POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor

2 participanți

In jos

Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor Empty Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor

Mesaj Scris de Admin Lun Aug 26, 2013 2:29 pm

Am încercat vreo săptămână să nu zic nimic de Cioabă, regele obez, maro şi mort al ţiganilor. Nu de alta, dar absolut orice aş zice, ar suna extrem de xenofob.

Dar mie nu mi se pare. Xenofobie e atunci când refuzi să înţelegi o cultură. Eu zic că o înţeleg şi mi se pare o cultură înapoiată, ridicolă şi parazitară. În sensul că e complet dependentă de restul societăţii ca să funcţioneze. Dacă iei 1000 de ţigani şi îi pui pe o insulă pustie, în 2 luni o să îi găseşti pe toţi morţi de foame dar cu coroane din frunze şi crengi pe cap. Morţi, săraci şi regi.

Şi nu o să le spun niciodată rromi. Că ce, că au decis ei într-o zi că sunt ofensaţi că li se spune ţigani. Ete pula. Aşa brusc mă simt şi eu ofensat că mi se spune om. Vreau să vină ăia de la drepturile omului şi să-i fută în gură pe toţi ăia care nu mă strigă centaur. Că aşa vrea pula mea. Să fiu ofensat de toate apelativele care nu-s centaur. Aşa m-am trezit io într-o zi şi toată lumea trebuie să vorbească despre mine cum mi se scoală mie, că aşa funcţionează lumea sau ceva.

Hai să o lăsăm la ţigan. Ţigan e varianta de mijloc. Nu e nici rrom, nu e nici cioară. Ţigan nu are conotaţii negative. E doar ţigan. Are conotaţii negative doar în sintagma “ţigan borât”. Şi nici asta nu e discriminare. Pentru că nu toţi ţiganii sunt ţigani borâţi. Doar ăia care fac lucruri pe care doar un ţigan borât le-ar face.

Spre exemplu, regele Cioabă era un ţigan borât. Pentru că şi-a făcut o coroană într-o zi şi s-a autoproclamat rege. Fără nici o motivaţie logică. Ţară nu are, să zici că titlul are vreun sens din punct de vedere legal. Popor nu are, că 80% dintre ţigani se declară români la recensământ şi majoritatea nici n-au auzit de el. Că e greu să auzi de chestii când eşti analfabet. Şi nici nu e din vreo familie nobiliară sau ceva. Aşa i s-a sculat lui într-o zi să îşi zică rege şi să îşi bată pula prin asta de monarhie.

Acuma nu sunt monarhist, că monarhia e o hipsterală, dar toată chestia asta total îl face pe cioabă un ţigan borât.

Un ţigan borât care a băgat prea mult în el şi a crăpat. Şi nici nu avea asigurare medicală. Regele pulii. Coroană de aur avea timp să-şi facă. Da’ să intre în rând cu lumea şi să îşi facă dracu’ o asigurare la CNAS nu. Măcar aşa, din poziţia unui rege. Să fie un exemplu pentru supuşii lui care rar au buletin, darmite asigurări şi chestii prin care să plăteşti impozite la stat.

Şi ăsta e un alt motiv pentru care Cioabă era un ţigan borât. Că îşi folosea titlul ridicol să behăie după drepturi pentru “poporul” lui. Să fie şi ei egali în drepturi. Coaie, o dată cu drepturile vin şi obligaţii. Să behăi că vrei aceleaşi drepturi ca şi mine dar în acelaşi timp să eviţi obligaţiile pe care le am eu te face un ţigan borât. Cât de garoi împuţit, baragladină şi cioară belită trebuie să fii ca să ai impresia că ar trebui să fim egali în drepturi, da’ când e vorba de responsabilităţi sociale să te tragi pe cur?

Şi a murit Cioabă.

Şi mii de pirande au declarat că o să ţină doliu nespălându-se. Uite de-asta zic eu că toleranţa asta faţă de culturi, oricât de ridicole ar fi, e o idioţenie. Da, înţeleg doliu şi jale. Dar spălaţi-vă, în gâtul mamii voastre de borâţi. Şi aşa sunteţi faimoşi pentru damful pe care-l împrăştiaţi. Ce ar fi să tăiaţi din cultura voastră toate obiceiurile care vă fac să puţiţi şi mai tare decât deja puţiţi?

Ce ar fi, da’ ce ar fi.

Ştiu, e o propunere absurdă. Dar ce ar fi. Ia, ascultaţi-mă puţin.

E o idee nebunească, dar e atât de nebunească încât ar putea funcţiona.

Ce ar fi ca atunci când ţineţi doliu să faceţi exact invers: SĂ VĂ SPĂLAŢI ZILNIC! S-ar ofensa mortul că pute mai tare decât voi?

Şi toate televiziunile şi ziarele au scris de el. Pentru că presa e plină de reduşi mintal care vorbesc despre un om ca şi cum ar fi fost cineva doar pentru că într-o zi s-a autoproclamat cineva.



Dar să trecem la lucruri cu adevărat imbecile. Ia ghiciţi care dintre fiii lui, la fel de guşaţi şi arătând ca încrucişarea dintre un porc, un om şi un căcat a ajuns rege în locul lui? EVIDENT CĂ AMÂNDOI. Ce pula mea. Dacă tot te autoproclami chestii că aşa vrea pula ta, de ce să nu facă şi frac-to? Aşa că un ţigan borât, Dorin va deveni rege internaţional al ţiganilor. Iar celălalt, Daniel, regele naţional al ţiganilor. Cu toate că nici un ţigan din afara judeţului Sibiu nu a auzit de autoritatea ăstora. Şi după ce o să crape şi ăştia o să fie un rege internaţional al ţiganilor şi unul internaţional al ţigăncilor Şi încă doi în ţară. Sau 8 în total, dacă se decid să împartă ţigăneala şi pe ture. Să fie un rege naţional al ţiganilor pe timp de zi, unul a ţigăncilor pe timp de zi, unul al ţiganilor pe timp de noapte şi unul al ţigăncilor pe timp de noapte.

E important să ai rege şi pe timp de noapte, mânca-ţi-aş. Că mangleala merge cel mai bine noaptea.

Şi să nu uităm că ei au şi împărat. Pe împăratul Iulian.

Dar aş putea şi eu să mă proclam rege al ţiganilor. Că am la fel de absolut nici un motiv logic ca şi Cioabă şi fiii lui. Dar eu nu o să fac asta. Eu am să mă proclam Faraon Intergalactic al centaurilor pentru că, spre diferenţă de ţigani, centaurii nu put. Pentru că sunt imaginari. Şi nu au nici un efect negativ asupra societăţii, fiind imaginari.

Da’ e oficial. Şi să moară mă-ta dacă după ce crap nu vorbiţi la televizor despre mine şi despre ce am făcut eu pentru problemele centaurilor de peste tot. Vă fut cu pulă spectrală de dincolo de mormânt dacă nu îmi acordaţi după moarte importanţa pe care fără nici un motiv mi-am autoproclamat-o.

sursa: piticigratis.com

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor Empty Roxana Iordache

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Lun Aug 26, 2013 7:07 pm

Dubla bulibaseala. RRegatul RRomaniei sau proclamarea statalitatii paralele a TIGANIEI
Ce se întâmplă de câteva zile la Sibiu nu face decât să pună cruce pe imaginea internaţională a României. România de acum încolo are ca o piatră de mormânt convingerea străinilor că este de fapt Rromânia, ţara internaţională a rromilor, regatul ţiganilor de pretutindeni.
Pentru asta a fost o activitate neobosită, de 23 de ani, începută de Ion Iliescu şi încoronată de Traian Băsescu. Ilici a fondat oficial “Casa Regală Cioabă”, iar Băsea i-a încununat succesul.
Toată tevatura, din Antalya încoace, a consolidat impresia internaţională că România e patria romilor, ţara ţiganilor. Declaraţia “împăratului” Iulian cu privire la Udrea, etnică pe care o vrea de nevastă, a pigmentat ţigăneşte campania de distrugere a României. Fiindcă nu e vorba numai de imagine. E vorba de ţară. Depreciată în ultimul hal.
Dubla bulibăşeală de la Sibiu e imaginea lipită de fruntea României. Câtă activitate diplomatică ar trebui ca să-i convingi pe străini – şi ignoranţi, şi interesaţi de batjocorirea noastră – că România nu-i Rromânia, ci un leagăn al civilizaţiei creştine? Bulibăşeala e totodată menită să maculeze ideea de monarhie şi să blasfemieze Coroana Română, a cărei deviză este Nihil sine Deo. În sfântă tradiţie ortodoxă. Deci, e, de fapt,o triplă bulibăşeală: macularea României, a monarhiei şi a ortodoxiei.
Deci, ce s-au gândit ţiganii? Ia să ne tragem doi regi, ca să fie clar că ţărişoara e un rezervor nesecat de ţigănie. Plus că pe linie penticostală şi baptistă, asta e imaginea care se va cimenta cel puţin în SUA.
Dorin, pe care toţi îl vedeau succesor, şi-a plătit scump declaraţia prostească de joi, anume că-i va preda sceptrul şi coroana lui Băsescu, “după ce-şi gată mandatul”. Că asta a spus, când l-a numit “al doilea tată”. Deci, a primit un premiu de consolare, o coroană turnată pe loc din monede imense din aur de 24 k, ca “rege internaţional”, adică, o funcţie de reprezentare, prin care lumea să nu uite că Rromânia, ca ţară de baştină, guvernează ţiganii pe plan mondial: adică, mangleala. Dorin Cioabă e de fapt şi fără succesiune, şi cu banii luaţi, pentru că “rege al ţiganilor” din ţară a fost “încoronat” mezinul Daniel, care a moştenit deopotrivă “sceptrul şi coroana”, şi averea, şi “palatul regal”, în care rămâne lângă “regina-mamă”.
Şi ca ţigănia să fie maximă, deci şi ecoul internaţional pe măsură, intervine şi “Împăratul” Iulian pe interval, anunţând o contestare a dublei “încoronări”, spre revolta supuşilor ciobari care-l contestă pe “Împărat”, îl consideră autointitulat, spre deosebire de al lor, care e uns oficial de Iliescu şi confirmat de Băsescu.
S-a băgat moţ la discurs între ţigani şi V.C. Tudor, chiar între cele două “încoronări”, elogiind “Familia Regală Cioabă” – după ce mai mult de două decenii a înjurat ţiganii. A fost acolo din dublu oportunism, confesional şi electoral, fiind prima dată când şi-a recunoscut apartenenţa neoprotestantă, de unde până acum se pretindea ortodox. Dar vin europarlamentarele şi are nevoie de voturi, poate o face în tandem cu EBA – păcat numai că Manţog e la pârnaie, fiindcă el era expertul în distribuit voturi electorale.
A fost o maimuţărire a ceremoniilor de încoronare, s-a strigat, grotesc, “Trăiască regele” pentru ambii fraţi. Şi ce-i extrem de grav, de-o gravitate maximă, e faptul că la Sibiu s-a etalat manifest o STATALITATE PARALELĂ. Inaugurată pe vremea lui Iliescu şi “consacrată” pe vremea lui Băsescu care, la patru ace, a depus la priveghi o coroană semnată “preşedintele Traian Băsescu”. Partener strategic al Casei Regale Cioabă. Sau supus?
Oricum, declaraţia episcopului Tőkés privind protectoratul asupra Transilvaniei – sau a unei părţi din Transilvania – pe care l-a solicitat de la Ungaria păleşte faţă de evenimentul de la Sibiu, care a constituit de fapt proclamarea statalităţii ţigăneşti a României.
În asemenea hal a ajuns România. Şi ironia e că toată “panarama” se petrece chiar de 23 august, data în care Regele Mihai a întors România alături de puterile Aliate, ceea ce avea să scurteze al Doilea Război cu o jumătate de an şi să salveze zeci de mii de vieţi. Şi să ducă la recuperarea părţii de Transilvanie ocupată, salvând totodată ţara noastră de spectrul aglutinării sfâşiate în URSS. Dar cine să dezbată despre această dată? În prim-plan e rregatul Rromâniei.
Băsescu ar trebui convocat în Parlament să explice cum e asta cu dubla statalitate. Dar cine să-l convoace?
În mod sigur am să mai scriu despre proiectul de distrugere ireversibilă a României.
P.S. Felicitări Carminei Othman, reporter de elită, ca de obicei! Un model de reporter special (discreţie informativă, eleganţă a ştirii, ştiinţă a interviului spontan). Antena 3 ar trebui să ţină stacheta jurnalelor la nivelul ei.
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor Empty “Românii ie popor de violatori de babe” – dixit “regele” Dorin Cioabă, copiluțu’ lui Traian Băsescu

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Lun Aug 26, 2013 7:09 pm

Pentru mine domnul președinte este al doilea tată”, a dezvăluit recent Dorin Cioabă, pe care l-am citat și în titlul articolului, cu un panseu, un gând cald al său pentru poporul român, exprimat într-o dezbatere televizată pe tema obiceiurilor țigănești de împingere la măritiș a minorelor. Conform legii, inițierea de contacte sexuale cu copii se numește pedofilie și este aspru sancționată – excepție făcând supușii lui Cioabă. Tătucul lui Dorin Cioabă, Traian Băsescu, este președintele unui popor de violatori de babe, un popor nașpa în percepție țigănească a copiluțului, mândru foarte se pare că poporul supușilor săi este unul de violatori de copii. Dorin Cioabă, regele contestat deja după moartea tatălui său, pretinde că are două facultăți la bază, e mai școlit chiar decât Elena Udrea, cea mult râvnită de Împăratul Iulian, are și diverse funcții pseduo juridice, e șef de stabor, așa zis tribunal țigănesc, o maimuțăreală a unei instanțe autentice. Pe lângă șmecheria din familie și obrăznicia tot din familie, în spatele afirmațiilor noului așa zis rege al romilor se ițește o stereotipie de gândire ce trimite la orizontul Evului Mediu.
Românii și nu numai românii, întreaga Europă se confruntă cu o “logică” de ev mediu, căreia nu-i poate face față. Într-o prestigioasă publicație franceză, chiar zilele trecute apărea un interesant material intitulat

http://www.bvoltaire.fr/josemeidinger/les-roms-deshonorent-le-peuple-du-voyage,34084

Este vorba de jafurile confraților lui Traian Băsescu, romii români. Bag citat ca să fie mai clară tema: «Les Roms sont, en effet, une véritable tornade pour nos campagnes dont ils sont la plaie, et la hantise de nombreux agriculteurs littéralement pillés nuitamment dans leurs exploitations : « Champs de fruits saccagés, gasoil siphonné, piquets en fer arrachés… Les paysans se disent impuissants face à ces actes qui seraient plus fréquents… » C’est le très droit-de-l’hommiste journal Le Monde qui l’écrit dans son édition du 22 août. « Un groupe d’agriculteurs qui “tournaient” ont pris sur le fait deux Roumains en train de voler des câbles (…) Un jour, ça finira mal ! », y témoigne un producteur de fruits dans les Pyrénées-Orientales. « Une gangrène », ajoute le quotidien du soir, citant le président de la FNSEA de Midi-Pyrénées qui explique combien ces vols incessants usent ses confrères : « On vient saccager un travail déjà pénible et peu rémunérateur. Les gens deviennent fous ! » Retrouver les auteurs de ces vols n’est pas chose aisée. Certes, tous ne sont pas d’insaisissables « fils du vent » et il n’y a pas que les Roms pour marauder et chaparder dans nos campagnes. » Cunoscutul jurnalist francez, continuă în aceeași notă, deplângând faptul că romii noștri au făcut să fie aruncată și asupra altor seminții nomade un blam apăsător. Romii noștri se pare că sunt cei mai sălbatici și mai barbari dintre toate celelalte neamuri de romi stabilite prin diferite zone europene - Alsacia, Boemia, Provence etc.
Motivul nu este deslușit până în prezent în vreo lucrare analitică, bănuiesc însă că în mare măsură vina o poartă liderii lor, cu toții aparținând în vreun fel sau altul Sistemului securistic și milițienesc de altădată. Mari averi ale unor țigani cunoscuți au în spate șefi de servicii secrete, găsești în spatele unui Didilă pe Popescu Televizor de la SRI, prin dosul unor clanuri țigănești din Craiova se află bandiți din poliție și din spațiul politic. Șefi de clanuri criminale țigănești au în telefon numărul președeintelui României, la nunțile lor pedofilice vin șefi de partide, mass-media este la degetul mic al tuturor leprelor, maneliștii evazioniști fiscali sunt lideri de audiență pe televiziunile acelorași securiști infami și activiști de partid care i-au creat și propulsat.
“Această haită sălbăticită și dotată cu privilegii speciale este folosită ca un berbece împotriva civilizației europene și implicit și împotriva României” – un avertisment tras cu ani în urmă de marele dizident și supraviețuitor al laăgărelor comuniste din URSS, profesorul de psihologie Vladimir Bucovski, în cadrul unei conferințe la care am participat, la Brașov, în 2008. Expert în metodologiile utilizate de KGB,Vladimir Bucovski a lansat o temă de analiză cu privire la profitorii reali ai dezastrului provocat pe plan european de mafiile țigănești. Nu degeaba am subliniat într-un articol anterior rolul Moscovei în augumentarea temei țigănești. Dacă sunt aruncate împotriva europenilor hoarde cu apucături de evul mediu rezultatul poate fi nimicitor și folosul haosului îl extrage aceea țară – Rusia - care tot momește Republica Moldova cu Eurasia ca echivalent la integrarea europeană.

Avertismentul SRI, ignorat de factorii politici

Într-o lucrare pomenită într-un articol anterior, ce se referă la conceptul războiului axiologic, se găsesc unele note (și) despre utilizarea romilor într-o “lucrare” complexă ce face parte dintr-un lanț de agresiuni împotriva românilor. Cadru SRI în rezervă, sociolog și publicist, colonelul Vasile I. Zărnescu, a prezentat aspecte ale utilizării unor noi forme de agresiune societală în “Ubicuitatea războiului axiologic”, volum coordonat de Elena Zamfir, Ilie Bădescu, Cătălin Zamfir, în urma celui de al IV-lea Congres de sociologie din 14-16 decembrie 2000 în care tema principală a fost Starea societății românești după 10 ani de tranziție.
În cadrul acestui studiu, sunt trecute în revistă principalele domenii în care se manifestă această formă insidioasă de război a carei calitate esențială este ubicuitatea – faptul că se manifestă peste tot, în toate sistemele și subsistemele societății.Se relevă în cadrul studiului, că dintre agresiunile axiologice comise contra României fac parte, printre altele, impunerea frauduloasă și folosirea intensă a cuvântului „rom/rrom“ și a derivatelor sale „romali“/„romanes“ etc. cadrul SRI avertizând asupra consecințelor pernicioase provocate de confuzia reată deliberat, cu scopul de a-i substitui pe români cu țiganii – consecințe care s-au adeverit în anii care au trecut. Nu este prima oară că ne referim în paginile ziarului Curentul la semnalele de alarmă trase de cadre ale SRI sau SIE, cu ani în urmă, semnale ce au fost desconsiderate sau ignorate total de factorii politici. Trecerea timpului din păcate a confirmat analizele ofițerilor care au ajuns să vadă, acum, la pensie, cum sunt aruncate la gunoi toate rezultatele muncii lor.
Ne facem datoria de a prelua pentru uzul opiniei publice măcar, secvențe ale muncii acestor oameni, cadre ale SRI care acum au ajuns, iată, să fie luați la bătaie pe stradă de către cei pe care îi documentează, cum a fost recent și cazul ofițerului SRI bătut de coruptul primar și lider UDMR Raduly Robert Kalman.
Ofițerul SRI în rezervă arată că “în virtutea atribuțiilor sale profesionale, a realizat diverse sinteze pe această temă – a agresiunii axiologice reprezentată de cuvântul „rrom/rom“ –, materiale care au fost înaintate, pe cale ierarhică instituțională, „factorilor de decizie din stat“ și că, într-o mare măsură, aceste materiale au constituit unul dintre factorii care au stat la baza lansării Memorandumului H03/169 din 31 ianuarie 1995, al Ministerului Afacerilor Externe al României, în timpul mandatului lui Teodor Meleșcanu. Acest Memorandum a explicat caracterul periculos al folosirii cuvântului „rom/rrom“ – prin consecințele sale nefaste – și, ca atare, cerea eliminarea cuvântului „rom/rrom“ și a derivatelor sale din lexic – pentru început, din limbajul oficial și al mass media – și folosirea exclusivă a cuvântului statuat istoric și științific, de „țigan“.”
Colonelul Zărnescu mai arată în studiul său că “impunerea vocabulei „rom“ nu are nici o justificare – în afara acesteia singure, subversive și diversioniste, din cazul de față: de compromitere deliberată a României, prin asocierea țiganilor cu românii, a substituirii lor și, în final, a creării impresiei că românii sunt, de fapt, țigani – așa cum susțin, acum, francezii și italienii („ginta latină“!), englezii, Jirinovski, Voronin, ungurii. Esențial, însă, este faptul că, indiferent de etimologia lui, nu cuvântul „țigan“ este acela care este jignitor, peiorativ, cum cred liderii țiganilor, care, astfel, se ascund după deget, confecționând ținte false pentru eludarea problemei și pentru a-și justifica fondurile europene și românești însușite nemeritat, inutil și abuziv, ci comportamentul lor și refuzul lor încăpățânat de a-și schimba modul de viață, chipurile „tradițional“.”
Un astfel de lider este și noul rege al țiganilor Dorin Cioabă, protejatul lui Traian Băsescu, care îți permite să vorbească despre români așa cum l-am auzit cu toții la oră de maximă audiență pe canalele tv care-i acordă expunere mediatică. În 2007, Graham Watson, liderul Alianței Liberalilor și Democraților pentru Europa (A.L.D.E., grup parlamentar în cadrul Parlamentului European), afrima tranșant: “Cea mai mare problemă a României este că românii sunt confundați cu romii“.
Iar problema este acutizată de când însuși președintele României, al doilea tată al noului rege Cioabă, tace și nu-și urechează măcar copiluțu de suflet, când acesta batjocorește public poporul român pe care, totuși, Traian Băsescu îl reprezintă.

George Roncea
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor Empty Re: Şi tu poţi deveni chiar acum un rege al ţiganilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum