POLITICA
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» linkuri operative
Mier Sept 19, 2018 10:27 am Scris de Admin

» BRUIOANE INSECTAR
Vin Iul 20, 2018 9:39 am Scris de Admin

» NEWS Mare e grădina facebook și multe vaci , mulți boi se balegă în dânsa
Vin Iul 20, 2018 9:17 am Scris de Admin

» RETRO Mare e grădina facebook și multe vaci , mulți boi se balegă în dânsa
Mar Mar 27, 2018 8:44 pm Scris de Admin

» PAGINILE MELE FB
Dum Mar 04, 2018 11:56 am Scris de Admin

»  grupurile mele FB
Dum Mar 04, 2018 11:00 am Scris de Admin

» A Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:11 pm Scris de FUCK YOU

» B Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:09 pm Scris de FUCK YOU

» C Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:07 pm Scris de FUCK YOU

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Cristoiu anunță înregistrări „senzaționale” despre pisicuțul Ponta

In jos

Cristoiu anunță înregistrări „senzaționale” despre pisicuțul Ponta

Mesaj Scris de DOLFI , caporalul FUHRER la data de Joi Aug 07, 2014 5:05 pm

Jurnalistul Ion Cristoiu deschide o perspectivă interesantă asupra recentului scandal Băsescu-Ponta legat de Pactul de coabitare, analiza lui Cristoiu încheindu-se cu estimarea că „în perioada următoare Traian Băsescu va face dezvăluiri senzaționale despre pisicuțul Victor Ponta, unele luînd forma înregistrărilor”...
Cristoiu descifrează ultimele mișcări ale președintele ca fiind menite să îi demanteleze lui Ponta aura de „anti-băsist”. Denunțarea Pactului de coabitare ar fi fost replica lui Ponta și a strategilor săi.

Aceasta va fi urmată, în opinia jurnalistului de un nou atac al lui Băsescu, care va include apariția unor filmulețe:

Ion CristoiuTraian Băsescu face această declarație nelalocul ei (după ce ai prezentat Pactul drept un moment istoric, vii acum și-l consideri un moment al tragerii pe sfoară, ca-n Obor!) din motive strict electorale:

1.Încearcă să contracareze lovitura primită de candidatul său, Cristian Diaconescu, prin anunțarea candidaturii de către Monica Macovei;

2.Își propune să-l compromită pe Victor Ponta în ochii electoratului anti-Băsescu prezentîndu-l, ca și în cazul înregistrărilor de la Cotroceni, ca un pisicuț față de el, ca un ins care n-a știut să se bată cu Traian Băsescu.

Prin asta, Traian Băsescu a anunțat punctul forte al campaniei sale pentru ca Victor Ponta să n-ajungă președinte:
Depărtarea de Victor Ponta a electoratului înrăit împotriva lui Traian Băsescu, format de propaganda lui Dan Voiculescu.

Strategii lui Victor Ponta s-au prins de pericolul acestei campanii a lui Traian Băsescu și i-au sugerat ruperea zgomotoasă a Pactului. Tot ei i-au sugerat și catastrofalele nominalizări de demnitari, făcute pentru a fi respinse de Președinte.

Indiscutabil, în perioada următoare, Traian Băsescu va face dezvăluiri senzaționale despre pisicuțul Victor Ponta, unele luînd forma înregistrărilor. Iar Victor Ponta se va strădui să demonstreze, prin gesturi iresponsabile dacă ne gîndim că vor afecta stabilitatea internă, că el nu-i pisicuț, ci leu față de Traian Băsescu.
http://www.paginadepolitica.ro/cristoiu-anunta-inregistrari-senzationale-despre-pisicutul-ponta/
DOLFI , caporalul FUHRER

Data de inscriere : 10/07/2013

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum