POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Oprah, în Elveţia -Vedeta a fost tratată mai rău ca un cetăţean român, de origine romă.

In jos

Oprah, în Elveţia -Vedeta a fost tratată mai rău ca un cetăţean român, de origine romă. Empty Oprah, în Elveţia -Vedeta a fost tratată mai rău ca un cetăţean român, de origine romă.

Mesaj Scris de ELVIRA Dum Aug 11, 2013 10:25 am


Oprah, în Elveţia -Vedeta a fost tratată mai rău ca un cetăţean român, de origine romă. Oprah-Winfrey-300x161
Deşi are unele dintre cele mai corecte legi, din punct de vedere politic, Elveţia se confruntă cu recrudescenţă a rasismului, mai ales în privinţa est-europenilor, în frunte cu românii şi cetăţenii români de origine romă. De data aceasta, victima a fost prezentatoarea de televiziune afro-americană Oprah Winfrey.

Vedeta de culoare a declarat că a fost victimă a rasismului într-un magazin de lux, în timpul unei călătorii la Zurich, unde a mers luna trecută pentru a participa la căsătoria cântăreţei Tina Turner, relatează AFP, citată de Mediafax. Într-un interviu acordat lui Larry King la Ora.tv, regina “talk-show-urilor” americane a mărturisit că o vânzătoare a refuzat să-i arate o geantă de mână, spunându-i că aceasta ar fi “prea scumpă pentru ea”.

“I-am spus acestei femei: «aş vrea să văd această geantă de mână de pe etajeră şi ea mi-a răspuns: nu, este prea scumpă»”, a afirmat Oprah Winfrey pentru Ora.tv.

Apoi vânzătoarea i-a lăudat geanta de mână făcută din piele de crocodil, explicându-i că a fost creată pentru actriţa americană Jennifer Aniston.
ELVIRA
ELVIRA

Mesaje : 247
Data de inscriere : 18/01/2010
Varsta : 36
Localizare : Vancouver

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum