POLITICA
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» RETRO Mare e grădina facebook și multe vaci , mulți boi se balegă în dânsa
Mar Mar 27, 2018 8:44 pm Scris de Admin

» PAGINILE MELE FB
Dum Mar 04, 2018 11:56 am Scris de Admin

»  grupurile mele FB
Dum Mar 04, 2018 11:00 am Scris de Admin

» A Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:11 pm Scris de FUCK YOU

» B Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:09 pm Scris de FUCK YOU

» C Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:07 pm Scris de FUCK YOU

» D Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:06 pm Scris de FUCK YOU

» E Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:04 pm Scris de FUCK YOU

» Alfabetic GALERII FB urmarite
Joi Dec 14, 2017 2:03 pm Scris de FUCK YOU

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Pierzind ciolanul , javra liberala isi suge pula in usa macalariei

In jos

Pierzind ciolanul , javra liberala isi suge pula in usa macalariei

Mesaj Scris de FUCK YOU la data de Mier Feb 19, 2014 12:23 pm

Motivul pentru care PNL n-ar fi avut a părăsi USL și guvernarea, invocat de diverși vorbitori politici, între care Traian Băsescu și Călin Popescu Tăriceanu, e reductibil la zicerea „Nu pleacă câinele de la măcelărie”. Prin urmare, presiunile lui Crin Antonescu privind poziția lui Iohannis în guvern și vicepremierul nr. 4 apăreau ca interese personale ale liderului PNL legate de modul în care vrea să câștige președinția României.
Sprijinul masiv primit de Crin Antonescu din partea partidului în reprimarea puciului Tăriceanu cu țiitorii muți de ison Chițoiu, Stroe, Gerea, Rușanu și cocoșul de tablă Ilieșiu arată cu totul altceva: câinele poate pleca de la măcelărie. Când?
Când în marțea neagră parlamentarii USL, infractorii de azi și de mâine, violează Justiția în grup în miez de noapte?
Când PSD-ul lui Ponta a băgat în față legea scandaloasă a grațierii și amnistiei?
Când V. Ponta, premierul României, afirmă că Justiția aceleiași Românii e sub comanda lui Băsescu deoarece l-a condamnat la pușcărie pe A. Năstase?
Când V. Ponta începe programul guvernamental „Mită pentru Națiune” cu electorata încurajării consumului pe datorie?
Când frăția lupilor îl face scăpat de arestare pe beizadeaua PSD Cosma, care pretinde că a tăbărât DNA pe el fiindcă și-a plantat niște „pomișori tuia” în curtea casei?
Păi, nu. Câinele plecă de la măcelărie când e ținut cu dinții la ușă. Când măcelarul nu-i mai aruncă ciozvârta.
Șefii de filiale, baronii PNL din teritoriu, Cazan de la Sibiu, Căncescu de la Brașov și mulți ații, au spus-o limpede: unde să rămânem la guvernare, că nu suntem? La banii pe care nu-i primim de la guvernul Ponta, mai bine trecem în opoziție, măcar știm o socoteală. Ponta îi scurtcircuitează pe liberali pe la mai toate țuțuroaiele de bani din companiile de stat și din administrație. Excepții ca Rușanu, fan guvernare cu zeci de mii de euro pe lună la șefia ASF, nu fac decât să-i irite și mai tare.
Acesta era sensul profund al cugetări lui Crin Antonescu: „Nu vrem să ieșim de la guvernare, vrem să intrăm”.
Separați de PSD, liberalii își vor ataca foștii aliați, în alegerile care vin, pe bază de mari valori ale societății democratice și statului de drept. Crin Antonescu va deveni un liberal pursânge, adversar neîmpăcat al stângii populiste și corupte. O să fie frumos.
În ce mă privește însă, când voi vota, n-am să uit câinele, măcelăria și ciozvârta
.
FUCK YOU

Data de inscriere : 03/10/2012

Sus In jos

Mogulii care conduc România. Ghiţă şi Voiculescu, martori la ruperea USL

Mesaj Scris de ion pribeagu la data de Mier Feb 19, 2014 12:48 pm

Negocierile eşuate de la guvern privind menţinerea unităţii USL, despre care relatează pe larg PaginadePolitica.ro, s-au produs în prezenţa unui martor-cheie, care în mod normal n-avea ce să caute la astfel de discuţii: Sebastian Ghiţă, patronul Romania TV, deputat PSD şi prieten la cataramă cu primul-ministru Victor Ponta....Potrivit relatărilor de presă, Ghiţă a fost alături de Victor Ponta la discuţiile fierbinţi purtate de şeful PSD şi al guvernului cu partenerul său de la vârful USL Crin Antonescu. Nu este prima oară când Ghiţă apare alături de premierul Ponta într-un context cu mare încărcătură politică. Prezenţa “mogulului recent”, aşa cum îl numea jurnalistul Dan Tăpălagă pe Sebastian Ghiţă, explică în mare şi linia editorială a trustului său media.De o bună bucată de vreme, Romania TV joacă totul pe cartea PSD şi a premierului Ponta. Pentru salvarea aparenţelor, televiziunea lui Ghiţă îmbracă partizanatul într-o formă popular-tabloidă – marcată de seriale interminabile despre Elodia, Cioacă, Dan Diaconescu şi Gigi Becali – şi invită reprezentanţi din toate partidele, cu scopul de a lăsa impresia imparţialităţii. Relaţia Ghiţă-Ponta nu avea cum să nu se repercuteze şi asupra PNL, partid aflat tot mai la cuţite de-a lungul ultimului an cu formaţiunea politică a lui Sebastian Ghiţă şi Victor Ponta. Nu o dată, Antonescu însuşi s-a plâns de “rele tratamente” din partea televiziunii lui Ghiţă. Acum, în pragul rupturii USL, e de aşteptat ca Romania TV să-şi ascută şi mai mult colţii împotriva lui Crin Antonescu şi a liberalilor.Dan VoiculescuDe cealaltă parte, Dan Voiculescu, mogulul Antenelor, este şi el martor activ la ruperea USL. N-a fost astăzi la guvern, alături de Ghiţă, Ponta şi Antonescu, dar a fost prezent, spre surprinderea tuturor, la o reuniune a conducerii USL de săptămâna trecută. La finalul întâlnirii, Voiculescu a postat pe blogul personal un clip video, cu titlul “Mesaj pentru stabilitatea USL”, în care spunea: “Am avut cîteva frământări zilele trecute, de fapt, o preocupare legată de soarta USL, dar acum m-am liniştit şi vreau să le spun tuturor că USL nu se va rupe”. Iată că liniştea invocată de Voiculescu pe 13 februarie era mai mult una dinaintea furtunii. Astăzi, după ce negocierile dintre Ponta şi Antonescu au eşuat, avem confirmarea că vine vremuri grele pentru USL, nicidecum calmul pe care încerca să-l transmită opiniei publice Dan Voiculescu. Ce rămâne cert este atât Dan Voiculescu, cât şi Sebastian Ghiţă, mogulii care susţin PSD cu trusturile lor media, au fost martori-cheie la ruperea USL. Şi nu doar martori pasivi, şi chiar unii activi. Singura neclaritate la ora actuală este cine a decis, în fond, ruperea USL şi aruncarea peste bord a liberalilor: Victor Ponta sau Voiculescu&Ghiţă?
ion pribeagu

Data de inscriere : 27/06/2010

Sus In jos

Asii din maneca lui Antonescu

Mesaj Scris de crescatorul de girafe la data de Vin Feb 21, 2014 8:21 am

crescatorul de girafe

Data de inscriere : 15/08/2010

Sus In jos

Antonescu, divorț de Ponta, dar și de Antena 3

Mesaj Scris de Admin la data de Vin Feb 21, 2014 12:05 pm

După ce Antena 3 l-a tocat pe Crin Antonescu în ultimele două zile, preluând până și porecla „Căcărău” – dată de Radu Banciu, de la B1 TV – liderul liberal a dat o replică dură aseară.Invitat la „Jocuri de Putere”, Antonescu a afirmat că „nu se va duce să bată ritualuri anti-Băsescu la Antena 3”.„Domnule Bogdan, știți de când nu am mai fost eu invitat la Antena 3?”, a întrebat Antonescu, care a continuat: „De ce cineva confundă poziţia de a fi împotriva lui Traian Băsescu cu poziţia de a fi stupid? Nu putem confunda asta cu stupiditatea”, a comentat Antonescu campania anti-Băsescu a PSD şi a unor posturi de televiziune.

Deoarece geniul trebuia sa poarte un nume , i s -a spus EMINESCU
Admin
Admin

Data de inscriere : 20/12/2008

http://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

va rog mult

Mesaj Scris de SILVANA din Silvania la data de Vin Feb 21, 2014 1:41 pm

renuntati la limbajul acesta extrem de plastic

lol! 
SILVANA din Silvania

Data de inscriere : 16/01/2010