POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur

In jos

Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur Empty Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur

Mesaj Scris de Admin Vin Noi 15, 2013 3:59 pm

Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur 1454933_697382160275082_943668940_n

piesa unu - JAK il pupa in cur pe unu care este premier si face pe nebunu
Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur Cristoiu-facebook

piesa doi - JAK pleaca la război și ne pupă în cur pe noi
Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur Cristoiu-facebook-1

piesa trei - nea Borilă din Jidvei  făcu mega căcătoiu m apoi în cur la pupat Gogosar -Ardei Umplut zis MAESTRUL JAK CRISTOIU
Jak si gaina ce naste pui vii -CRISTOIU FACE SPAGATUL intre suptul și băgatul degetului în cur Cristoiu-b1

Ion Cristoiu confirma: renunta la emisiunile de la B1 TV. Postul nu comenteaza

Dupa incidentul de aseara, de la emisiunea lui Robert Turcescu, cand, iritat de controversa cu ceilalti invitati din studiou, a spus ca nu mai vine la „Biserica Adoratorilor lui Traian Basescu”, Ion Cristoiu s-a decis: renunta la prezenta in talk-showurile de la B1 TV.
Cristoiu a postat pe Facebook un text intitulat „Precizari necesare” in care isi explica pozitia. Totodata, spune ca „se mai gandeste” daca va mai realiza interviul saptamanal de la B1 TV, emisiune fixa pe care o avea in grila postului.
Pana la aceasta ora, conducerea B1 TV nu a raspuns solicitarii Reporter Virtual de a comenta viitorul relatiei cu Ion Cristoiu si situatia contractuala intre jurnalist si postul de televiziune.
In continuare, textul integral postat de Ion Cristoiu:
Precizări necesare:
1. Puțină lume știe că nu eu mă ofer ziarelor și televiziunior, ci ziarele și televiziunile îmi fac oferte. Le accept nu pentru bani, sînt deja pensionar cu acte în regulă și, în plus, observ, dramatic, cum se apropie funia de par și eu n-am terminat o mare parte din proiectele de scriitor și eseist, le accept convins că ziarul sau postul respectiv are nevoie de analiza mea de om care a făcut ziare la viața lui, care a citit și a scris despre politică și istorie. Dacă postul tv sau ziarul are nevoie, în persoana mea, de un luptător, de un revouționar, de un argat al unuia sau altuia dintre politicieni, să-i fi de bine, m-a pierdut de mușteriu. Am scris că mă gîndesc a a nu mai merge la B1tv – și în dimineața asta, la rece, am decis asta, deocamdată în privința talk-showurilor – cu interviul o să mai văd- nu pentru a stîrni vreun sentiment în sufletele facebookiste, ci pentru că printre cei cu care am dialogat pînă acum am găsit și altfel de oameni decît chibiți ai uneia sau alteia dintre echipele de lupte care se bat în arena politică.
Repet ce am spus și-n postarea de azi noapte. Critica, oricît de severă, adusă unui politician de un jurnalist care se respectă, trebuie să fie inteligentă, convingătoare, fie și din considerentul că printre telespectatori sau cititori se află și oameni normali, care vor să înțeleagă ce se întîmplă în politică, spre deosebire de enoriașii diferitelor biserici și bisericuțe, care așteaptă doar înjurături și cîntări. Constat însă tot mai surprins că unii confrați mai tineri, seduși de zîmbetele parșive ale politicienilor, încîntați că primesc mesaje și telefoane de felictare (ipocrite, desigur) de la politicieni, își reduc intervențiile în scris sau la tv în litanii pro sau contra.
Nu văd în aceste condiții rostul prezenței mele. Ce să fac? Să turui toată emisiunea Ponta e un ticălos, Băsescu e un erou al zilelor noastre? Păi, pentru așa ceva sînt mult mai buni tinerii confrați, care, oricum, sînt și mai în putere decît mine. Spre deosebire de tinerii confrați, eu am lucrat în presa comunistă. Știți care era coșmarul? Nu obligativitatea de a-l lăuda pe Ceașescu. Nu indicația de a denunța capitalismul. Coșmarul era că număr de număr trebuia să scriem și să publicăm aceleași lucruri, toate clișee imbecile. Așa am impresia că se întîmplă acum în presa devenită tot mai de partid. Ți se sugerează cam așa: Da, Traian Băsescu a greșit în chestia cu terenul, dar dacă-l criticăm facem jocul Antenelor sau al lui Ponta sau al lui Blaga. Răspund: Șeful statului iese în direct la TV și anunță că prin fata sa a cumpărat 300 de hectare cu un credit de la CEC. Trebuie să fii dușman al lui Băsescu pentru a nu-ți spune, ia să vedem dacă totul e în regulă? Nu, trebuie să fii jurnalist pur și simplu.

SCURT COMENTARIU
Stimate  nea Caisă , gurnalist deformator de opinie mai dă-o domle în pizda găinii care a născut puii vii , învață bre să scrii corect , ce p..usca mea , manelizăm si facebookul ? Pentru greseli ca cele evidențiate mai sus cu roșu Bulă a repetat dă trii ori clasa I-a .....MAESTRE COT CODAC  lol! 

PS SUNT PLINE CIMITIRELE CU OAMENI DE NEÎNLOCUIT , TITANI și PIGMEI , PELTICI sau NU .....

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum