POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Legalităţile Imorale ale d-lui Băsescu

In jos

Legalităţile Imorale ale d-lui Băsescu Empty Legalităţile Imorale ale d-lui Băsescu

Mesaj Scris de FANTASIO Sam Feb 01, 2014 1:02 pm

Formăm o naţie născută din corupţie, laşitate, compromis şi nimic, sau nimeni nu va reuşi să ne reinventeze 100%. Aş vrea ca realitatea să mă contrazică, dar nu am speranţe. Este adevărat că intrarea în U.E. a mai pus câteva oprelişti. Tot adevărat este că de vreo 2-3 ani Justiţia a început să se mişte, chiar spectaculos în ultimul an. Dar uitaţi-vă doar la jocul “made in Băse’” din finalul mandatului. Nu vreau să fiu greşit înţeles, sunt “băsist” 100%, îmi asum aceasta, nu am de gând să mă schimb în ruptul capului (am motive) dar, d-le Preşedinte încercaţi să NU MĂ LUAŢI DE PROST !V-aţi făcut partid al căror membri declară strident că sunt “oamenii preşedintelui”. Foarte bine, merg cu PMP-ul (chiar dacă la nivel local nu are o reprezentare credibilă) până în pânzele albe. Veţi creşte şi poate chiar veţi câştiga alegerile, nu pot decât să mă bucur, oricum sunteţi singura variantă credibilă la actuala guvernare. Dar, casa din Mihăileanu, EBA în Parlamentul Europei, terenul dela Nana, contractul benzinarilor legalizat de notarul Ioana, toate acestea sunt legale dar IMORALE. Ori nu cred că aveaţi nevoie de astfel de “legalităţi imorale”, clădite pe numele politic Băsescu. Slavă Domnului, aveţi din ce trăi ! Şi nu m-ar deranja dacă măcar aţi tăcea dar, ca orice politician român, încercaţi să găsiţi explicaţii pentru fiecare. Şi atunci cădeţi în ridicol faţă de cei care au cel puţin un neuron treaz.Ştiţi d-le Băsescu, este o vorbă din popor : “Urât sunt, dar prost nu.” Acesta este şi cazul meu, unul dintre “băsiştii” care nu au învăţat cuvântul “trădare”, ci îl preţuiesc pe “onoare”. Politic sunt gata să accept multe compromisuri, pentru că vă ştiu puternic în acest joc (nu aţi pierdut niciodată). Dar explicaţiile penibile despre fapte şi întâmplări legate de situaţia materială, ţineţi-le pentru dvs. ! Suntem oameni care vă susţin necondiţionat, şi nu puţini, aşa numiţii “talibani băsişti”, pentru care o “cură” de sinceritate face mai mult decât o funcţie sau un pumn de arginţi.Închei cu speranţa că veţi ajunge prim-ministrul sub a cărui conducere în România NU vor mai muri oameni negăsiţi prin munţi, NU se va mai promova interesul personal, NU rudele şi amicii guvernanţilor vor prospera, NU se va ma face “protecţie socială” nemeritată, iar corupţia endemică va suferi răni adânci, netratabile. Dacă toate acestea vă vor purta numele, atunci “talibanul băsist” îşi poate încheia misiunea. Până atunci, mergem împreună. Cu stimă…
FANTASIO
FANTASIO

Mesaje : 496
Data de inscriere : 24/09/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum