POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte

2 participanți

In jos

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte Empty Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 11, 2014 5:35 pm

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte 1560476_726605474019417_989533839_n
De pe FB
https://www.facebook.com/marianeugendragomir?hc_location=timeline

Marian Dragomir
Pe scurt ca trebuie sa plec la protest in Piata Victoriei:
1. 1. Ne-amstrans 7 persoane la Ambasada SUA
2. Jandarmeria ne-a legitimat trimitand toate datele noastre la centru
3. Din ambasada am fost fotografiati
4. A venit la noi fotograful ambasadei care ne-a spus ca insusi interimarulambasadorului la Bucuresti al USA, Duane Butcher, vine sa vorbeasca cu noi…
5. A venit Duane cu mai multi insotitori decat eram noi, am facut cunostinta,poze si am acceptat invitatia domniei sale de a merge la o discutie in ambasada
Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte 1521871_626535244060292_2025738497_n
6. A fost o discutie in care noi ne-am spus toate of-urile in timp ce domnia saa fost doar ochi si urechi. Toata discutia a durat cam 35 de minute, dupa care ne-am intretinut cu consiliera pe probleme economice Debra Hevia si pe problemede justitie, Marisa Mac Isaac. Am dat petitia. Ca si Duane, toti sunt brilliant!…Am primit toti carti de vizita cu propunerea americanilor de a tine legatura cu ei
2. Concluzie:Duane STIE TOT!!! Daca SUA nu erau interesate de glasul strazii si mai ales deRomania, nu am fi ajuns niciodata la o discutie tete-a-tete cu o asemenea somitate…Suntem pe drumul cel bun, noi si mai ales Romania. Asta e parerea meastiind ce pot americanii cand isi doresc ceva…
See Translation”
Ulterior,pagina citata, s-a actualizat:
“Andrei Badin: “Ediție specială, sâmbătă ora 11.00. Guvernul Statelor Unite aautorizat ca întâlnirea dnei Victoria Nuland cu societatea civilă să fietransmisă de posturile de televiziune. Masa rotunda on-the-record cu VictoriaNuland, Asistentul pentru afaceri europene si eurasiatice al Secretarului deStat al SUA, va avea loc sambata la sediul ambasadei SUA, intre ora 11:00 si11:30. Este un eveniment la care ambasada a invitat un grup restrans de presa.Pentru inceput, Victoria Nuland se va adresa presei printr-un scurt discurs,urmand sa raspunda intrebarilor jurnalistilor invitati (Singurele televiziuniinvitate sunt B1 si TVR). Fiecare jurnalist va avea dreptul la o intrebare.”
Inteleg din asta ca celelalte televiziuni sunt nefrecventabile pentru americani…”
UPDATE
Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte 1535384_778707868810735_834783691_n
IN NUMELE MEU SI AL PRIETENILOR MEI, IMPREUNA CU CARE AM PARTICIPAT LA ACTIUNEA CIVICA DE LA AMBASADA SUA, DORESC SA ADRESEZ CELE MAI CALDE MULTUMIRI Excelentei Sale dl. Duane Butcher, Deputy Chief of Mission & Chargé d'affaires ad interim (Director adjunct de Misiune si Insarcinat cu afaceri, ad-interim ) al Ambasadei SUA din Romania , pentru amabilitatea de a veni sa se intalneasca cu grupul nostru, in afara ambasadei, pentru ospitalitatea de a ne invita in sediul ambasedei si pentru deschiderea de care, atat Domnia Sa, cat si colegele sale, dna. Debra Hevia - Consilier pentru Afaceri politice, dna. Marisa Mac Isac - Consilier politic si dna. Sucheta Sharma - Consilier economic, au dat dovada in discutiile (care s-au desfasurat in limba engleza) cu noi !!

Din enumararea functiilor colegelor Domniei sale va puteti da seama de ARIA LARGA a temelor ce au fost discutate, in CENTRUL carora s-au aflat situatia DEZASTRUOASA a STATULUI DE DREPT si A DEMOCRATIEI din Romania.
La plecare, am facut schimb de carti de vizita iar Excelenta Sa si colegele Domniei sale ne-au transmis ca oricand avem nevoie putem lua legatura cu ei pe teme de interes pentru ambele parti !

PS 1. Multumesc FOARTE MULT Excelentei Sale dl. Duane Butcher, Deputy Chief of Mission & Chargé d'affaires ad interim (Director adjunct de Misiune si Insarcinat cu afaceri, ad-interim ) al Ambasadei SUA din Romania, pentru ca mi-a permis sa pastrez aparatul foto asupra mea. Altfel, aparatul foto ar fi ramas la intrarea in ambasada unde, in mod NORMAL, pentru respectarea normelor de securitate, aparatul foto ar fi fost retinut pana la plecarea din ambasada.

PS 2. Multumesc FOARTE MULT fotografului ambasadei care a acceptat rugamintea mea de a folosi aparatul meu foto si a realizat aceasta poza, precum si cea postata cu cateva ore in urma ! Pentru mine reprezinta niste amintiri ale unor momente UNICE ! Urmeaza ca dansul sa-mi trimita pe adresa privata de email pozele pe care le-a facut cu aparatul sau.

PS. 3 Dedic aceasta poza prietenilor nostri Iulia Briceagsi Viorel Schengen Tarachiu care, in aceasta perioada sunt grav bolnavi, internati in spital. MULTA SANATATE IULIA BRICEAG ! MULTA SANATATE VIOREL TARACHIU !

PS. 4 Restul pozelor si alte detalii…MAINE ! Un gand bun si noapte buna, tuturor celor care, cu gandul si sufletul au fost, sunt si vor fi alaturi de noi ! IMPREUNA, VOM INVINGE “balaurul” usl-sit !
George Staicu

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte Empty FB

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 11, 2014 5:37 pm


Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte Empty Propagandă anti-americană la București și avertismentul Strafor

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Sam Ian 11, 2014 5:59 pm

SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte Empty Re: Sapte, Doamne, numai sapte au mers la americani ca sa bea cafea cu lapte

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum