POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI

2 participanți

In jos

ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI Empty ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI

Mesaj Scris de Admin Lun Aug 12, 2013 3:57 pm

Motto 1
:
„Nu cu argumente filosofice şiumanitare veţi convinge pe aceşti tirani, ci cu lancea lui Horea.” (Avram Iancu )

                                           
Motto 2 :
“Uitaţi-vă pe câmp, moţilor, sunteţi mulţi ca cucuruzii brazilor, suntem mulţi şi tari, căci cu noi este Dumnezeu! No, hai si-om merge …”  (Avram Iancu )

Deschizi televizorul şi auzi ANALIştii lui peşte prăjit vituperînd la adresa lui Băsescu, vinovatul de serviciu .
intri pe facebook şi te cruceşti citind cum tot felul de neica nimeni învîrt temeinic şi cu metodă coiul în căldare şi se erijează în analişti de conjunctură , docţi şi tot atăt de bine informaţi ca şi zona subcodală a oii lui Jiji berbecali :
• Jobbik a facut si a dres
• Nemeth Zolt a spus
• Tokes Lazlo a behait
• Basescu tace …
• De ce tace Basescu ?
• Basescu a fost demis la referendum
• De ce nu pleaca Basescu s a il lase pe Cacarau in locul sau ?
• Basescu a fost comunist pe cand lui Iliescu , Ponta si Cacarau le miroase gura a apa de trandafiri chiar sic and maninca cacat
• Basescu a vorbit …
• De ce a vorbit Basescu ?
• Unde-i flota pe care a vandut-o nea Nicu Votcaroiu si apoi, nu conteaza, oricum Basescu e de vina
• Basescu risipeste banii mergind in tara cu elicopterul , ce p…mea , ar putea merge cu bicicleta sau tractorul , nu de alta dar Ponta dragutul cata economie a facut mergand de-am boulea in Africa centrala si in tara mandarinilor ca sa o frece la rece
• MAE dragutul , in marea inteleciune a lui CURLATEAN cel lat in cur a dezamorsat situatia si atunci , vezi doamne , a venit bagabontul de Basescu sa puna napalm pe foc ( citesz din clasic in viata postator pe feizbuc, cu flegme in suflet si muc la nasuc
Va voi spune ceva si o fac cu parere de rau
• unii (pe cativa i-am respectat au fost pana mai ieri ) deci , unii ,zic eu ,
• sunt iremediabil tampiti de antene , cei doi –trei neuroni din dotare refuza sa
• mai functioneze si se simt impliniti doar daca isi vomeaza tampenia in blogosfera.
• Nu contest nimanui dreptul de a fi uselist si , sincer , ma bucur pentru voi , dup
• ace Basescu si cu Boc vi-au taiat pensiile
• ( vi le-a taiat , nu e asa , cretinilor ? ) si 25 % din salariu, USL VA ADUCE
• VOUA lapte in ţâţe ( alea de la care vă veţi alăpta, ţâţa Iliescului , a
• pontănacului şi a căcărăului ) drob de sare în spinare ( haileo, vă va cocoşa
• cu noi taxe şi impozite ) , mălăieş în călchieş iar apoi vă va trânti şi o p…în
• cur ca să nu vă cadă chiloţii căcănii pe care îi schimbaţi la anul nou şi la
• paşte.
Vă atrag atenţia că guvernatorul sau dictatorul cum vă place vouă să îl alintaţi nu mai candidează , mai are patru sute si vreo nouăzeci de zile de mandate pe care le va folosi ca să dea până în ultima zoi cu târnacopul în boaşe de porci uselişti şi să nu începeţi cu înjurăturile, am două doctorate în injurături , pe bune şi dacă începeţi să lătraţi, vă pizduiesc de nu vă vedeţi, jigodiilor .

https://www.facebook.com/groups/155039828029009/
ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI 999728_646570375356261_298794351_n
"Eu cred ca, din acest punct de vedere, Covasna si Harghita trebuie tratate ca orice alt judet. Nu este obligatia noastra sa cream un tinut autonom, cata autonomie e la Covasna tot atata trebuie sa fie si la Caracal. Aici este de nediscutat subiectul (...) Nimeni nu este deasupra legii. Nici partidele care au majoritati de 70%, majoritatea nu iti da dreptul sa incalci legea si Constitutia. Nici 5.000 de oameni care ies in strada si cer autonomie fara sa defineasca prea bine, vorbesc de autonomie"
ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI 1170673_646571385356160_1515808116_n
Extremiştii ungari ai Jobbik fac valuri în Harghita pentru autonomia secuilor. VIDEO: Partidul de la Budapesta de care Hitler ar fi fost mândru caută noi recruţi în Ardeal
ARTA DE A HALI CACAT CU BETISOARE CHINEZESTI :Anunţul Ministerului ungar de Externe, referitor la declaraţiile liderului Jobbik
ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI Jobbik
Anunţul Ministerului ungar de Externe, referitor la declaraţiile liderului Jobbik
www.gandul.info
Jobbik este un partid de opoziţie care nu este implicat în activitatea Guvernului ungar şi nu împărtăşeşte responsabilităţile acestuia, a declarat Ministerul ungar de Externe pentru MTI, răspunzând unei...
CITITI MAI MULT, CLIK LA
http://www.gandul.info/international/anuntul-ministerului-ungar-de-externe-referitor-la-declaratiile-liderului-jobbik-11245030

DUSA, UN BOU CU BASCA
Reacţia Ministrului Apărării, în urma declaraţiilor extremiste ale liderului Jobbik
http://www.gandul.info/politica/reactia-ministrului-apararii-in-urma-declaratiilor-extremiste-ale-liderului-jobbik-11243815

Băsescu, anunţ fără precedent: „E ultimul an în care politicienii maghiari pot merge aşa de relaxat prin Ardeal. România îşi va asuma leadership-ul punerii la punct a Budapestei”
http://www.gandul.info/politica/basescu-anunt-fara-precedent-e-ultimul-an-in-care-politicienii-maghiari-pot-merge-asa-de-relaxat-prin-ardeal-romania-isi-va-asuma-leadership-ul-punerii-la-punct-a-budapestei-11246858

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

ŞO PE EI , SPANZURAŢI -I DE-S MIŞEI Empty VI-ATI INTARIT STATUL ? ETE POULA,MARIOARA, STII CA LILIACUL ZBOARA ?

Mesaj Scris de GIGI_BERBECOSU Lun Aug 12, 2013 4:28 pm

Declaraţia reprezentantului partidului ungar JOBBIK de la tabăra de vară din acest an aproape că nu mai impresionează pe nimeni, pentru că a devenit obişnuinţă. De câte ori ajung extremiştii unguri în România, de atâtea ori declara că apăra drepturile maghiarilor de la noi, cu riscul declanşării unui conflict cu România. Numai că nebuni au şi ei, nebuni avem şi noi, iar lucrurile se consumă de regulă cu un comunicat băţos al ministerului nostru de externe şi cu tăcerea celui din Ungaria.

Până la urma nici măcar nu au ce să mai lupte, pentru că maghiarii au oricum mai multe drepturi decât noi, dacă e sa judeci lucrurile la rece… În curând o să ajungem să luptăm noi pentru drepturi egale cu maghiarii! Cum spuneam, declaraţia belicoasă a ungurului este obişnuită, ca de altfel şi comunicatul ministerului nostru de externe.

Cel mai grav lucru mi s-a părut a fi însă cel al judecătoarei Veronica Cîrstoiu de la Curtea de Apel Bucureşti, secţia penală, care a fost reţinută şi acuzată că a luat în mai multe tranşe un milion de euro de la fostul Dinel Staicu şi actualul  Dinel Nuţu. Sursele spun că milionul de euro pe care l-ar fi încasat judecătoarea ar fi servit la anularea celor 7 ani de închisoare pe care-i primise Staicu pentru fraudarea Băncii Religiilor. Cu banca asta este o poveste atât de veche şi de complicată, încât puţină lume îşi mai aduce aminte de ea. În orice caz, el a creat un lanţ întreg de firme pe care a rostogolit mai multe active cu care gaja sume uriaşe pentru acel timp, era cu mult înainte de anul 2000, luând credite pe care nu le mai returna. Ce mă mira pe mine este faptul că în această afacere de intrat la puşcărie nu intră nici un angajat al fostei bănci a religiilor, că presupun că Dinel Staicu nu şi-o fi aprobat singur creditele sau şi-o fi evaluat singur activele… Oricum, judecătoarea  presupusă a fi şpăgară joacă pe cai mari dacă a ajuns să ridice tariful la această sumă fabuloasă.

Până nu demult şpaga la judecător era de câteva zeci de mii de euro. Acum să vezi ca n-o sa mai scape de puşcărie decât milionarii în euro. Cel puţin în cazul Dinel Staicu nu îmi este milă de banii care i-a dat pentru şpagă, pentru că el nu i-a făcut din muncă, ci i-a furat pe principiul lui de viaţă, care seamănă oarecum cu cel al lui Vântu, care ne îndemna sa ne întărim statul ca să nu mai poată el fura. Mă întreb ce s-o fi întâmplat cu statul asta care a stat în cazul lui Dinel, în expectativă, cel puţin 15 ani.
GIGI_BERBECOSU
GIGI_BERBECOSU

Mesaje : 248
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum