am putut asista la o actiune similara, una in care presedintele partidului, isi tine partidul “la ciolan”, iar Vicepremierul si Ministrul se retrage, in semn de protest, intr-o actiune, de altfel normala si logica a Guvernului (in cazul acesta nu discutam de Guvernul Ponta, Giorgica, Costica sau Emilut, ci vorbim de Guvernul Romaniei!). Adica fostul jurnalist Kelemen Hunor doreste sa fie si cu “dansa-ntransa” si, daca se poate, din altar direct in Rai. Mai ramane ca deputatul Kelemen Hunor sa vina cu o pozitie in care Debrecenul sa devina regiune autonoma ungureasca in Romania si Republica Mazare- teritoriu autonom in locul cochetul orasel-statiune Siofok, de pe malul lacului Balaton. V-am spus eu ca cine sta prea mult pe langa Victoras, are toate sansele sa capete acelasi comportament, iar Hunor Kelemen sau Kelemen Hunor, cum vreti dumneavoastra, imi confirma teoria.

P.S. Am inteles ca Premierul a declarat ca nu poate lua nicio masura impotriva sefei CNA, deoarece inregistrarile prezentate de mass-media nu au sursa credibila. Stiindu-l scrupulos si atent pe dragul nostru Premier, vreau sa-i propun sa mute sediul CNA in buncarul de la Ministerul Apararii. Dar si daca-l va muta si daca nu, o sa-i dau drept cadou, cu toata prietenia, o inregistrare careia cu siguranta nu-i va putea contesta sursa, fiindca e vorba de o institutie a statului roman si nu doar de niste “bieti angajati frustrati”, cum s-a exprimat el la adresa celor care au prezentat inregistrarile in care Laura Georgescu se prezenta in toata splendoarea unui limbaj de birjar sadea.

cititi AICI.

BRIANA
BRIANA

Mesaje : 173
Data de inscriere : 15/05/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum