POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Coroana si cocosul

In jos

Coroana si cocosul Empty Coroana si cocosul

Mesaj Scris de fabio Mar Aug 20, 2013 1:31 pm

steag monarhieSunt sigur de faptul că mulţi români au fost uimiţi de ştirea legată de principesa Irina. Pe de o parte prin natura găinăriei, de care este acuzată, pe de altă parte prin faptul că a fost adusă şi menţinută atât de brusc şi de intens în centrul atenţiei.
Deşi este fiica Regelui, Irina nu ar fi avut prea multe şanse să acceadă la tron. Nici nu cred că îşi dorea în mod deosebit. Părea destul de fericită la ferma ei din Oregon. Şi atunci, de ce a devenit atât de brusc o ţintă? Ce se ascunde în spatele acestei poveşti?
Deşi nu sunt un împătimit al teoriilor conspiraţiilor, nu am cum să nu mă gândesc la faptul că autorităţile americane, care se plâng de faptul că nu fac faţă diferitelor ameninţări externe şi interne, se ocupă tocmai de lupte de cocoşi. Chiar vreţi să îmi spuneţi că FBI-ul care nu reuşeşte să ţină sub control mafiile (şi vorbesc aici atât de droguri, cât şi de trafic de persoane, ameninţări teroriste, etc.) îşi dedică resursele supravegherii unor lupte de cocoşi? Şi asta dintr-o motivaţie de ordin sanitar? Chiar credeţi că diferite agenţii guvernamentale conlucrează şi trimit ofiţeri sub acoperire de dragul unor cocoşi, în situaţia în care cu toţii am văzut ce se întâmplă în abatoarele americane?
Bineînţeles că există o altă motivaţie ascunsă în spatele aparenţelor. Iar aceasta are de a face cu curentul pro-monarhist, tot mai puternic în România. Românii s-au săturat de gaşca de lichele, care prăduieşte ţara de peste 20 de ani. Românii s-au săturat să tot fie vânduţi pe post de cobai, carne de tun sau slugi unor străini, în ale căror funduri stau bine înfipte nasurile politicienilor noştri.
Aşa că serviciile au început să sape. Şi se pare că nu au reuşit să găsească (încă) murdărie în cercul mai apropiat al Casei Regale. Au găsit-o tocmai în SUA.
Întrebarea naturală este: de ce ar ajuta autorităţile americane slugile de la Bucureşti? Simplu! Odată ajuns Regele la putere, există pericolul regăsiri demnităţii naţionale. S-ar putea ca noul suveran să le spună NU, atunci când vor veni să ne otrăvească apele cu gazele de şist, s-ar putea să le spună NU, atunci când vor veni să ne otrăvească pământul cu cianuri, să le spună NU, când vor veni cu contracte de miliarde pentru autostrăzi inexistente, să le spună NU, când ne vor cere din nou soldaţi români pe post de carne de tun în războaiele lor pentru petrol.
Asta se ascunde în spatele acestei găinări! O tentativă de a arunca cu noroi în Rege! O acţiune motivată de teama că românii ar putea scăpa de paraziţii intestinali din parlament, din guvern şi de la Cotroceni şi ar putea readuce Monarhia la putere. De Remus Radoiu – Agonia Natiunii
fabio
fabio

Mesaje : 798
Data de inscriere : 12/12/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum