POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ?

3 participanți

In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ?

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 18, 2014 12:14 pm

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Rabbi
a ) asa prevede fisa postului;
b) din obligatie ;
c) îi place ;

DE CE MA ENERVEZ ? CITITI SI VA CRUCITI !!!
Băsescu: Românii nu sunt antisemiţi, dar avem de lucru pentru a-i face să înţeleagă şi să recunoască existenţa Holocaustului pe teritoriul României
cititi pe site
https://sites.google.com/site/anonymusbyholocaust/holocash-si-capitanul-de-bampor-de-ce-haleste-pres-basescu-cacat
comentati pe forum, va rog, saitul e inchis pt.comentarii


Ultima editare efectuata de catre Admin in Lun Ian 20, 2014 9:30 pm, editata de 1 ori

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty DA DI SHE ESTI MATALUTA ASA DI NIERVOS ?

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Sam Ian 18, 2014 7:33 pm

ce vrăji a făcut piratul din deal ?
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty am fost un dobitoc

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 18, 2014 7:40 pm

SUFLET_PUSTIU a scris:ce vrăji a făcut piratul din deal ?
am investit atitea energii in a-l sprijini si acum imi dau seama ca urcat pe piedestal fiind e vizibil ca are nadragii rupti in cur.As fi preferat un presedinte cu sange in instalatie care sa spuna raspicat : IN ROMANIA NU A FOST HOLOCAUST !! PUNCT.Toti presedintii de la Ceausescu incoace, inclusiv idolul vostru ( al meu nu mai e) se fac pres in fata celor de la Tel Aviv si culpabilizeaza Romania.In fine, daca dupa ce si-a manifestat disponibilitatea sa i-o suga licuriciului american , poate acum sa ii faca acelasi serviciu ariciului belit -ciuntit din Pizdraiel. Un tarsalos ca si toate gunoaiele ce se pretind a fi elite politice si care accepta scoaterea Maresalului din cartile de istorie, pervertirea istoriei nationale si distrugerea traditiilor si fibrei nationale a acestui popor necajit si blestemat sa aiba ca si conducatori niste nevolnici , niste cacaciosi.

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty pai e in traditia locului

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Sam Ian 18, 2014 7:52 pm

Admin a scris:
SUFLET_PUSTIU a scris:ce vrăji a făcut piratul din deal ?
am investit atitea energii in a-l sprijini si acum imi dau seama ca urcat pe piedestal fiind e vizibil ca are nadragii rupti in cur.As fi preferat un presedinte cu sange in instalatie care sa spuna raspicat : IN ROMANIA NU A FOST HOLOCAUST !! PUNCT.Toti presedintii de la Ceausescu incoace, inclusiv idolul vostru ( al meu nu mai e) se fac pres in fata celor de la Tel Aviv si culpabilizeaza Romania.In fine, daca dupa ce si-a manifestat disponibilitatea sa i-o suga  licuriciului american , poate acum sa ii faca acelasi serviciu ariciului belit -ciuntit din Pizdraiel. Un tarsalos ca si toate gunoaiele ce se pretind a fi elite politice si care accepta scoaterea Maresalului din cartile de istorie, pervertirea istoriei nationale si distrugerea traditiilor si fibrei nationale a acestui popor necajit si blestemat sa aiba ca si conducatori niste nevolnici , niste cacaciosi.

ai pupat papucul sultanului , primesti firman de domnie, daca nu esti mazilit  lol! 
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty Fa-ma sa te pizduiesc precum pe Nicole Tudor, portocala expirata

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 18, 2014 8:20 pm

fii atent cu ce m-a enervat vaca asta pe care acum cativa ani o suspectam de port ilegal de inteligenta :

Nicole Tudor a distribuit o fotografie postată de Adevarul.
 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? 646x404
CiCĂ Capitanul de bampor, zice :
Băsescu: Românii nu sunt antisemiţi, dar avem de lucru pentru a-i face să înţeleagă şi să recunoască existenţa Holocaustului pe teritoriul României

Eu , mai greu de cap de felul meu si insuficient informat astept sa vina niste istorici seriosi sa imi spuna ce si cum , dupa cacanarul de Wiesel ,excroc si mincinos cum e el , nu ma duc nici la budă.deci, ca un internaut onest scrie si
Mihai Beltechi
Marele istoric holoaustolog de la Cotroceni a ratat o excelenta ocazie de a tacea.In fine, daca dupa marele licurici a venit randul mai micului dar foarte erectului licurici de la tel Aviv, sa fie primit

hop si vaca Domnului Nicole Tudor ( ADNOTAT ULTERIOR )
@ Mihai Beltechi: Nu am inteles ce ai vrut sa spui
si ce pula mea vrei să iti fac dacă ești grea de cap
si de ce trebuia ca presedintele sa taca.

nu trebuia sa taca, era suficient sa nu vorbeasca prostii
@ Sa inteleg ca ai alta parere sau cum?
Ighen, draghe
@ Ma indoiesc ca presedintele României vorbeste fara a se sprijini pe datele care i se pun la dispozitie si pe o intelegere profunda a realitiatilor..
sa nu te rupi cumva, o sa iti curgă untura pe cur
HOPA, IACA ALTĂ VACĂ CARE TUMEGĂ SI CACĂ
Margarethe Olsen
A spus chiar Basescu, multi nu recunosc existenta Holocaustului pe teritoriul Romaniei. Pentru ca au fost bine "amprentati" in scoala .... Ciudat e ca multi au ajuns sa inteleaga ca "adevarurile" predate in scoala nu erau nicidecum niste adevaruri, dar existenta Holocaustului ramine in continuare dificil de "inghitit"... Cum sa ataci mitul poporului intotdeauna blind si bun ?
PE ASTA CINE PULA MEA A INVITAT-O LA DANS ?
Mihai Beltechi
presedintele pentru care, in treacat fie spus si eu m-am batut ca un diavol in patru campanii electorale ar trebui sa lase istoricii adevarati sa se pronunte .Evident ca am alta parere, eu nu sunt adeptul pozitiei ghiocelului fata de toate tampeniile sustinute de un ticalos , mincinos si uzurpator de identitati ca Wiesel .M-as fi bucurat sa am un presedinte care sa aiba verticalitatea sa spuna adevarul : in Romania nu a avut loc un holocaust, mai exact a existat un alt holocaust, holocaustul rosu provocat de predecesorii actualei cloace politicie care ne conduce .As fi preferat ca elevii romani sa invete Istoria holocaustului rosu si sa aud discutind despre un monument in cinstea victimelor represiunii comuniste, represiune care a avut ca varf de lance evrei veniti pe tancuri si in chesoanele Armatei Rosii . Presedintele are toate datele si intelege profund realitatile ? Hai sa fim seriosi .Presedintele e un tip cinic si pragmatica care isi curatat terenul pentru monetul cand merge sa pupe papucul la Tel Aviv.Zi buna ,nu are sens sa imi pierd timpul cu cineva care in loc sa se documenteze prefera sa se pronunte ”doct” in legatura cu ceva despre care , in numele unui ieri voi fi politicos - e insuficient informata.

Nicole Tudor
Mihai Beltechi: Ma tem ca amesteci extrem de rau lucrurile.

@ DA, in România a avut loc HOLOCAUST, iar dovezile nu le-a adus Ellie Wiesel, ci ISTORICII.
@Faptul ca România a avut de suportat ciuma rosie, asta nu inseamna ca cele doua fenomene se anuleaza unul pe celalalt, ci ca ele, AMBELE, au existat.
@ Si, DA, presedintele are toate datele si intelege profund realitatile.
@CXa sa nu-ti mai pierzi timpul pe-aici, te ajut eu, ca nu-mi amintesc sa fii nici istoric si nici cineva pe a carui judecata sa merite sa pun pret, daca poate sa abereze ca mai sus!

Mihai Beltechi
@ Margarethe Olsen Papusico, matale sau capitanul de bampor de la Cotroceni ce inalte studii de istorie aveti de va permiteti sa fiti atit de categorici ? Poate ca voi sunteti „amprentati ” unul ( una) de ignorantă altul de interese meschine ? @ Cum sa ataci mitul poporului intotdeauna blind si bun ? Asa o struto-camila nu se exista, fiecare popor are si bune si rele si nici un popor nu are dreptul sa se considere popor ales ....

Mihai Beltechi: OUT de pe wall-ul meu!

Mihai Beltechi
@ Nicole Tudor tanti tata lui Ionut , devii impertinenta si te sfatuiesc sa te controlezi, sa iti controlezi limbajul , chiar daca te afli pe celebrul tau Wall nimic nu te indreptateste sa fii nesimtita .Retine faptul ca SPRE DEOSEBIRE DE MATALE CARE AI CITITI DOUA TREI CARTI DE BUCATE SI TE CONSIDERI o Monica Tatoiu a FB, eu am absolvit cu Magna cum laudae o facultate de istorie din cadrul unei universitati de prestigiu, am citit enorm si am curajul propriilor opinii spre deosebire de alte persoane care fac pe pretiosele si informatele si in fapt sunt niste gasculite supraponderale si ignorante. OUT de pe wall-ul meu / Doamna ma-ta nu te-a invatat sa fii politicoasa , sa spui te rog frumos ? Iti sugerez sa folosesti formula grupului inchis unde sa aberezi impreuna cu alte gasculite ca tine.Nu ai decit sa ma blochezi , mi se falfiie de tine si de parerile tale .Multumeste lui Dumnezeu ca prostia agresiva asezonată cu aroganță nu doare că ai chiui pe net de s-ar speria lumea

Comentariul nu poate fi postat. Încearcă din nou

MA CAC IN FARFURIA TA SI PE WALUL TAU, ZDREANTA
 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? 1493111_731194963560468_150083597_n
NIȘTE TANTE AGLAIA , DE REGULĂ ÎNTRE DOUĂ VARSTE, URÂȚELE SI SUPRAPONDERALE, CU UN INCEPUT DE MUSTACIOARA FAC PE PREȚIOASELE ȘI INFORMATELE PE FB , LOC DE DEFULARE PENTRU UNELE MUIERI DIN TRIBUL MOARTEA PASIUNII IAR ATUNCI CAND CINEVA ARE O ALTĂ OPINIE DECĂT ELE ÎNCEP PRECUM GÂȘTELE CARE AU SALVAT CAPITOLIUL SĂ DEA DIN ARIPI ȘI SĂ DECLANȘEZE VOCALIZE gen „OUT de pe wallul meu ” .În fine, faptul că cineva care are insatisfacții în viața sentimentală își caută alinarea pe FB dar asta nu presune obligatoriu ridicarea unor fuste (poale ) lăbărțate în cap , nu de alta dar cei ce trec prin zonă pot face atacuri de panică .LOCALIZAȚI GÂSCA, VĂ ROG !!!

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty Fugarul Elan Schwartzenberg a vrut să-l „agațe“ pe Traian Băsescu la Ierusalim

Mesaj Scris de SUFLET_PUSTIU Lun Ian 20, 2014 9:18 pm

Urmărit penal de procurorii DNA pentru operațiuni financiare ilegale în cazul preluării Realității Media, afaceristul Elan Schwartzenberg a contat ieri pe o întâlnire surpriză cu președintele Traian Băsescu, aflat în vizită în Israel. Schwartzenberg l-a pândit pe Traian Băsescu într-unul din punctele de pe itinerariul vizitei sale oficiale, fără să știe de o schimbare de ultim moment în programul Președintelui României. Astfel, afaceristul n-a dat ochii cu Traian Băsescu, dar a plecat în urmărirea acestuia, în următorul obiectiv al vizitei. Aflând de încercările lui Scwartzenberg, președintele Băsescu și-a manifestat nemulțumirea față de îndrăzneala afaceristului, spunând că se așteaptă să-l vadă adus în România.
Jurnaliștii români din delegația oficială a președintelui Traian Băsescu în Israel au avut parte de o apariție surpriză la Cimitirul Eroilor din Ierusalim, unde luni era așteptat președintele României să depună o coroană de flori la Memorialul Hertzl. Afaceristul Elan Schwartzenberg s-a infiltrat printre spectatori, iar apoi le-a cerut lămuriri ziariștilor despre lipsa lui Traian Băsescu. Aflând că președintele României a renunțat la acest punct de pe agendă din cauza unei întrevederi prelungite cu premierul israelian Benjamin Netanyahu, Schwartzenberg a făcut cale întoarsă, îndreptându-se către următorul punct de pe agenda Președintelui, memorialul Yad Vashem. Încercarea lui Schwart­zenberg a stârnit nemulțumirea lui Traian Băsescu, care ar fi mandatat conducerea SRI să poarte negocieri cu serviciul secret israelian, Mossad, pentru a-l aduce în țară pe Scwartzenberg.
Elan Schwartzenberg a fugit din România de aproape un an, ignorând toate citațiile trimise de procurorii DNA, care voiau să-i aducă la cunoștință acuzațiile pentru care este cercetat în dosarul Realitatea Media. Omul de afaceri este învinuit de spălare de bani, complicitate la înşelăciune, bancrută frauduloasă, abuz în serviciu contra intereselor persoanelor sub forma complicităţii, a participaţiei improprii sau a tentativei, fals în înscrisuri sub semnătură privată. Schwartzenberg are și cetățenie israeliană, astfel încât s-ar fi refugiat în această țară, iar procurorii l-au citat atât aici, prin comisie rogatorie, cât și la reședința lui din Monaco. Elan Schwart­zenberg este acuzat de coordonarea acti­vității infracționale a mai multor apropiați lui prin realizarea unor operaţiuni financiare ilegale. Procurorii DNA au început urmărirea penală atât împotriva lui, cât și a fratelui său, Fabian Schwartzenberg, iubita lui Elan, Monica Hofman, și a asociatului lui Cozmin Gușă, Maricel Păcuraru. Anul trecut, chiar înainte să părăsească România,  Schwartzenberg a fost audiat de procurori în dosarul dispariției bunului său prieten, Codruț Marta, fostul șef de cabinet al ex-șefului ANAF, Sorin Blejnar. Marta are și el câteva dosare penale în spate, printre care și unul de evaziune cu produse petroliere cu un prejudiciu de peste 54 de milioane de euro. O parte din aceștia ar fi fost ”spălați” de Schwartzenberg, cinci mi­lioane de euro, din care ar fi folosit două milioane de euro pentru achiziționarea Realității Media de la familia lui Sorin Ovidiu Vântu.

http://www.curentul.ro/2014/index.php/2014012195579/Actualitate/Fugarul-Elan-Schwartzenberg-a-vrut-sa-l-agate-pe-Traian-Basescu-la-Ierusalim.html
SUFLET_PUSTIU
SUFLET_PUSTIU

Mesaje : 178
Data de inscriere : 20/03/2013

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty „Shalom!” la pământul țării sau despre adevărata miză în ghișeftul retrocedărilor

Mesaj Scris de ana morosana Lun Ian 27, 2014 4:59 pm

De bună seamă, iar a stat prea mult la Zidul plângerii… Așa cum a făcut și în urmă cu cinci ani. Când lui i-a ieșit cu noroc răvașul pus la zid, să prindă și al doilea mandat (și l-au ajutat prietenii lui să iasă, dar cu ce preț?!), iar poporului i-a ieșit o rație zdravănă de îndoctrinare în culpa vinovăției… Cu manuale și cursuri de educare a tinerei generații sub povara inventatei vinovății a părinților și bunicilor lor, cu profesori care, cum se laudă președintele în fața acelorași prieteni, „merg la Yad Vashem să aprofundeze subiectul”, cu o cvasigeneralizare a tratării holocaustului în manuale!

Și cum stătea el, umil, pe lângă pietre, s-a gândit că evreii ar trebui despăgubiți… Asta după ce i-am mai despăgubit de câteva ori! Dar aceasta este povara României contemporane. Să tot plătească despăgubiri! Să le dăm și evreilor, și ungurilor, și sasilor. Pentru că, numai așa, într-o continuă retrocedare, vom putea fi menținuți veșnic iobagi pe pământurile noastre!

Și niciodată guvernanții nu au ținut cont că ROMÂNII trebuie să aibă prioritate în procesul retrocedărilor, ei fiind ce au suferit cu adevărat! Noi trebuia să fim primi care să ne primim de drept averile confiscate de comuniști. Nu să fim lăsați, batjocoritor, ultimii! În schimb, am fost puși la plată! Germania ne datorează (într-o sumă echivalată) 19 miliarde de euro din al doilea război mondial, dar noi am fost puși la zid să retrocedăm de grabă proprietățile săsești. Grofii unguri ne-au zdrobit bunicii, iar noi le-am despăgubit progeniturile și falșii urmași (chiar dacă porcii de grofi au mai fost despăgubiți de Statul Român, o dată în bani, între cele două răboaie mondiale și încă o dată începând cu primii ani ai democrației!). Iar acum iar stau cu gheara întinsă evreii! Cei cărora evreii comuniști le-au confiscat averile, nu românii! Și care, după jertfa copiilor noștri în Decembrie 89, au avut oricum grijă să se numere printre principalii beneficiari ai retrocedărilor, primind înapoi clădiri, imobile, terenuri…

Astăzi, Traian Băsescu vrea să-i despăgubească iarăși pe evrei! Chiar peste litera legii Și nu e vorba că nu ar ști ce spune legea… Ori că nu ar avea habar de modificările pe care le-a adus Victor Ponta legii retrocedărilor. Dar taxa de la zid e una semnificativă, „poporul ales” (care ne-a tot dat „aleși” în 24 de ani!) voindu-se iarăși despăgubit. Iar evreii chiar au găsit veriga trădătoare care să le mai asigure un rând de plăți. Ca la cârciuma Cotrocenilor!

Or, în vreme ce românii simpli, care au avut proprietăți confiscate de sistemul comunist, au fost împinși într-un păienjenis al pseudorestituirilor, cu echivalarea valorilor la care aveau dreptul prin felurite puncte în cadrul Fondului Proprietatea (ajuns ghișeft pe mâna a felurite companii de „management”) și având o perspectivă a primirii compensațiilor cel mai devreme din 2017, pentru evreii lui dragi, președintele s-a angajat să asigure despăgubiri în bani sau chiar cu pământuri. Că așa s-a jurat marinarul în vreme ce lăcrima în fața pietrelor: „Vom da înapoi evreilor ce le-au luat comuniştii!”. Adică românilor să li se „mărunțească” despăgubirile cuvenite, prin fel și fel de conversii (fiind schimbat însăși sensul noțiunii de „despăgubire” cu termenul de „măsură compensatorie”) primind… „puncte de despăgubire” la un fond devalizat (într-o rată de conversie care reduce la nimic valoarea „despăgubirilor”). În fapt, este încă o dovadă că șeful statului nu vrea să vadă terenurile ajunse în proprietatea românilor.

De aceea, în vreme ce nouă ni se azvârlă un iluzoriu mărunțiș (și acela de prin 2017 încolo), evreilor li se promite despăgubirea cu bani sau, la alegere, cu terenuri (și nu compensați cu… puncte de lipit pe ușa frigiderului!). Și nu este greu de intuit spre ce se vor îndrepta aceștia în noul ghișeft pe care îl pune la dispoziție, moca și, în cele mai multe cazuri, nejustificat, Statul Român!

Iar în vreme ce românilor li s-a pust opreliște în drepturile lor de a solicita retrocedări, Victor Ponta decizând ca statul să nu mai accepte noi cereri de retrocedări pentru că „persoanele în drept au avut 23 de ani la dispoziție”!, pentru evrei, termenul a mai fost extins cu zece ani. Că nu geaba a purtat Traian Băsescu fesul decupat pe scăfârlie: s-a luminat că doar 20 la sută din ceea ce trebuia retrocedat s-a restituit. Și ar mai fi dară încă 80 de procente (din care românii au fost dați la o parte) care, fie și în parte, s-ar putea retroceda în echivalent terenuri.

Și chiar de-i știm cu sete mare după bani, în noua retrocedare, evreii vor alege pământurile noastre. Terenuri, și nu compensații în bani pentru că bani sunt pe cale să capete din altă parte de vreme ce Ungaria a făcut un gest istoric și a recunoscut, la pupitrul ONU, holocaustul la care s-a dedat. Așa că, știind că se vor face oricum cu niscai bani de la Budapesta, de care să se folosească pentru a achiziționa alte terenuri (evident, tot de la noi, pentru că în Ungaria nu s-ar atinge nici de doi metri pătrați pentru mormânt!), de la noi vor cere drept despăgubiri terenuri. Multe terenuri…

Și nu întâmplător… Căci, de vreme ce au început să emită aberații despre faptul că „în prezent ebraica este a patra limbă cea mai vorbită în România”, și cum trag la pământurile noastre (și nu am avea nimic împotrivă; dar numai dacă s-ar duce sub ele!) mâine-poimâine o să-și dea mâna cu maghiarimea (și alte etnii pe care le-am tot despăgubit) să ceară federalizarea unui stat care nu consideră astfel de acțiuni atacuri la fundamentele sale.
http://www.ziarulnatiunea.ro/2014/01/27/shalom-la-pamantul-tarii-sau-despre-adevarata-miza-in-ghiseftul-retrocedarilor/

pe site
https://sites.google.com/site/basescupdlmiscareapopulara/-shalom-la-pamantul-tarii-sau-despre-adevarata-miza-in-ghiseftul-retrocedarilor
ana morosana
ana morosana

Mesaje : 201
Data de inscriere : 22/05/2013

Sus In jos

 HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ? Empty Re: HOLOCASH si capitanul de bampor : DE CE HALESTE preș Băsescu cacat ?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum