POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Cum a rupt Victor Ponta inima deontoloagelor dezamăgite de Traian Băsescu

In jos

Cum a rupt Victor Ponta inima deontoloagelor dezamăgite de Traian Băsescu Empty Cum a rupt Victor Ponta inima deontoloagelor dezamăgite de Traian Băsescu

Mesaj Scris de Iulia Dum Iul 13, 2014 4:02 pm

Gestul de a-i lua un interviu lui Victor Ponta s-a dovedit pînă la urmă un succes în plan profesional pentru colegii de la Evz. Am observat că multe declarații de ale lui Victor Ponta au devenit știri cultivate febril de site-uri, televiziuni, ziare.Interesul stîrnit de vorbele candidatului unic al PSD la președinție își are explicația în noutatea lor din punct de vedere politic. Pînă nu demult avocat al pușcăriașilor cu dare de mînă - precum Gigi Becali – Victor Ponta a declarat că nu va grația pe nimeni dintre cei închiși pentru corupție cînd va ajunge președinte. Sunt sigur că multe deontoloage, arse la inimioară că Traian Băsescu o admiră pe Elena Udrea și nu pe ele, intelectuale devastate de absența unui bărbat, vor fi găsit în declarația lui Victor Ponta pretextul de a se lepăda de Ăl Bătrîn pentru Ăl Tînăr. Nu-i Victor Ponta, iată, mai nou un amant al Justiției independente?

Eu însă, dacă aș fi în locul stimatelor deontoloage, nu m-aș grăbi să-l admir pe Victor Ponta în ipostaza de apărător al statului de drept mai ceva decît Traian Băsescu.
Aș aștepta să-l văd pe Victor Ponta la Antena 3 sau la România Tv.
Pentru că - sunt sigur – la aceste posturi tv Victor Ponta va redeveni ceea ce e de fapt:
O Marionetă a Penalilor.

De ce a făcut el ochi dulci statului de drept și Justiției în interviul de la Evenimentul zilei?
Ne răspunde în clipa cînd e întreba de ce a venit, în fine, la ziar:
”Dintr-un motiv foarte simplu. Din momentul în care am luat decizia de a candida pentru funcţia de preşedinte, consider că am responsabilitatea de a le răspunde şi celor care nu mă votează. Şi celor care nu mă plac. Asta este explicaţia.”

Declarațiile lui Victor Ponta în favoarea statului de drept au avut menirea, cum singur o mărturisește, să cucerească votanții de Dreapta, cititori ai Evenimentul zilei.
O șmecherie electorală destul de ușor de făcut de către Victor Ponta, imbatabil cînd vine vorba de mințit cu ochii deschiși.

Eu însă nu cred că votanții de Dreapta sunt atît de nătîngi încît să se lase trași pe sfoară de acrobația electorală a lui Victor Ponta.
Dvs ce credeți?

(Text publicat pe Cristoiublog.ro)
Iulia
Iulia

Mesaje : 97
Data de inscriere : 22/03/2010

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum