POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Nigel Farage: Nu vreau să am vecini români

In jos

Nigel Farage: Nu vreau să am vecini români Empty Nigel Farage: Nu vreau să am vecini români

Mesaj Scris de Dya Sam Mai 17, 2014 2:31 pm

Liderul Partidului pentru Independența Marii Britanii (UKIP) a creat controversă în Marea Britanie din cauza declaraţiilor discriminatorii pe care le-a făcut în timpul unui interviu acordat LBC.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Nigel Farage: Nu vreau să am vecini români Farage1


Farage a declarat că îşi menţine un comentariu anterior potrivit căruia ar fi “îngrijorat” dacă alături de el s-ar muta nişte români. Liderul UKIP a invocat statisticile privind infracţiunile comise de români. “Am fost întrebat dacă aş fi îngrijorat în cazul în care un grup de români s-ar muta lângă mine. Dacă trăieşti în Londra cred că ai fi” îngrijorat, a declarat el în interviul pentru postul de radio LBC.


Farage a negat însă că alimentează extremismul împotriva imigranţilor, insistând: “Nu demonizez pe nimeni. Demonizez clasa politică ce a deschis uşa permiţând să se întâmple astfel de lucruri”, relatează [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link].
Când jurnalistul care îl intervieva l-a întrebat care ar fi diferenţa între românii care s-ar muta lângă el şi germani, referindu-se la faptul că soţia lui  este cetăţean german, acesta a răspuns: “Ştiţi diferenţa”.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dya
Dya

Mesaje : 272
Data de inscriere : 08/02/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum