POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta

5 participanți

In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta

Mesaj Scris de klein raluca Lun Apr 07, 2014 12:22 am

În materie de Teatru politic Victor Ponta e un amator față de Traian Băsescu.....

https://sites.google.com/site/psdinderiva/textul-de-pe-facebook-a-dezvaluit-marea-slabiciune-a-lui-ponta
klein raluca
klein raluca

Mesaje : 405
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty Ne-am păcălit! Pe cine viza de fapt Ponta

Mesaj Scris de UN NOSTALGIC Lun Apr 07, 2014 8:33 pm

klein raluca a scris:În materie de Teatru politic Victor Ponta e un amator față de Traian Băsescu.....

https://sites.google.com/site/psdinderiva/textul-de-pe-facebook-a-dezvaluit-marea-slabiciune-a-lui-ponta

Ne-am păcălit! Pe cine viza de fapt Ponta
http://intaraunde.blogspot.ro/2014/04/ne-am-pacalit-pe-cine-viza-de-fapt-ponta.html
UN NOSTALGIC
UN NOSTALGIC

Mesaje : 176
Data de inscriere : 22/09/2012

Sus In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty Ponta ar trebui să demisioneze. Știu, obrăznicia îl va salva din nou

Mesaj Scris de Dona Alba Mier Apr 09, 2014 10:07 am

Dona Alba
Dona Alba

Mesaje : 48
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty nu Băsescu, ci Ponta însuși este la butoanele arestărilor din propriul partid

Mesaj Scris de ghici ! Mier Apr 09, 2014 11:46 am

Nu știu de ce m-am trezit atât de devreme în dimineața trecută. Poate presimțeam ceva. Poate am început să am o legătură psihologică, Doamne ferește, cu Ponta, după ce ne-au găsit pe amândoi scriitori (apropo despre un text mai vechi legat de modul în care minte premierul pe Facebook că se retrage din politică la toamnă). Cert este că am prins în direct conferința de presă la botul calului dată de premier la intrarea la raportul anual al Consiliului Concurenței. Cu câteva ore înainte ca Mazăre să fie ridicat de mascați, așadar, Victor Ponta declara mieros că are o părere foarte bună despre primarul Constanței.Să fi fost o gafă? Să se fi apucat prim-ministrul României să-l laude pe un arestat iminent riscând să se expună public cu un prieten cu probleme în justiție. N-aș prea crede. Mai degrabă, aș zice că încearcă să-l convingă pe Mazăre de ceva. Sau, poate, să nu arate de unde i s-a tras. De altfel, pe la colțuri să aude că nu Băsescu, ci Ponta însuși este la butoanele arestărilor din propriul partid. Sigur, nici pe Băsescu nu-l deranjează foarte tare căderile puternicilor baroni pesediști din teritoriu. Cumva, spun gurile rele, mazilirea unor pesediști bine înrădăcinați face parte din pactul de coabitare, devenit, pe nesimțite, pact de coarestare. Păi, nu trebuie să mănânce și gurile lui Șova și mai ales a lui Bănicioiu (credeți că osânza aia se întreține ușor?) ceva? Când ronțăie șmecherii bătrâni la ciolan, e greu pentru costelivii lupi tineri să prindă loc la festin. Dar, cu lupii cărunți la grădina zoologică, distracția poate începe.Atât de bine merge coabitarea dintre președinte și premier, în ciuda hârjonelilor publice executate mai mult de ochii posturilor TV aservite, încât cred că am putea asista la o imensă surpriză la alegerile viitoare. Atâta timp cât Băsescu vrea să fie premier, ce mai contează că o să fie numit de Antonescu sau de Ponta? N-a zis el că-s amândoi o apă și-un pământ?
ghici !
ghici !

Mesaje : 257
Data de inscriere : 17/01/2009

Sus In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty Cazanciuc îi dă peste nas lui Ponta: Nu există o campanie la adresa aleşilor locali!

Mesaj Scris de RrO RUPT(ă) în cur Joi Apr 10, 2014 12:25 pm

Cazanciuc îi dă peste nas lui Ponta: Nu există o campanie la adresa aleşilor locali!
http://pelerinintaraspagii.blogspot.ro/2014/04/cazanciuc-ii-da-peste-nas-lui-ponta-nu.html
RrO RUPT(ă) în cur
RrO RUPT(ă) în cur

Mesaje : 484
Data de inscriere : 28/12/2008

Sus In jos

Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta Empty Re: Textul de pe Facebook a dezvăluit marea slăbiciune a lui Ponta

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum