POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ?

In jos

votati coja presedinte ca nu are nici un dinte - CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ? Empty CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ?

Mesaj Scris de Admin Dum Mar 23, 2014 6:40 am

CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ?
Nu as fi scris acest material daca una dintre colegele noastre nu m-ar fi ]ntrebat daca am citit sau nu materialul de la
http://www.dcnews.ro/boc-acuzat-ca-a-retrocedat-catre-culte-religioase-60-de-imobile-din-centrul-clujului-ce-spune-primaria_378813.html
http://www.dcnews.ro/jaful-mileniului-in-transilvania-se-retrocedeaza-pamantul-cumparat-de-romania-de-la-grofi-si-dat-unor-romani-la-reforma-agrara-sate-intregi-evacuate-cu-tot-cu-cimitire_376863.html
votati coja presedinte ca nu are nici un dinte - CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ? 998958_763266113686686_288579008_n
ADENDA :
[/b]
Ungurul e tupeist peste poate, îl dai afară pe ușă, intră pe geam sau pe horn (aspect evidențiat în poză )
iar dacă îi dai mâna ți-a taie de umăr ( eventual cu cap cu tot ) folosind druba lui KERESTOY ATILA , cel supranumit DRUJBA LUI DUMNEZEU

votati coja presedinte ca nu are nici un dinte - CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ? 1235170_763270867019544_1699527171_n

MOTO

:

Spuneţi-mi, n-aţi văzut cumva o ţară ?

Spuneţi-mi, n-aţi văzut cumva o ţară ?
Am fost plecat vreo zece ani pe-afară;
Azi, am venit şi-o caut cu ardoare,
Dar n-o găsesc şi-n suflet rău mă doare.

O caut peste tot, am fost şi-n sate,
Ogoare plâng în buruieni lăsate,
Înspre păduri, potecile uitate
M-au rătăcit într-un pustiu de cioate.

Acasă poarta nu e zăvorâtă,
Căci mama tot mai iese şi se uită;
Atâta dor i-a mai rămas pe lume,
Fetele …sa le mai strige iar pe nume.

Moşneagul iese-n cale şi-o întreabă:
“Vine? La anul, cred! Acu-i la treabă,
La noi în ţară-i multă sărăcie.
Ştiu ei – că de-or veni, la ce să vie?!”

Spuneţi-mi, n-aţi văzut cumva o ţară
Cântată de poeţi odinioară,
Cu ochi de cer şi plină de verdeaţă?
Am fost şi-am căutat-o şi la piaţă.

Acolo nu era, de bună seamă,
Că prea o înjurau români de mamă;
Harbuzul, pătrunjelul, biata prună,
Erau culese parcă. de pe Lună!

Chiar, voi nu aţi văzut pe jos o ţară,
Călcată în picioare şi murdară?
Ce-aveţi cu ea? Nimica nu vă cere,
Eu o declar singura mea avere!
pe 23 Jul 2012 la 21:05 #
Le boucleé

votati coja presedinte ca nu are nici un dinte - CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ? 1972289_763265780353386_1210801606_n

Citisem materialele in cauza si mai mult, am avut o fascinanta discutie cu un distins jurist pe marginea celor doua materiale aparute pe platform “blogurile Adevarul “ dar mai ales pe marginea unui material “mirobolant “ publicat pe blogul nepereche a lui Ion Coja , marele luptator impotriva jidanilor, ungurilor, tiganilor, klingtonienilor , martienilor , bubulilor , etțera, etțera, ce puii mei , ce pusca mea. Unii dintre voi stiu cine este distinsul jurist la care ma refer dar pentru a-l proteja pe acest OM la care eu tin enorm , cu permisiunea voastra il voi mentiona doar ca Domnul V.F.Asupra discutiei cu Domnia Sa voi reveni in partea finala a acestui material.Revenind la „CESTIUNEA ZILEI ” am rămas siderat citind în „RĂCNETUL ( mugetul ? ) KARPAȚILOR ( nu Carpaților ) un material scris de Ion Coja , această veritabilă voce a ” patriotului naționale ”care de la pașopt încoace neicusorule , luptă și dă- i , dă-i și luptă , pen că nu-i așa , țarișoara noastră stimabile, țărișoara ...Afirm cu toată convingerea că prestația scriitoricească DE EXCEPȚIE a ” patriotului naționale ” ONU COJA ( OBLADI, OBLADA, TOT ASA , NU TE LASA )îl va face pe bravul cimpoier Cornelius ( SULA ) Wadim Tudor aka Tribulelul RUDOTEL să își dea în mod repetat cu tesla de sorginte dacică în coaiele sale de taur comunal.Să sparie gândul cetind :Boc, trădător de Neam și Țară!← Campioanele criminalităţii - Boc a dat Clujul ungurilor si evreilor !!!!
http://ioncoja.ro/doctrina-nationalista/boc-tradator-de-neam-si-tara/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+ioncoja+%28Ion+Coja%29

Brrr. SĂ SPARIE GÂNDUL , să mor YO , dau paie la măgar , iau coasa din cui , încalec pe măgar ( cal nu am , am avut dar l-am vândut și toți banii i-am beut )și zic cu năduf : nooo , hai și-om mere ….
Pentru a da mai multă greutate spuselor sale , Ion Coja , această veritabilă voce a ” patriotului naționale ” în spiritul bunelor tradiții ale blogeritului indică ( în premieră și din frapieră ?) și sursele bibliografice :
http://adevarul.ro/news/eveniment/cluj-napoca-oras-retrocedat-mai-ramane-romanilori-1_532b158a0d133766a81396ea/index.html
Citeste mai mult: adev.ro/n2quwu
http://www.dcnews.ro/boc-acuzat-ca-a-retrocedat-catre-culte-religioase-60-de-imobile-din-centrul-clujului-ce-spune-primaria_378813.html
http://www.dcnews.ro/jaful-mileniului-in-transilvania-se-retrocedeaza-pamantul-cumparat-de-romania-de-la-grofi-si-dat-unor-romani-la-reforma-agrara-sate-intregi-evacuate-cu-tot-cu-cimitire_376863.html
Scrie acolo Citeste mai mult !!! ? Cetesc, dacă –i orden , cu plăcere m de nu om avea palincă , om bea vin și om bea bere. Cetesc și nu îmi vine să cred, mai cetesc o dată, mă scarpin sub clopul moștenit de la Burebista ( sau Decebal ? – nu știu ixact ) și mai cetesc o dată  și încă o dată . Cu mintea mea înceată de stăpîn de măgar nărăvaș nu pricep și nu pricep : Zice blogerul de la Adevărul : „Cluj-Napoca, un oraş retrocedat. Ce le mai rămâne românilor?”

„Capitala Transilvaniei este asaltată de cereri de retrocedări de imobile, venite în special din partea bisericilor maghiare, a bisericii greco-catolice şi a comunităţilor evreieşti. În urma înţelegerilor politice  de la Bucureşti, se va da deschide Cutia Pandorei, cu efecte dramatice asupra oraşului Cluj-Napoca. Este vorba de solicitări de restituiri, în mare parte,  de clădiri monumente istorice, multe sedii de şcoli, licee, grădiniţe, clinici medicale,  chiar şi proprietăţi ale Universităţii Babeş -Bolyai, dar şi terenuri intravilane. Trebuie precizat că o parte din aceste imobile au fost deja restituite, unele se află in instanţă, alte urmează a fi restituite doar pe baza unei înţelegeri politice, odată cu intrarea UDMR la guvernare…”
http://adevarul.ro/news/eveniment/cluj-napoca-oras-retrocedat-mai-ramane-romanilori-1_532b158a0d133766a81396ea/index.html
Ptiu, futu-i și n-oi sudui, Clujul meu d-aci pieri , oare cine l-o furat ? JIDANII și UNGURII ....
Același bloger mai zice ( TULAI , DOAMNEEE ) : Oraşele Transilvaniei, sub ameninţarea retrocedărilor
În noul program de guvernare al Cabinetului Ponta 3 sunt incluse o serie de prevederi care vizează accelerarea procesului de retrocedare a imobilelor către bisericile maghiare. Acest lucru ar însemna retrocedarea pe repede înainte, prin decizie politică, nicidecum juridică, la limita sau dincolo de lege, a imobilelor monumente istorice din centrul marilor oraşe ardeleneşti....
http://adevarul.ro/news/eveniment/orasele-transilvaniei-amenintarea-retrocedarilor-1_531f2fe90d133766a8cf8205/index.html
Lăsînd gluma la o parte constatăm că :
• Boc e primar de Cluj
• Deciziile politice privind accelerarea retrocedărilor sunt cele prevăzute „În noul program de guvernare al Cabinetului Ponta 3 sunt incluse o serie de prevederi care vizează accelerarea procesului de retrocedare a imobilelor către bisericile maghiare. Acest lucru ar însemna retrocedarea pe repede înainte, prin decizie politică, nicidecum juridică, la limita sau dincolo de lege, a imobilelor monumente istorice din centrul marilor oraşe ardeleneşti....”
• Boc nu participă în aceste momente la luarea deciyiilor politice de la București
• În calitate de primar BOC este OBLIGAT ca în momentul în care o instanță de judecată a dispus prin sentință definitivă și irevocabilă restituirea unui imobil către indiferent cine, să pună de îndată în aplicare sentința respectivă
Acestea fiind spuse , deoarece se vede și din cosmos ( dacă nu ai pene pe ochi ) că Ponta 3 și justiția si NU Boc au dat ( vor da ) Clujul ( mai ixact hălci din Cluj ) ungurilor si evreilor !!!! se pune în mod firesc întrebarea ce îi mână în luptă pe bravii condeieri CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA ?
Ziarul Adevărul , se știe, de când a preluat Burci pachetul majoritar de acțiuni se implică în campanii de presă ce urmăresc ținte și obiective politice
CIRIEAP PIELEA PULII , mogulul șantajist este un adversar declarat al Băsescului și un vajnic lingător de cur și coaie al Varanului și al Maimuței mongole ce se pretinde premier în RrOMANIKA BABANA (banana ?)
Se prefigureaza posibilitatea ca Emil Boc să fie candidatul susținut de Băsescu la președenția României , drept care s-a dat ORDEN de zi pe unitate : „băieți, aruncați cu spor cacat în ventilator ” , LA VITEAZUL MEU POPOR o minciună repetată devine adevăr , măi tată.
În legătură cu Cirieap –pielea pulii nu îmi fac iluzii dar mă întreb și vă întreb DE CONVENIENȚĂ cu Domnul V.F. :  din moment ce lansează acuzații fără suport  în realitate împotriva sărmanului Boc (care face POC POC și doarme pe BOLOBOC ) ION COJA
• Dă dovadă de rea credinta ?
• Face un exercițiu de manipulare ?
• Dă dovadă cretinism [ si ] sau ticalosie ?
PS Nu pot să nu constat spectaculoasele progrese înregistrate de „RĂCNETUL ( mugetul ? ) KARPAȚILOR ( nu Carpaților ) PATRONAT cu înțelepciune de Ion Coja , această veritabilă voce a ” patriotului naționale ”care de la pașopt încoace neicusorule , luptă și dă- i , dă-i și luptă , pen că nu-i așa , țarișoara noastră stimabile, țărișoara  ... Mai ieri vajnicul condeier de la „RĂCNETUL ( mugetul ? ) KARPAȚILOR ( nu Carpaților ) își mărturisea  regretul că din cauza lipsei unor abilități nu poate posta poza de mai jos dedicată Mareșalului Antonescu și Pofesorului Buzatu :
votati coja presedinte ca nu are nici un dinte - CIRIEAP PIELEA PULII & ION COJA – rea credinta , manipulare , cretinism [ si ] sau ticalosie ? 1003890_646003338746298_549127270_n
Între timp , după cum se poate constata , a învățat să posteze poze, texte bolduite, etțetera ,etțetera ,ce puii mei ce pușca mea , ține-o neică tot așa , țin-o Ioane, n-o lăsa ...

Și-am încălecat pe o șa și vi-am spus povestea așa de aici , din Gerulia....
Și-am încălecat pe un iepure șchiop precum încalecă Udrea pe mop și m-am scărpinat sub clop HOP HOP ...

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum