POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Răzvan Corneţeanu, ameninţat în ruseşte pe telefonul mobil: “Potoleşte-te!”

In jos

Răzvan Corneţeanu, ameninţat în ruseşte pe telefonul mobil: “Potoleşte-te!” Empty Răzvan Corneţeanu, ameninţat în ruseşte pe telefonul mobil: “Potoleşte-te!”

Mesaj Scris de Admin Sam Apr 26, 2014 12:28 pm

Ameninţările ruseşti nu se limitează doar la estul Ucrainei, ci încep să-şi facă loc şi prin România, mai ales de când la putere se află un regim care militează pentru “încălzirea” relaţiilor cu Estul. Deocamdată, ruşii acţionează pe tăcute sau încearcă să descurajeze vocile care deranjează planul regimului Putin.
Un exemplu este cel al lui Răzvan Corneţeanu, manager de presă, actualmente partener la Reporter Virtual şi acţionar la Hotnews, plus director al unui trust media cu operaţiuni în Ucraina, Rusia şi Belarus. Miercuri seară, la emisiunea “Cronica de noapte”, realizata de Grigore Cartianu, la Naşul TV, Corneţeanu a dezvăluit în direct conţinutul unui mesaj primit pe telefonul mobil, scris în ruseşte, a cărei traducere era clară şi rece: “Opreşte-te!”. Motivul acestei somaţii erau desele intervenţii publice din ultima vreme ale lui Răzvan Corneţeanu care taxau dur felul criminal în care regimul lui Vladimir Putin a susţinut masacrele din centrul Kievului, dar şi politica expansionistă a Rusiei în regiune, soldată cu anexarea Crimeei şi cu întreţinerea haosului actual din estul Ucrainei.

Răzvan Corneţeanu a precizat la “Cronica de noapte” că mesajul primit este echivalentul unui “Potoleste-te!” şi că el reprezintă modul de avertizare folosit de serviciile secrete ruseşti pentru a intimida vocile critice la adresa regimului de la Kremlin. “Zilele trecute am primit un mesaj pe telefon, era în rusă, vi-l şi arăt, care îmi transmitea să mă potolesc. Eu documentam materiale pentru emisiune despre modul cotropitor în care Rusia acţionează”, a spus Corneţeanu. El a mai afirmat în emisiune că a sunat la numărul de telefon de la care a primit mesajul şi că, după mai multe apeluri, i-a raspuns o voce “blondă” care, surprinzător, vorbea în engleză, deşi cu un puternic accent rusesc. Femeia a negat ca l-a sunat vreodată sau că i-ar fi dat vreun mesaj!
http://www.reportervirtual.ro/2014/04/razvan-corneteanu-amenintat-in-ruseste-pe-telefonul-mobil-potoleste-te.html

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum