POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Atac la Constituţia României!

In jos

Atac la Constituţia României! Empty Atac la Constituţia României!

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Dum 2 Iun 2013 - 1:09

Atac la Constituţia României! Pizap.com10.20206387760117651370163391453
Biblia și pușca
Am la cap o Biblie și o pușcă
Mă trezesc cu ele și adorm
Zi și noapte îmi urmez destinul
Totul parcă-i un coșmar enorm

Biblia e temelia casei
Pușca e zăvorul ei de foc
Nu credeam s-ajung în a mea țară
Ca haiducii fără de noroc


Românie, inima mea
Pîndită de păsări de pradă
La gloria ta voi veghea
Ca floarea de colț în zăpadă


Poate mîine în zori va fi iar pace
Poate mîine în zori va fi război
Biblia și pușca fac de gardă
Asta-i stema țării noastre noi .

Atac la Constituţia României! 8922037618_3c27154338_o
Procesul de revizuire al Constituţiei scoate la iveală, pe zi ce trece, unele dintre cele mai „bizare” discuţii şi propuneri al căror subiect este fie total paralel cu cel în cauză, fie de-a dreptul deliberat rău intenţionat. Din această ultima categorie fac parte, în primul rând, sugestile şi recomandările care vizează înlocuirea Articolului 1, alin.1 din Constituţia României care prevede că: „România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil”. Legat de acest aspect nu ne miră absolut deloc faptul că UDMR-ul şi celelalte formaţiuni şi partide aparţinând minorităţilor alogene maghiară şi secuiască din România, profită, din nou, şi de motivul revizuirii, pentru a solicita scoaterea din actuala Constituţie a sintagmei de „stat naţional”.

De altfel, nici nu ne interesează că o minoritate alogenă din ţara noastră se declară împotriva unei prevederi constituţionale împărtăşită de cetăţenii români majoritari ai României. Regula democraţiei în acest caz este simplă: în condiţiile în care drepturile minorităţilor sunt garantate şi respectate, aşa cum se întâmplă, pe deplin, în ţara noastră, minoritatea nu poate impune majorităţii voinţa sa în ceea ce priveşte
continuarea AICI PE SITE
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum