POLITICA
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» linkuri operative
Mier Sept 19, 2018 10:27 am Scris de Admin

» BRUIOANE INSECTAR
Vin Iul 20, 2018 9:39 am Scris de Admin

» NEWS Mare e grădina facebook și multe vaci , mulți boi se balegă în dânsa
Vin Iul 20, 2018 9:17 am Scris de Admin

» RETRO Mare e grădina facebook și multe vaci , mulți boi se balegă în dânsa
Mar Mar 27, 2018 8:44 pm Scris de Admin

» PAGINILE MELE FB
Dum Mar 04, 2018 11:56 am Scris de Admin

»  grupurile mele FB
Dum Mar 04, 2018 11:00 am Scris de Admin

» A Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:11 pm Scris de FUCK YOU

» B Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:09 pm Scris de FUCK YOU

» C Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:07 pm Scris de FUCK YOU

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Procurorii si Sfanta Futere de varan si varanita

In jos

Procurorii si Sfanta Futere de varan si varanita

Mesaj Scris de CHINEZ cumpar PECHINEZ la data de Joi Iul 11, 2013 10:11 am

Si pentru ca inocenta trebuia sa poarte un nume, i-au spus Camelia Voiculescu.

moto :
" Asadar, atacati-ma direct! Inteleg ca, daca Basescu a fost suspendat, Voiculescu trebuie anchetat! Dar macar luptati deschis, nu hartuiti copiii!"  - Dan Voiculescu

Sexoasa "intacta" de la Intact a fost chemata sa dea cu subsemnata la DNA in legatura cu santajele puse la cale cu tatica Varanu si cu frumosu ' cheliosu ' care-i lustruieste dosu '. Evident, in buna traditie varanica , chiar daca a mancat cacat santajind gura ei e musai sa miroase a apa de trandafiri . Mai jos ,  fragmente din stenograme ce evidentiaza implicari varanice in santajul impotriva lui Bendei :

Convorbire inregistrata in 26.04.2013, ora 11:49:34
Alexandrescu Sorin: Am avut o întâlnire cu cineva. Era foarte, foarte speriat că primise o adresă.
Camelia Voiculescu:  Aşa.
Alexandrescu Sorin: Foarte speriat.
Camelia Voiculescu: Da.
Alexandrescu Sorin: Da .Foarte speriat. Şi domnule, dacă aveam ceva cu el, personal. Zic: Domnule, n-am nimic cu dumneavoastră personal, domnule. Ce să avem? Doamne fereşte! Dar, zic, la ce vă referiţi? Şi pe urmă mi-a arătat despre ce e vorba.
Camelia Voiculescu:  Da.
Alexandrescu Sorin: Zic: Domnule, dar eu văd că asta e adresată companiei, nu e adresată dumneavoastră.
Camelia Voiculescu: Da.
Sorin Alexandrescu: Da. Foarte speriat.
Camelia Voiculescu: Da OK. Şi mă rog, bună întâlnirea?
Sorin Alexandrescu: În principiu, da. În sfârşit, îti povestesc.
Un alt fragment de covorbire
Sorin Alexandrescu:  Omul care a primit primu’ plicul … e într-o oră aicea.
Camelia Voiculescu: Super OK! Adică super, mă rog, să vedem! Şi oricum tre’ să ai super grijă, te rog!? Ştii că … Acum mi-a dat şi mie tata grija aia. Să mă suni şi pe mine după aia.
Daca exista cu adevarat justitie in tara asta , de la audieri varanita " inocenta" ar trebui trimisa direct in arestul Politiei Capitalei. Evident , varanul care are doi ficati si e foarte puternic nu putea asista pasiv atunci cand procurorii ii rascheteaza solzii varanitei ,drept care a inceput sa vitupereze pe blog :
Basescu suspendat, Voiculescu anchetat
http://danvoiculescu.net/blog/2013/07/basescu-suspendat-voiculescu-anchetat/

PS O data in plus , fapt de necontestat ,Basescu este vinovat.
CHINEZ cumpar PECHINEZ

Data de inscriere : 21/09/2012

Sus In jos

Fiica lui Voiculescu, urmarita penal in cazul santajului de la Antene

Mesaj Scris de Admin la data de Joi Iul 11, 2013 10:56 am

Camelia Voiculescu, actionarul majoritar al trustului Intact, este urmarita penal in cazul Sorin Alexandrescu. Fiica lui Dan Voiculescu este acuzata de complicitate la santaj ....

http://www.ziare.com/camelia-voiculescu/proces/fiica-lui-voiculescu-urmarita-penal-in-cazul-santajului-de-la-antene-1245613
Admin
Admin

Data de inscriere : 20/12/2008

http://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

HOP SI MOGULUL

Mesaj Scris de ion pribeagu la data de Vin Iul 12, 2013 8:26 am

4 mai 2013, Dan Voiculescu îl contactează pe Sorin Alexandrescu:
Dan Voiculescu: „Tu cu aia cu (…) i-ai dat drumul, că eu credeam că pentru aia te-a sunat.
Sorin Alexandrescu: Nu, nu, nu, nu! Aia e dată drumul, aia e pe circuit!
Dan Voiculescu: OK! Bravo!
Discuţie dintre cei doi pe 13 mai 2013
Dan Voiculescu: Cum merge treaba cu..?
Sorin Alexandrescu: Lucrăm, deja avem pe post ceva.
Dan Voiculescu: Aha!
Sorin Alexandrescu: Da. Deci lucrăm la ea.
Dan Voiculescu: Bravo. Bine. Da’ nu, cred că ar trebui în afară de pe post.
Sorin Alexandrescu: Păi, noi am făcut aia cu un scop, da’ vă spun eu când ne vedem faţă în faţă.

ion pribeagu

Data de inscriere : 27/06/2010

Sus In jos

Fiecare televiziune pe limba ei (în fund) piere

Mesaj Scris de RAUL la data de Vin Iul 12, 2013 11:35 am

Scriu acest text la 5 după-amiaza, joi, 11 iulie. Mi-am făcut provizii. Am luat bere, chipsuri, semințe, floricele și chestii de făcut senvișuri. Am emoții, aproape ca pe vremuri înaintea unui meci al Craiovei (apropo, abia aștept să am din nou emoțiile alea, vor urma cât de curând). Nici nu mai am răbdare să ajung acasă și să dau pe Antena 3. Astăzi, demonstrând o superbă moștenire genetică, așchia Camelia Voiculescu a fost pusă sub urmărire penală. Și acuzată, laolaltă cu instituția pe care o conduce în mod oficial, de șantaj. Trunchiul, Dan Voiculescu, probabil tună și fulgeră prin birouri. Știu că nu se cade să prevezi ceva ce deja se va fi întâmplat când citește lumea textul, dar diseară o să fie circ. Dumnezeule mare, cum o să facă Mircea Badea, săracul!

Antena 3 își învață lecția la modul dur, de un an încoace. Luați la ochi de UE și de SUA în egală măsură, cățeii manipulatori s-au pus cu spatele la zid și latră fioros, cu spume la gură, nedându-se ridicați și duși la ecarisaj. Spectacolul e fabulos, OTV-ul are, iată, în sfârșit un înlocuitor. Iar noi, consumatorii de circ ieftin, vom fi iarăși fericiți. Nici ei nu cred că vor fi chiar supărați, anteniștii. Continuu să cred că tot ce fac oamenii ăia e un rol, chiar n-ai cum să fii atât de penibil în realitate. Cred că ajung acasă și sunt oameni ca noi toți, liniștiți, iubitori cu cei dragi și nedobitoci. Deci n-au de ce să se supere, din moment ce le crește ratingul. E drept, nu le mai merg șantajele, acum, că sunt sub observație strictă. Dar s-or descurca ei și pe alte părți.

Antena 3 e un fenomen social pe cale de dispariție. Un PRM reinventat, combinat cu OTV și cu Scânteia. Fiecare generație are nevoie de nebunii ei. Uneori, în apogeul crizei morale și intelectuale, nebunii încep să pară normali. Vadim a fost el însuși aproape să fie președinte, imaginați-vă! Antena 3 e în perioada de nebunie mare și pompoasă. Dar ați face bine să vă bucurați de ultimele clipe de triumf. Să ne bucurăm împreună.

http://www.pandurul.ro/Opinii/2013-07-12/Fiecare+televiziune+pe+limba+ei+%28in+fund%29+piere
RAUL

Data de inscriere : 05/08/2011

Sus In jos

Tovarase Felix, treziti-va! Vorbiti cu Ponta, nu cu Basescu! Nu-i el seful procurorilor?

Mesaj Scris de FUCK YOU la data de Vin Iul 12, 2013 12:02 pm

Cand am spus data trecuta ca Victor Ponta i-o coace la foc mic lui Dan Voiculescu, mi-au sarit la jugulara fanii dvs., stimate domn Felix. Iata insa ca se-ntampla natural!
Am vazut cu totii reactia dvs. de ieri, dupa decizia DNA de a va pune fiica sub invinuire in cazul santajului in care este implicat trustul media pe care l-ati nascut din negura lui decembrie ’89.
In esenta, ne-am obisnuit, de vina e Basescu, iar dosarul e unul politic, nu are treaba cu faptele.
Intreaga scrisoare lansata in neant este una cu obsesie fixa (TB), fara nicio legatura cu fondul chestiunii: acuzatii clare de natura penala, care pot sa fie sau nu confirmate de instanta.
Problema e ca ati gresit andrisantul, domnule Voiculescu. Aveti tot dreptul din lume sa va plangeti de hartuire, dar sa i-o spuneti direct lui Victor Ponta, nu lui Traian Basescu.
Pai Basescu, don Felix, a primit “la semnat” lista lui Ponta pentru sefia Parchetelor! Ce-a vrut Viorel, aia a iesit! Prezidentul a semnat ca primarul. Sigur, putea refuza, dar degeaba….
Ca atare, daca prin absurd va vor raul acei procurori, suparati-va pe Ponta, nu pe Basescu. NU l-a pus Viorel pe cumatrul Cazanciuc sef la Justitie? Nu l-a propulsat el pe Tiberiu Nitu la sefia Parchetului General? Nu a vrut-o el pe Kovesi sefa la DNA?
Ba da! Ca atare, daca exista o presiune politica pe procurori (personal, nu cred asa ceva), atunci ea ii apartine celui mai puternic roman in viata: Victor Viorel Ponta.
Ce, vreti sa credem ca de fapt nu Ponta, ci Basescu e seful malefic? Bun, dar atunci asta presupune ca Ponta e subaltern credincios al cauzei anti-Felix, deci trebuie bombardat la pachet cu omul rau de la Cotroceni.
Am senzatia, tovarase Voiculescu Dan, ca va cam temeti sa trageti in premier. Va ramane, desigur, tinta preferata, dar e prea facil, zau, pentru un om care pretinde ca are cojones!
De ce cred asta? Pentru ca ati incercat la un moment dat sa va dati la el, dar ala micu’ v-a aratat ca s-a facut mare. Nu in caracter, Doamne-feri!, ci in putere.
V-a incalecat PNL-ul tinut la san cu Antenele, l-a trimis la culcare pe fidelul dvs. Crin, l-a anesteziat si pe Basescu, a inceput sa dea ordine Justitiei (vezi cazul BAC), iar acum nu-i mai sta nimeni in cale.
De aia va e frica, tovarase Felix! Iata de ce trimiteti scrisori jalnice in care va prefaceti cu “dusmanul Basescu”, in timp ce dvs. stiti prea bine cine- seful zilelor noastre…
Asa stand lucrurile, v-ati gandit sa schimbati politica. De la a-l torpila pe Ponta si a-l scoate de guler afara din guvern la a-l menaja prin injuratura cu manta la Traian Basescu.
Nu tine! Si, la ce versat sunteti, stiti bine ca pisicul poate inghiti oricand motanul. Ca, vorba aia, mata blanda zgarie rau. Vorba lui Ponta…
http://www.reportervirtual.ro/2013/07/laurentiu-ciocazanu-de-ce-se-lupta-felix-cu-basescu-si-nu-cu-victor-ponta-cine-i-seful-procurorilor.html
FUCK YOU

Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Sfanta ipocrizie, numele tau de cod este Felix

Mesaj Scris de FUCK YOU la data de Vin Iul 12, 2013 12:07 pm

„Luptati deschis, nu hartuiti copiii!”, spune Dan Voiculescu – revoltat de chemarea fiicei sale la DNA in Dosarul santajului de la Antene – pozand in postura tatalui grijuliu si protector, care nu-si scoate copiii la inaintare…
Zau? Cata ipocrizie! Aceeasi ipocrizie cu care Dan Voiculescu si-a construit apararea si in dosarul in care a fost dovedit definitiv drept turnator, cu numele conspirativ „Felix”. O sa-i spunem, asadar, in continuare Felix, pentru ca renumele i-a intrecut numele…
Oare de ce n-o fi fost Felix tata grijuliu si protector si atunci cand si-a trecut imperiul media pe numele fiicelor sale? De ce nu si-a asumat atunci in continuare o proprietate care era evidenta pentru toata lumea? Pentru ce aceste subterfugii? Oare de ce n-o fi fost Felix tata grijuliu si protector si atunci cand isi punea fiica sa se intereseze de santajul exercitat de Alexandrescu („Mi-a dat tata si mie acuma grija aia…” – Camelia Voiculescu; din stenogramele cazului)?
„Demersul de astazi ar putea fi considerat o provocare din partea celor care, pentru ca nu au cum sa ma atace direct, imi vizeaza familia”, continua Felix. Pai „domnule Felix”, nu au cum sa va atace direct, tocmai pentru ca ati trecut afacerile pe numele celor din familie…
Acum, Felix trage ponoasele propriilor actiuni: trecerea business-ului pe numele fiicelor si incurajarea unui anumit tip gangsteresc de a face afaceri. In plus, „copiii” nu mai sunt chiar copii. Camelia Voiculescu are 40 de ani… Nu numai ca este proprietara a trustului Intact, dar interceptarile dovedesc fara putinta de tagada faptul ca se interesa de subiectul RCS. Asa ca, volens noles, „copiii” vor trebui sa-si dovedeasca nevinovatia in instanta.
Ipocrizia lui Felix continua: „La un an de la suspendarea presedintelui Traian Basescu, fiica mea a fost chemata la DNA intr-un dosar in care presupusul faptuitor a fost eliberat cu mult timp in urma, prin decizia unanima a unui complet format din 3 judecatori, din lipsa evidenta de probe si de pericol public”. Ce-are sula cu Prefectura? „Presupusul faptuitor” n-a fost „eliberat” pentru ca ar fi „nevinovat”, asa cum securistic insinueaza Felix, ci pentru ca s-a considerat ca cercetarea penala poate fi desfasurata cu invinuitul in stare de libertate. Asadar, audierea si invinuirea Cameliei Voiculescu n-au absolut nicio legatura cu „eliberarea cu mult timp in urma” a lui Sorin Alexandrescu.
Si, la final, bomboana pe coliva: scheletul apararii tatalui si a fiicei. „Inteleg ca, daca Basescu a fost suspendat, Voiculescu trebuie anchetat!”, spune Felix. “Este o luptă politică a regimului Băsescu împotriva tatălui meu”, zice si fiica. Da! Corect! Basescu, eternul Basescu, care n-are alt scop in viata decat prigonirea marelui erou politic Dan Voiculescu, cel viteaz, cel imaculat, cel corect, cel vizionar… Raul absolut contra binelui suprem! Ce confruntare epica!

http://www.reportervirtual.ro/2013/07/opinie-sfanta-ipocrizie-numele-tau-de-cod-este-felix.html
FUCK YOU

Sus In jos

Interviul anului la Agerpres cu Doamne fereste si cu ministrul Relu Fenechiu

Mesaj Scris de FUCK YOU la data de Vin Iul 12, 2013 12:10 pm

Azi, Agerpres a comis un interviu cu
Relu Fenechiu, ministrul Transporturilor, in care autorul operei nesemnate este directorul general adjunct al agentiei de presa, Mario Cretu. Acesta s-a transformat in baiatul de mingi al omului politic pentru care DNA cere 15 ani de inchisoare. O astfel de intrebare ar fi trebuit sa fie formulata de un subaltern al ministrului si nicidecum de un jurnalist platit din bani publici. Aveti intrebarea si raspunsul in captura. Mostra de slugarnicie o gasiti in inceputul intrebarii: “AGERPRES: Doream să vă întreb despre procesul dumneavoastră, care că este pe buzele tuturor. Doamne fereşte dacă pierdeţi procesul, pentru că scenariile sunt multiple”.
Tot azi,premierul Victor Ponta a declarat ca spera ca Fenechiu sa fie achitat, afirmatie facuta cu cateva ore inainte de pronuntarea instantei in dosarul care treneaza de opt ani.
Nota: Va reamintim ca in urma cu cateva luni la conducerea Agerpres a fost numit fostul sef al biroului de presa PSD, Alex Giboi.
http://www.reportervirtual.ro/2013/07/interviul-anului-la-agerpres-cu-doamne-fereste-si-cu-ministrul-relu-fenechiu.html
FUCK YOU

Sus In jos

Re: Procurorii si Sfanta Futere de varan si varanita

Mesaj Scris de Pacala la data de Lun Iul 15, 2013 1:29 pm

iepusoara lui Voiculescu ar fi buna trecuta din buiestru la trap si apoi la galop cu conditia sa nu-i cada calaretul de pe crupa.
Pacala

Data de inscriere : 19/02/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de foame_gat la data de Lun Iul 15, 2013 1:32 pm

@ sa nu-i cada calaretul de pe crupa.

iti da tie Noni iepusoare cat nu poti duce, ghiuj batrin ce esti lol! De acu in colo de ce are nevoie Camelia Voiculescu ai si tu nevoie
foame_gat

Data de inscriere : 24/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum