POLITICA


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

POLITICA
POLITICA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Mihai Giurgea fata in fata cu revolutiunea

In jos

Mihai Giurgea fata in fata cu revolutiunea Empty Mihai Giurgea fata in fata cu revolutiunea

Mesaj Scris de Admin Vin Mai 31, 2013 7:12 pm

Da, desi aveam mari dubii se pare ca prietenul nostru si-a tinut congresul intr-un hotel din Bucurestihttp://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/16/azi-s-a-nascut-miscarea-antitaxe/. Desigur ca nu pe blog a fost anuntat locul concret de desfasurare al mega-congresului ci pe “invitatii”. Cei care nu i-ati trimis copie dupa Cartea de Identitate, v-ati cam luat-o in brate : in loc sa platiti biletul la show tocmai ati facut o donatie in conturile lui guru : “Nota: 7 persoane mi-au trimis bani pentru participarea la congresul de înființare al MAT, dar nu mi-au mai trimis nici un mail cu datele de contact si nici cu copia după cartea de identitate. Daca nu le vor trimite pana vineri, plata lor va fi considerata simpla donație si nu vor avea acces la întâlnire. Locul si ora congresului NU vor fi anunțate pe blog.” -sursa :
http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/12/primele-actiuni-ale-miscarii-antitaxe/.

Dar nu numai ei au cotizat benevol si dezinteresat la bunastarea creativitatii lui guru ci si cei peste 2.000 minus cati naiba intra in cele 9 sali de conferinta ale hotelului presupunand ca guru le-a rezervat pe toate
http://www.bucurestihoteluri.ro/hotelhowardjohnson.php
Admit ca unele comentarii mi-au smuls hohote de ras :
1. Emanuel
16 februarie 2013
bravo. sa vedem acum reactia presei normale. sigur nu vor spune nimic e asa ceva.
Răspunde
 Mihai Giurgea 16 februarie 2013 S-ar putea ca Lucian Davidescu sa reuseasca sa scrie ceva: fie in Evenimentul Zilei, fie in Capital.
Răspunde
2. robert30ro16 februarie 201 Da’ un sobor de preoti ati avut ?
Răspunde
 idf16 februarie 2013 pai nu , ca aia nu vin decat acolo unde primesc bani!
Răspunde
 Radu 16 februarie 2013 Adica sunt capitalisti pe Paine £ “
Dar cel mai mult imi place ce s-a hotarat, presupun in scris : Fapte nu vorbe ! De fapt ca sa il citez pe guru, miscarea are congres : “acolo intra cine vrea, ramane cine poate“. Desigur congresul ia hotarari dar numai guru decide (“In privința deciziilor Mișcării, funcționează după un principiu simplu: oricine propune, unul dispune. Acel unul sunt eu, Mihai Giurgea.“) , ce plm, e show-ul lui, pe banii consumatorilor desigur ! Mai multe gasiti aici :http://capitalismpepaine.wordpress.com/2013/02/17/ce-pot-face-eu-pentru-miscarea-antitaxe/.
Misto : nu crezi in stat, nu crezi in Dumnezeu, nu crezi in oameni, daca chiar simti nevoia sa crezi in ceva, guru iti sta la dispozitie contra cost desigur. Ce se intimpla cu banii? Iti spune mai jos la comentarii si asta : “
Besmart
17 februarie 2013
Cati bani s-au strans pana acum Mihai?
Cam care ar fi targetul pana la sfarsitul anului 2013?
Răspunde
Mihai Giurgea17 februarie 2013
Daca ai impresia ca discut asta cu tine pe internet, te inseli. Am discutat cu cei prezenti la congres. Tu de ce n-ai fost printre ei?
Si inca ceva: ANAF nu va sti absolut nimic despre banii nostri. Pentru ca in clipa in care ne intra in conturi, or sa fie transferati imediat intr-un paradis fiscal. Nici macar un leu n-o sa fie controlat de stat. Deci nici vorba sa dau declaratii publice, ca sa le afle toti prostii de SRI-isti. Acum e clar? ” -Am incheiat citatul.
Vezi tu, “prostii” de SRI-sti in colaborare cu cei de peste ocean nu ar putea sa urmareasca eficient conturile si activitatea d-lui Giurgea ! Ca sa crezi asta trebuie sa fii tampit bine. Dar cand te uiti in jur la congres, prinzi curaj !
Si… mai spune : “
unu
17 februarie 2013
Ce se intampla cu banii din donatii, in momentul in care ei depasesc niste cheltuieli de baza (pliante, site/blig/hosting)?
Răspunde
Mihai Giurgea17 februarie 2013
Dar e evident! Cumparam arme pentru Brigada Vlad Tepes, ca sa-i impuscam pe porcii de politruci (Iliescu, Basescu, Ponta, Videanu, Udrea, Voiculescu etc. etc. etc). Si pe sustinatorii lor (tu, de pilda). Armele costa enorm: un simplu pistol Glock e vreo 700 USD. Plus munitia! Plus uniformele! Pai ce, astea cresc in copaci?
De asemenea, Brigada Vlad Tepes trebuie sa recupereze banii furati de nemernici, in 22 de ani, de la poporul roman (bani care sunt in strainatate). Iar pentru asta, are nevoie de instrumente de tortura: clesti pentru smuls unghiile si dintii, ace pentru strapuns pleoapele, aparate pentru socuri electrice, acid sulfuric pentru baile de picioare…nimic complicat, chestiile standard. Totusi, costa si ele ceva, acolo.
Am mai spus ca am cunostinte care au trecut prin Celula 4 Spital, la Pitesti: tot ce au facut acolo comunistii, o sa se intoarca acum impotriva lor, inzecit. Iti place raspunsul asta? Mie da! “
Da, imi place raspunsul. Dar stii ce NU imi place? Nu imi place ca TU un individ tenebros, un escroc (cum ar spune amaratii aia tepuiti cu Evolore), un zero barat fara NICI O EXPERTIZA ANTREPRENORIALA VALABILA, preluand din zbor idei care nu iti apartin, imbracandu-le intr-o retorica legionara tarzie, TU te pui in fruntea acestei miscari. Tu pretinzi ca vorbesti in numele antreprenorilor adevarati ! Asta nu imi place ! E buna o miscare anti-taxe. Dincolo de aberatiile inerente, ar putea pune o binevenita presiune pe autoritatile statului sa ne foloseasca impozitele/taxele mai cu cap. Dar datorita tie, ma tem ca ideea e “compromisa” din start.
Si, off record, nu inteleg o taina : de cand le plac domnilor capitalisti uniformele? Parca dictatura corporatista la care visai mai daunazi era fara steaguri, defilari si alte cacaturi din astea . Si de ce, in cel mai pur spirit antreprenorial, nu ii puneti pe voluntarii din brigazile lui peste sa-si procure ei echipamentul pur si simplu? Poate chiar sa-l fure de la Politie/SRI, armata? Daca tot e revolutie… Amator…


AICI

Admin
Admin

Mesaje : 9961
Data de inscriere : 20/12/2008

https://naspa.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum