POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

von PONTHAUSEN în Coliba unchiului TOM(Jery era HABSENT motivat) - Care este primul ( si probabil singurul ) acord de importanta exceptionala semnat de Ponta in SUA

2 participanți

In jos

von PONTHAUSEN în Coliba unchiului TOM(Jery era HABSENT motivat) - Care este primul ( si probabil singurul ) acord de importanta exceptionala semnat de Ponta in SUA Empty von PONTHAUSEN în Coliba unchiului TOM(Jery era HABSENT motivat) - Care este primul ( si probabil singurul ) acord de importanta exceptionala semnat de Ponta in SUA

Mesaj Scris de Admin Vin Oct 25, 2013 2:59 pm

von PONTHAUSEN în Coliba unchiului TOM(Jery era HABSENT motivat) - Care este primul ( si probabil singurul ) acord de importanta exceptionala semnat de Ponta in SUA 1386004_685377731475525_699584079_nDeci energia eu o văd, alături de IT, cele două domenii în care, cu sprijin american, România poate fi un lider regional
In timp ce tanarul si energicul premier  viseaza la “lider regional” , atentie  ca a mai visat unul asa ceva si a terminat cu leadershipul rapid –  dar desigur cu un mic ajutor de la Big Brother si eventual niste contracte in IT cu amicul Sebi,  s-au semnat numai acorduri economice de succes …

Remus Pricopie, a semnat miercuri, la Washington, Protocolul de cooperare cu Muzeul Memorial al Holocaustului din Statele Unite, reprezentat de directorul Sara Bloomfield, şi cu Institutul Naţional pentru Studierea Holocaustului din România „Elie Wiesel”, reprezentat de directorul general Alexandru Florian. Evenimentul a avut loc în prezenţa primului-ministru Victor Ponta.
Impresionant rezultat al vizitei  : in loc sa se bata cu sabiile pe strazi, elevii vor putea vizita muzeul Holocaustului, Pricopie rulz. Ziceati ceva de vize sau niste acorduri economice ?! Ei na, ce pretentii, doar nu de aia s-a plimbat dottore peste Ocean!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

von PONTHAUSEN în Coliba unchiului TOM(Jery era HABSENT motivat) - Care este primul ( si probabil singurul ) acord de importanta exceptionala semnat de Ponta in SUA Empty Stenograma convorbirii Biden-Băsescu

Mesaj Scris de klein raluca Vin Oct 25, 2013 9:00 pm

Joseph Robinette Biden: Hello, Traiane dragă.

Traian Băsescu: Cine e la telefon? Tu eşti, Angela? Ai grijă ce vorbeşti!

Joseph Robinette Biden: Sunt eu, Joe!

Traian Băsescu: Hai, noroc! Să trăieşti, Joe! Care-i problema?

Joseph Robinette Biden: Uite de ce te-am sunat... A trecut pe la mine un băiat...

Traian Băsescu: Victor Viorel.

Joseph Robinette Biden: Exact. Veri nais. Foarte laikăbăl.

Traian Băsescu: Da, da - sou chiut!

Joseph Robinette Biden: Zicea că nu te cunoaşte.

Traian Băsescu: România e o ţară mare, Joe. Nu ne putem şti toţi, unul cu altul.

Joseph Robinette Biden: Mi-a adus nişte borcane cu dulceaţă preparată de soţie. Şi-a tras nişte poze cu telefonul la mine-n birou. L-am întrebat: Victore, ce vrei tu să faci cu România?

Traian Băsescu: Şi ce ţi-a răspuns?

Joseph Robinette Biden: Mi-a spus: s-o scap de Băsescu!

Traian Băsescu: Parcă zicea că nu mă cunoaşte...

Joseph Robinette Biden: Tocmai ăsta mi s-a părut că-i farmecul băiatului. Nu insistă prea mult pe aceeaşi idee. Business oriented.

Traian Băsescu: Aha, chitit pe treabă.

Joseph Robinette Biden: La breakfast se întâlnise cu nişte fete de la Motorola şi m-a rugat să pun o vorbă bună la firmă să-i dea telefoanele.

Traian Băsescu: Ce ţi-a mai cerut?

Joseph Robinette Biden: Mi-a cerut mai multe sonde de foraj. Spunea că românii abia aşteaptă să-şi câştige independenţa energetică - sunt mari manifestaţii de nerăbdare în toată ţara.

Traian Băsescu: Ce ţi-a mai cerut?

Joseph Robinette Biden: Mai nimic. Nişte tunuleţe cu apă, nişte lacrimogene pentru radicali, nişte bulane de bătut babe care încalcă proprietăţi private, know-how-ul la hot dogi… Mi-a mai cerut voie să recunoască Kosovo, în 2015…

Traian Băsescu: Şi ce ţi-a mai cerut?

Joseph Robinette Biden: Să-i ridic vizele.

Traian Băsescu: Şi…?

Joseph Robinette Biden: Şi i-am dat un autograf pe mingea de baschet.
klein raluca
klein raluca

Mesaje : 405
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum